Skocz do zawartości

Pierwsza mobilna czepka dla 2 osób - pomoc i opinie


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

chodzi mi po głowie zakup czepki i chciał bym was popytać i poprosić o pomoc przy zakupie.

 

Moje  potrzeby 

  • dla 2   ew 4 osób ( druga para to z doskoku ) 
  • przyczepka musi być mobilna  zazwyczaj lubimy krótkie wypady  ale nie więcej niż 200 km  - ewentualnie zaparkuje się ją gdzieś tak żeby tylko podczepiać i robić dojazdów ki po nie więcej niż 100 km  -  głównie mazury  Warmia i  polskie morze.
  • Holownik to octavia  tylko 105 koni (automat ) - do celowo Astra 136 również automat
  • stałe łóżko (najlepiej francuskie)
  • nie zależne zasilanie i woda 
  • nie zbyt stara tak żeby jeszcze w niej nie śmierdziało  ale nie nowa   wiadomo   $$

 

Wpadłem na Coś  takiego i już się dwukrotnie do niej przymierzałem  i mocno się nad nią zastanawiam.

 

http://allegro.pl/hobby-excellent-easy-460-2005r-bedlno-k-kutna-i5872255822.html

 

Co sądzicie ?

 

Wiktor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże DMC do uciągu twojego aktualnego holownika. Papierowo jest OK. ale w praktyce cepka za ciężka. Szukaj lżejszej. Myślę, że max. 1050 kg. Astra powinna już dawać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do DMC  to szukam czegoś lekkiego - w papierach mam 1500   ta  HOBBY z 2005 r   ma DMC 1200 a masę własną 1050

W zasadzie przyczepa ok 4,5 metra to max czego szukam   przyczepy 4m w większości nie maja stałego łóżka a i DMC maja podobne.

Zauważyłem że podobne Knausy są też 100 - 200  kg cięższe. 

 

Co do Auta to jest to diesel 250Nm i automat więc trochę to ratuje   Co do następnego Auta  to będę je miał  około czerwca i będzie 320Nm i 136 koni (Automat ze sprzęgłem hydrokinetycznym)  Wiadomo  Przy przyczepie ważne się Nm a Moc i tak starczy bo 150km/h z nią nie można jechać. 

 

Co do mobilności  to chodzi o to żeby się nie zrazić do holowania  -  żeby się nie okazało że jazda z takim nadbagażem to większa udręka niż zaleta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechwik  >...Wpadłem na Coś  takiego i już się dwukrotnie do niej przymierzałem  i mocno się nad nią zastanawiam.

                     http://allegro.pl/ho...5872255822.html      szukana oferta jest nieaktualna !

 

ale... ?       zerknij    więcej...

zabudowa

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechwik  >...Wpadłem na Coś  takiego i już się dwukrotnie do niej przymierzałem  i mocno się nad nią zastanawiam.

                     http://allegro.pl/ho...5872255822.html      szukana oferta jest nieaktualna !

http://allegro.pl/hobby-excellent-easy-460-2005r-bedlno-k-kutna-i5902305026.html      Ta czepaka   cały czas stoi na placu tylko cena idzie do góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechwik  >...Wpadłem na Coś  takiego i już się dwukrotnie do niej przymierzałem  i mocno się nad nią zastanawiam.

                     http://allegro.pl/ho...5872255822.html      szukana oferta jest nieaktualna !

 

ale... ?       zerknij    więcej...

zabudowa

attachicon.gifH460UFE.jpg

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

 

Mam do Ciebie  Pytanie - bo znasz te hobby pewnie na wylot - masz jakieś praktyczne uwagi  - co jest wygodne a co nie i na co zwrócić uwagę w używanej?

Co z wyposażenia jest potrzebne a na co nie zwracać uwagi ?

i jak się ona prowadzi za Twoim - bądź co bądź nie za dużym  autem.

i jeszcze Co to za Blaszak w którym ją trzymasz.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechwik  
co jest wygodne a co nie i na co zwrócić uwagę w używanej?
Szczelność/suchość i kompletność przyczepy.

Co z wyposażenia jest potrzebne a na co nie zwracać uwagi ?
Szukaliśmy przyczepy z prysznicem.
Zmieniliśmy oświetlenie zewnętrzne na  →  ledy.

Zamontowaliśmy tylko  →   mover  z powodu wyjazdu/wjazdu do garażu/blaszak.
Na kempingach praktycznie mover nie jest potrzebny.
Zawsze jest więcej chętnych do pomocy/przestawiania przyczepy niż trzeba.

i jak się ona prowadzi za Twoim - bądź co bądź nie za dużym  autem.
max 110 km/h   ←   i n f o   →  średnia 81 km/h  + petent/prysznic

i jeszcze Co to za Blaszak w którym ją trzymasz.??
Jest to nasz projekt/patent udoskonalany z biegiem czasu.
Wszystkie nasze przyczepy w przeszłości  oraz obecnie ulokowane są na zimę w garażu/blaszak.
Ponieważ jesteśmy ciepłolubni wybieramy południowe klimaty.
Tylko latem jak jesteśmy na emigracji klimatycznej na południu to przyczepa stoi na kempingu po obcym niebem.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechwik  

co jest wygodne a co nie i na co zwrócić uwagę w używanej?

Szczelność/suchość i kompletność przyczepy.

 

 

 

 

Pytanie zasadnicze  - jak w praktyce i szybko przy oględzinach  zweryfikować szczelność przyczepy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze  - jak w praktyce i szybko przy oględzinach  zweryfikować szczelność przyczepy ?

 

doświadczenie, inaczej się nie da. Chyba, że są dziury na wylot to widać jak leje się woda do środka po polaniu woda z węza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieraj wszystkie szafki, pułki, patrz we wszystkie zakamarki i łączenia wewnętrzne, Bardzo ważny jest zapach dlatego jak wejdziesz ważne aby nie było jakiś gadżetów zapachowych, jak są to można już mieć podejrzenia. Patrz pod spód podłogi powinna być sucha oile nikt jej nie ciągał przez ostatnie 48h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

A takie Pytanie  - jakie macie Praktyczne uwagi do marki    "buerstner"   i jak one klasyfikują się wersus HOBBY  LMC  KNAUS  ????

Konkretnie myślę o modelu   

Burstner Averso Plus 410   -  dość  zwarta i ciekawa konstrukcja  ??    :hmm: 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechwik

Czytaj wypowiedzi    praktyka = firma

Nasza podłoga      foto 2  naszą zabezpieczona podłoga, każdego roku poprawki uzupełniające

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nie ma nic cenniejszego jak praktyczne doświadczeie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.