Skocz do zawartości

Remont Hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Remont idzie do przodu :) Przyczepka jak nowa -  dziubek już ma :) Buźka mi się wczoraj cieszyła bo znowu wygląda pięknie. Pozostało mi przykręcić trójkąty przy oknach - dałem nowe ze sklejki 18 mm tak jak fabryczne, parapet jest nowy już zamontowany, na razie pomalowany bezbarwnym lakierem. Pozostało jeszcze zamontować listwy aluminiowe i złożyć korpus łóżek wewnątrz. 

post-5347-0-51954900-1463890081_thumb.jpg

 

Tak tak...wiem bakista od nowszego modelu ale tylko taką znalazłem na rynku, bialutka i nigdzie nie popękana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont idzie do przodu :) Przyczepka jak nowa -  dziubek już ma :) Buźka mi się wczoraj cieszyła bo znowu wygląda pięknie. Pozostało mi przykręcić trójkąty przy oknach - dałem nowe ze sklejki 18 mm tak jak fabryczne, parapet jest nowy już zamontowany, na razie pomalowany bezbarwnym lakierem. Pozostało jeszcze zamontować listwy aluminiowe i złożyć korpus łóżek wewnątrz. 

attachicon.gifWP_20160521_19_03_34_Pro.jpg

 

Tak tak...wiem bakista od nowszego modelu ale tylko taką znalazłem na rynku, bialutka i nigdzie nie popękana. :)

 

noo to super, bo sezon wakacyjny zbliża się dość szybko, ale widzę że na wyjazd będzie jak nowa, trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam oficjalnie zakończenie pierwszego etapu remontu, przód w 99 % zakończony. Brak tylko uszczelek, tzw. klinów przykrywających śrubki w aluminiowych listwach krawędziowych i tej nad bakistą oraz uszczelki w bakiście. Środek czyli korpus przedniego łóżka również złożony. Piszę pierwszy etap bo będzie etap drugi, czyli lewy tylni narożnik jak to już jeden z kolegów kiedyś napisał " jak się grzebie paluchem to się zawsze coś wygrzebie " ;)

 

Moje uwagi po pierwszym etapie, największy problem sprawia wykręcenie śrubek gdyż łebki są mocno skorodowane i nie można dopasować śrubokręta. Gdy ktoś nie posiada odpowiednich narzędzi warto sobie dokupić bo po co się męczyć: elektryczny multitool, wkrętarka, ściski stolarskie, śrubokręty, kombinerki, wiertła, dłuta, pistolet do uszczelniaczy. Gdy już składacie naprawdę warto kupić uszczelkę krawędziową z butylem ponieważ bardzo łatwo się ją montuje, poza tym butyl na uszczelce jest równomiernie nałożony, sami tak nie nałożycie poza tym wcale nie wychodzi drożej niż uszczelka bez butylu gdyż zastanówcie się ile tego uszczelniacza wyciśniecie pod uszczelkę. Kolejna rzecz to taśmy butylowe, super sprawa gdyż bardzo szybko się je przykleja a następnie elementy na nich montuje. Uszczelniacze ( SikaLastomer 710 oraz Dekaseal 8936) stosowałem tam gdzie nie można było zastosować taśmy butylowej.

 

Wspomnę też o kosztach, na pewnym etapie przestaje się liczyć pieniądze. Bakista, uszczelki, uszczelniacze ok. 3000, narzędzia których mi brakowało ok. 500.

Pytanie które często się przewija przy remontach - Czy taki remont w ogóle się opłaca ? Powiem tak, każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

 

PS. Nie ma co się bać remontu, nie taki diabeł straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gdy już składacie naprawdę warto kupić uszczelkę krawędziową z butylem ponieważ bardzo łatwo się ją montuje, poza tym butyl na uszczelce jest równomiernie nałożony, sami tak nie nałożycie poza tym wcale nie wychodzi drożej niż uszczelka bez butylu gdyż zastanówcie się ile tego uszczelniacza wyciśniecie pod uszczelkę. 

