Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Szlag by trafił, wytarmosiłem przyczepkę z garażu cały szczęśliwy, a tu masz; uruchamiam lodówkę a tam bulgotanie nic to myślę - uczciwie czytałem forum zaczynam reanimację:

1. jazda po "dziurach" - zero efektu

2. próba ogniowa - zero efektu

3. wymontowałem poruszałem na boki - zero efektu

4. przewróciłem do góry nogami - zero efektu

wciąż tylko bulgotanie bez różnicy gaz czy prąd, czasami słychać jakby płyn "strzelił" wówczas najwyższa pozioma rurka robi się gorąca ale radiatora jak poprzednio nie rozgrzewa rurka cienka za radiatorem zimna. Czy teraz został tylko piąty punkt - zakup innej?

Dwa dni zmarnowane. Szlag by to trafił. Spoko. Sorry. Musiałem gdzieś powiedzieć, żona w pracy a z psem nie będę gadał - wysłucha a później za budą będzie się śmiał. Dość, wymyśliłem punkt 4a idę spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trafko, dwa dni wojowałem, całą noc chodziła, dziś rano zaglądam i nic - bulgocze. Jak mówił Zagłoba "zdechł pies" Trzeba mi szukać kasy, a tak dbałem o cycepkę a ona taki numer wycieła. Niewdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj opukałem i to dość solidnie, niestety kicha, radiator nawet się nie rozgrzeje. Koledzy jakie jest Wasze zdanie odnośnie tego sprzętu http://www.obrienscamping.co.uk/portable/waeco_RF60.htm (ok.1450zł z dostawą) i tak trzeba trochę przeróbek w przyczepie bo w miejscu lodówki mam nadkole. Jest jeszcze zamiennik do mojej (popsuta to Electrolux RM270) znalazłem w sklepie w Holandii ale kosztuje 555 ojrów. A może ma ktoś inny pomysł, może już identyczny problem przerabiał. Kupowć starą używaną to koszt 500-700zł i zero pewności że w przyszłym roku problem nie wróci. Bardzo proszę o radę. Na spotkanie do Czaplinka chciałbym pojechać już ze sprawną lodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, to mój pierwszy post, kupiłem przyczepe kempingową i okazuje się że mi chyba nie działa lodówka, lub nie potrafię jej uruchomić, jednak chyba to drugie bo probowałem już wielu sposobów przeczytałem całe forum i dalej nic. Problem polega na tym, że przy nacisnieciu iskrownika, iskra jest widoczna, jednak płomień się nie pali, trzymałem pokrętło wcisnięte przez dłuższy czas, wiele kombinowałem z ustawieniami kurków pod zlewem i nic, wydaje mi się że gaz nie dochodzi może, jednak dziwne jest to, że przy zamknietym kurku jak gaz nie płynie iskra jest, a przy otwartym kurku i wcosnieciu kurka na panelu lodówki, iskra wogole się nie pojawia, o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucskywalker, jeśli lodówka dłuższy czas nie pracowała na gazie , musisz dłużej przytrzymać kurek dopływu gazu , oczywiście w tym czasie musi iskrownik iskrę podawać . Dlaczego iskry nie masz przy otwartym kurku nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwukrotnie lodówka nie chciała odpalić na gazie. Okazało się, że musiał być jakiś brudek na zaworze gazu i kiedy wyłączałem lodówkę przekręcając zawór na zero to później nie odpalała. wystarczyło odkręcić rurkę doprowadzającą gaz (poluzować) otworzyc na chwilkę zawór gazu i przykręcić z powrotem. Wylot rurki się odetkał i pali jak ta la la.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z lodówką, może ktoś mógł by mi pomóc. Na gaz odpala ale nie chłodzi a jeśli chodzi o prąd to czy na 230 czy 12v żadnej reakcji (grobowa cisza :zlo: ) :( . A tak poza tym może ktoś mi wyjaśnić na jakiej zasadzie działa taka lodówka :ok: (electolux) bo zwykła w domu jak działa to słychać agregat chłodniczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekGG, ten lodówki nie słychać i nie ma światła jak otwierasz - to nie lodówki sprężarkowe ( takie jak w domu ) , a absorpcyjne i abyś poczuł, żę chłodzi musisz odczekać dłuższą chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.