Skocz do zawartości

Mocowanie bakisty


MKJ

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do tematu, bo letni sezon wyjazdowy za progiem i trzeba podjąć zeszłoroczne wyzwanie. Miałem się zająć wymianą uszczelnienia bakisty w poprzednie wakacje, ale inne sprawy wzięły górę i naprawa przeleżała do teraz. Nawiązując do uwagi kolegi @filipert prośba do właścicieli Hobby (i nie tylko) o potwierdzenie, czy to pęknięte spoiwo ponad listwą zawiasową z mojego zdjęcia to dodatek poprzedniego właściciela, czy może też takie macie. Pierwotnie myślałem że tak było oryginalnie, stąd moje poprzednie pytania o uszczelniacz, ale po zastanowieniu również wydaje mi się, że powinna tu być tylko masa butylowa pomiędzy listwą, a poszyciem ściany. Zanim zacznę to zrywać, wolę się upewnić czym to na nowo uszczelnić.  Najwygodniej byłoby chyba taśmą butylową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcin_G napisał(a):

wydaje mi się, że powinna tu być tylko masa butylowa pomiędzy listwą, a poszyciem ściany

może tak być, ale w tym miejscu obstawiam, że oryginalnie była ściana - uszczelniacz - uszczelka - listwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm, z tą uszczelką to mi trochę zabiłeś ćwieka.

W takim razie gorąca prośba do posiadaczy Hobbitek z rocznika 2008-2010, jakby ktoś mógł pstryknąć i podrzucić fotkę połączenia listwy zawiasowej bakisty z poszyciem to będę bardzo wdzięczny. Z racji, że nie mam teraz miejsca pod dachem, muszę się odpowiednio przygotować do tej roboty i skompletować materiał, żeby machnąć temat w ciągu jednego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy oczyścić listwę i położyć butyl.Nie zapomnij o nałożeniu wokół wkrętów,gwintów.Po gwintach lubi zaciągać wodę.

Pęknięcie ja również miałem i od spodu zakleiłem dekasilem 5,koniec pęknięcia nawiercając wiertłem 1mm.

Obserwując po dwóch latach pęknięcie stało w miejscu.

Co do listwy to dobrze robić żeby było ciepło,będzie łatwiej zdemontować. 

Odkręcić wszystkie wkręty, delikatnie podnosząc listwę odcinać nożykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym na pewno zaczekam do cieplejszych dni. Na razie szykuję warsztat i przygotowuję się mentalnie do roboty. Ktoś kiedyś tu pisał, że mu została taśma butylowa po naprawie przyczepy. Jeśli aktualne i chciałby się pozbyć to prośba o info. Sprawdzę jaka szerokość jest u mnie potrzebna i może uda się dogadać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
28 minut temu, smoczaki napisał(a):

Zmień wąż gazowy na detykowany do karawaningu zmień reduktor na GOK też do karawaningu bo będzie tragedia image.png.5987618a6515bb3accdbf1d595b75f97.png

A co z tym reduktorem i wężem nie tak? Dopiero co to kupiłem myślałem że jak do gazu dedykowane to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż z zaprasowanymi gwintowanymi końcówkami, obustronnie, a nie na cybanty. Reduktor 30 mBar, dedykowany do karawaningu, z zaworem PRV, z wyjściamu pod gwint, a nie do nasunięcia węża i zamocowania go cybantem. 

Tak to wygląda:

Zestaw GOK Reduktor 30mb + przewód 400mm + manometr | Karawaning, kemping \ Zbiorniki i instalacje gazowe \ Reduktory (carbonzorro.com)

Może być bez manometru. 

To co masz, ma prawdopodobnie ciśnienie 37mBar ("domowe"), i nadaje się do kuchenki w domu czy grilla na taras, ale nie do przyczepy. 

Na reduktorze GOK-a przeznaczonym do użycia w przyczepach/kamperach masz nawet stosowny piktogram (kamper, przyczepa). Te z samym namiotem też się nie nadają. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czyś napisał(a):

Wąż z zaprasowanymi gwintowanymi końcówkami, obustronnie, a nie na cybanty. Reduktor 30 mBar, dedykowany do karawaningu, z zaworem PRV, z wyjściamu pod gwint, a nie do nasunięcia węża i zamocowania go cybantem. 

Tak to wygląda:

Zestaw GOK Reduktor 30mb + przewód 400mm + manometr | Karawaning, kemping \ Zbiorniki i instalacje gazowe \ Reduktory (carbonzorro.com)

Może być bez manometru. 

To co masz, ma prawdopodobnie ciśnienie 37mBar ("domowe"), i nadaje się do kuchenki w domu czy grilla na taras, ale nie do przyczepy. 

Dzięki za informacje. Zabieram się zatem za szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Erestes dzięki za zdjęcia. U Ciebie jest zgodnie ze sztuką, czyli tak jak przypuszczałem powinno być. To już wiem do czego dążę. 

Jakby komuś zbywało taśmy butylowej to chętnie odkupię. Potrzeba pod listwę szeroką na 4cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 22:01, czyś napisał(a):

Wąż z zaprasowanymi gwintowanymi końcówkami, obustronnie, a nie na cybanty. Reduktor 30 mBar, dedykowany do karawaningu, z zaworem PRV, z wyjściamu pod gwint, a nie do nasunięcia węża i zamocowania go cybantem. 

Tak to wygląda:

Zestaw GOK Reduktor 30mb + przewód 400mm + manometr | Karawaning, kemping \ Zbiorniki i instalacje gazowe \ Reduktory (carbonzorro.com)

Może być bez manometru. 

To co masz, ma prawdopodobnie ciśnienie 37mBar ("domowe"), i nadaje się do kuchenki w domu czy grilla na taras, ale nie do przyczepy. 

Na reduktorze GOK-a przeznaczonym do użycia w przyczepach/kamperach masz nawet stosowny piktogram (kamper, przyczepa). Te z samym namiotem też się nie nadają. 

Dotarło to co powinno być założone, w weekend prace :)image.thumb.jpeg.6e5bfee8ed272b24383855f6985ab9e4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.