 

 

Jak ułożyła Ci się uszczelka? Mam wrażenie że u mnie po stronie gdzie listwa aluminiowa ma lichszpare uszczelka wyszła lepiej. Głównie z tego względu że kątownik wygięty w łuk bez lichszpary nie trzyma do końca kąta prostego - jest trochę rozwarty. 

O ile na odcinkach prostych wyszło jak z fabryki to tam gdzie są zamki blach czy załamania nie przylega idealnie (co prawda jak postało kilka dni na słońcu to w miejsca te wypełnił wypływający uszczelniacz.

20160519_180032.jpg

20160519_180035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj korzystając z ostatniego dnia długiego weekendu postanowiłem dokończyć remont, czyli rozpocząłem i zakończyłem etap drugi. Wybaczcie ale w ferworze walki zapomniałem o zdjęciach. Do tylnego narożnika planowałem się zabrać od środka ale w czasie oględzin zmieniłem zdanie i najpierw zajrzałem od dołu wycinając sklejkę i to była właściwa droga. Uniknąłem rozkręcania korpusu łóżka i prucia sklejki wewnętrznej. Po wycięciu sklejki okazało się że listwa konstrukcyjna ściany idąca w pionie jest zupełnie zdrowa. Zbutwiała była listwa pozioma tylnej ściany na odcinku 20 cm. Także remont zajął mi ok 5 godzin. Jak to zrobiłem, a więc odkręciłem listwę krawędziową do wysokości świateł, usunąłem uszczelkę, wykręciłem śruby z listew które są przy końcach poszycia, dopasowałem nowy element, klejenie, skręcanie, nowa uszczelka, nowe wkręty i po robocie. Dodałem dla wzmocnienia dodatkową sklejkę 4 mm od krawędzi do ramy na długości 40 cm. 

Dzisiaj stwierdzam że po remoncie przyczepa jest w lepszym stanie niż jak ją kupiłem 5 lat temu :) .

 

Tomii odpowiadając na Twoje pytanie powiem tak listwę prawą przyczepy z lichszparą montowałem półgodziny od połowy dachu, ona ma lepszą konstrukcję i lepiej przylega do uszczelki tak że wyszło idealnie robiąc w pojedynkę. Drugą listwę czyli lewą bez lichszpary przykręcałem półtorej godziny z pomocą Teścia. Jeden przykręcał drugi dociskał z boku żeby dobrze przylegała. W pojedynkę bym chyba tego nie zrobił dobrze. I jeszcze jedna rzecz w moim Hobby zakładki blach nie są tak grube jak u Ciebie wyglądają łagodniej i dlatego nawet w tych miejscach uszczelka przylega do ściany. 

 

Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć gdzie w prawobrzeżnej części Warszawy lub niedalekiej okolicy można zrobić przegląd gazowy, czyszczenie pieca ? Może jest jakiś serwis który dojeżdża żeby się już nie kręcić z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wczoraj nowa uszczelkę do bakisty no wiec postanowiłem w końcu dokończyć bakistę i po zamontowaniu uszczelki przykręciłem klapę. Przyczepka otrzymała nowe przednie obrysówki firmy Yukon, zdziwicie się może ale wcześniej też takie miałem zamontowane, ktoś już je wcześniej zmieniał w Holandii. Mam też nową wkładkę cierną do mojego Winterhoffa ale nie mogę odkręcić starej wiec wymiana dzisiaj się nie udała. Ktoś zna sposób jak to odkręcić, trzyma się jak przyspawane. Boczną śrubkę 4mm odkręciłem. Montaż reduktora, wysięgnika do klapy, i inne pierdółki. Czasu do wakacji już coraz mniej ale ja już zaczynam się witać z gąską ;)

post-5347-0-17172700-1464896836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.