Skocz do zawartości

Ferie wzdłuż Bałtyku na parcelach i dziko w bezpiecznych miejscach ...


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że danielpoz tak samo jak Ty martwi się o bezpieczeństwo, dlatego w nocy pełnią warty przy piecu. No bo w razie jakby gaz się zaczął ulatniać, albo w razie wybuchu, nie miał by kto o tym poinformować. A tak, jak Daniel pilnuje to Aga może spać spokojnie.

Pisałem o pozostawieniu przyczepy na kilka godzin z odpalonym gazem bez opieki,a nie o spaniu w niej.Piszesz to samo,co kolega z Waszego spotkania.

Napisałem swoje zdanie i mam prośbę,by nie drążyć w kółko tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobrze przeczytałeś,co napisałem?  :hmm: Nie pisałem do Ciebie -tylko do Bartka.

Uważam,że niebezpieczne i nierozsądne jest pozostawienie przyczepy z włączonym ogrzewaniem gazowym non-stop przez Bartka i to jeszcze w pobliżu innych przyczep pozostawionych też bez opieki i pójście na ileś godzin do knajpy,na wycieczkę,czy gdziekolwiek indziej z uwagi na niebezpieczeństwo np.pożaru,wybuchu  .Nawet nikt nie może ostrzec przed niebezpieczeństwem,gdy nagle gaz zacznie uciekać.

To jest moje zdanie i nie bądź kolego prześmiewczy .Pozdrawiam :)

Jak wyjedziesz kiedyś zimową porą to sam zrozumiesz że takie grzanie jest odpowiednie a właściwie niezbędne. Strach ma wielkie oczy ale my jesteśmy czujni dzień i noc :smirk:

 

 

 

PS

Piszesz na forum publicznym więc musisz sobie zdawać sprawę że każdy ma prawo Ci odpisać. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli chodzi o kwestie ulatniania gazu - ja mam reduktor na 30mbar + zawór odcinający

 

Polecam zamontować Satela Micre (poniżej 500 pln) + czujnik dymu (okolo 90 pln) + czujka ruchu (około 40 pln) + syrena (poniżej 50 pln) - każde zdarzenie będzie słychać i widać a powiadomienie dostaniecie SMS'em z informacją o rodzaju zdarzenia.

 

Iskrowniki bateryjny w piecyku rozwiązuje sprawę zdmuchiwania płomienia.

 

Wilk nie jest taki straszny jak go malują - zobaczcie ile jeździ aut na LPG zakładanym garażowo lub przekładane chałupniczo z auta do auta, jeśli ktoś kupuje CC za 1000 pln to przecież nie zakłada instalacji za 1800 - najczęściej są do przekładki z innych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jak pisałem - że do Kampera 3 to by było minimum :(

Stefan - miałeś 3 butle propanu na samochodzie czy gdzieś wymieniałeś/napełniałeś?

A może na propan butan działasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że Ty używasz ogrzewania tylko jak jesteś w przyczepie lub w bliskiej jej okolicy?

Korzystając w okresie zimowym z przyczepy / kamperka ogrzewania musi chodzić cały czas - inaczej wyziębisz wnętrze i potem to rozgrzać jest ciężko.

 

Jedyne co, to właśnie nie wiem jak grzać przyczepę w czasie jazdy,  jeśli wylot z pieca jest kominkiem na dachu to w czasie jazdy nie można używać ogrzewania....?

w kamperze jest boczny wylot i teoretycznie można używać w połączeniu z zaworem zderzeniowym.... w przyczepach chyba też montują różne rodzaje ogrzewań ?

Ja w kamperze mam zwykły piecyk z kominem na dachu. Zimą odpalam na godzinę przed wyjazdem, a gaszę dopiero po powrocie.

Jeszcze nigdy nie zgasiło piecyka. Tak samo robię z lodówką. W czasie urlopu pracowała cały czas z przerwą na wymianę butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jak pisałem - że do Kampera 3 to by było minimum :(

Stefan - miałeś 3 butle propanu na samochodzie czy gdzieś wymieniałeś/napełniałeś?

A może na propan butan działasz?

Misio mam dwie ale jak opróżniam jedna to szukam wymiany, zawsze jest zapas jak się kończy

 

Ja w kamperze mam zwykły piecyk z kominem na dachu. Zimą odpalam na godzinę przed wyjazdem, a gaszę dopiero po powrocie.

Jeszcze nigdy nie zgasiło piecyka. Tak samo robię z lodówką. W czasie urlopu pracowała cały czas z przerwą na wymianę butli.

Cały pobyt na feriach był zasilany na gaz , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja też i wielu innych używa gazu non stop na wyjazdach itp. w czasie jazdy postoju i jak nas niema w przyczepach i nic się nie dzieje :)

 

a patrząc na rozumowanie innych można byłoby wnioskować że śpiąc na kempingach trzeba wyłączyć ogrzewanie bo to niebezpieczne jest bo nikt wtedy nie pilnuje gazu  ;) nie wytykam nikomu ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność  :) pozdrawiam

 

niech każdy używa jak chce, ja sobie nie wyobrażam w zimie na wyjeździe wyłączać ogrzewania zwłaszcza kiedy nie mam nadmuchu   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość karawaningowców ,nie posiadających kamperów czy przyczep dostosowanych do warunków zimowych- przyczepy czy kampery  używa latem lub gdy jest w miarę ciepło ( bo do tego zostały skonstruowane) i ja należę do tej grupy-posiadam letnią wersję przyczepy.

Nie kręci mnie ta forma odpoczynku zimą Nie znam się dokładnie na tych Waszych piecykach  więc nie będę dyskutował .

Zimą to jeżdżę do hoteli i na kwatery ,by pojeździć na nartach . Latem jeżdżę na kempingi  i nie lubię stać na dziko,więc tematy ogrzewania są mi obce.

Wiem natomiast na logikę,co jest bezpieczne ,a co nie.Każdy niech sobie robi co uważa.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość karawaningowców ,nie posiadających kamperów czy przyczep dostosowanych do warunków zimowych- przyczepy czy kampery  używa latem lub gdy jest w miarę ciepło ( bo do tego zostały skonstruowane) i ja należę do tej grupy-posiadam letnią wersję przyczepy.

Nie kręci mnie ta forma odpoczynku zimą Nie znam się dokładnie na tych Waszych piecykach  więc nie będę dyskutował .

Zimą to jeżdżę do hoteli i na kwatery ,by pojeździć na nartach . Latem jeżdżę na kempingi  i nie lubię stać na dziko,więc tematy ogrzewania są mi obce.

Wiem natomiast na logikę,co jest bezpieczne ,a co nie.Każdy niech sobie robi co uważa.

Pozdrawiam :)

 

 

 

post-11643-0-08469000-1455544772_thumb.jpg

 

 

Andrzejku zgadzam się z Tobą - każdy lubi to co chce, warto tez czasem próbować czegoś nowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio mam dwie ale jak opróżniam jedna to szukam wymiany, zawsze jest zapas jak się kończy

 

Nie miałeś problemu na wybrzeżu z wymianą na propan?

Czy też latałeś na propan butan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też latałeś na propan butan?

 

nie wiem na czym latał Stefcio ale jak wystartował spod latarni w Niechorzu wzdłuż wybrzeża do Rewal to ciężko ich było dojść....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.