Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybkie odpowiedzi,

Jutro spróbuję z dłuższym trzymanie, ale wydaje mi się, że trzymałem dłużej jak minutę,

Jak to nie podziała to spróbuję znaleźć tę termoparę,

Dzięki za zdjęcie adaśko, choć nie wiem jak na nie patrzeć,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

adaśko, ja bym obstawiał ,byc może że to jest termopara ,we włączniku ,bo ona otwiera dopływ gazu.A to zaznaczone na zdjęciu to jest raczej bimetal który tym steruje.Ale moge się mylić,sugeruje podpowiedz po kilkukrotnej wcześniejszej ingerencji w tym temacie bo u mnie też nie działało,ale moge się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wysunięta i płomień nie ogrzewa końcówki, tak miałem kiedyś w domowym piecu, poprawiłem i zaczęło działać :jump: budowa jest identyczna, tylko rozmiary inne :ok: , jednak można spróbować jak piszesz, przed wyciąganiem lodówki. Chociaż myślałem, że większy problem będzie z wyciągnięciem, ale nie, cztery wkręty po bokach, odłączyć elektrykę po wysunięciu i rurki z gazem i lodówka moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie adaśko, choć nie wiem jak na nie patrzeć,
jest to tył lodówki lekko od dołu. Masz drugie zdjęcie, jest to dół tego komina w którym są grzałki, trochę go rozbebeszyłem, bo jak pisałem wymieniałem grzałkę.

post-132110-imported-97b59c27-bea1-4505-ad2b-ad02b21fa980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby nie było tak pięknie ,to i u mnie z lodówką jest problem. Na prądzie działa ,ale na gazie to już problem .Z tego co zdążyłem "wyniuchać"to gaz dochodzi do zaworu odcinającego lodówkę ,ale nie wiem czy dociera do palnika.poza tym problem tkwi w iskrowniku podczas naciskania iskra przeskakuje gdzieś w okolicy pokrętła regulującego płomień.Jeśli dobrze kombinuję ,to iskra powinna przeskakiwać w okolicy palnika .Jeśli się mylę proszę o uświadomieni mnie. Czekam ma wszelkie uwagi .W najbliższym czasie pewnie wytargam lodówkę i ją pooglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wrzucę tutaj moj problem.

 

Mam lodówkę na 230V i 12V. Na 230 działa, ale na 12 nie. Lodówke wytaskałem z przyczepy i tak ...

 

Z tyłu po lewej jest taki podłużny cylindrowaty jakby "zbiorniczek". Do niego od spodu wchodzą kable od 230V i 12V i widzę, że jeden od zasilania 12V jest luźny :ok: Podejrzewam, że to problem.

po zapoznaniu się z tutejszymi informacjami rozumiem, że tam są grzałki na 12v i na 230v.

 

Moje pytanie, to czy da się tą grzałkę "zreanimować" - czyli w jakiś sposób wlutować (lub inaczej zamontować) ten drucik? Grzałki są ceramiczne z otworkiem na ów drucik od spodu. Zresztą chyba było to kiedyś naprawiane, bo podczas przeglądania tego miejsca wypadł z tej okolicy kawałek lutu.

Czy ktoś już to naprawiał - wlutować? wetknąć i zaklinować? Jak głęboko ten drucik powinien wejść?

 

Wiem, że grzałeczkę pewnie mozna dokupić, ale przebywam zagranicą i w najbliższej okolicy nie mam takiego sklepiku, a poza tym uwielbiam "własnymi ręcami" coś naprawić.

 

Kolejna drobniejsza sprawa, to fakt, że grzałka na 230V jest lużna w tym cylindrze - ale działa !!! Czy trzeba jej coś "polepszyć" ?

 

Pozdrowienia z GR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... trochę go rozbebeszyłem, bo jak pisałem wymieniałem grzałkę.

 

... ile kosztuje nowa grzałka do lodówki i gdzie ją kupić - chodzi o 220V. Jest jakiś problem z wymianą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje nowa grzałka do lodówki i gdzie ją kupić - chodzi o 220V. Jest jakiś problem z wymianą ?

Proszę kolegę bardzo.

http://moto.allegro.pl/item995285651_grzalka_lodowki_230v_dometic.html

Wymiana jest prosta jak budowa cepa.

Trzeba tylko wiedzieć jak wygląda śrubokręt i mieć troszkę zamiłowania do majsterkowania. :ok:

 

[ Dodano: Sro 14 Kwi, 2010 15:10 ]

Dodam tylko ,że w zakładach produkujących grzałki za 20 zł dorobią ci taką samą.

Nawet większej mocy lub mniejszej.

Wszystko zależy czy chcemy wspierać finansowo tych co z nas zdzierają ostatnią złotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.