Skocz do zawartości

Zimowanie - przypominacz od andrewa1


andrewa1

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki jest po sezonie co dla niektórych ale warto wam przypomnieć o kilku drobiazgach do sprawdzenia w cepkach

 

pomijam podwozie czyli koła i hamulce warto zerknąć na rączki -uszczelnienie bo wiekszośc problemów zaczyna się właśnie od nieszczelności w tym miejscu .

warto tez zerknać na boczne listwy i sprawdzić narozniki podłogi od zewnątrz

 

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to jestem do dyspozycji

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł!

 

A może dyskusję przerzucę do wątku technicznego ?

Andrewa1, co Ty na to ?

 

Pzdr

J.

 

jak najbardziej jestem za jeśli ktoś ma mytania to zapraszam nawet na pv

 

 

wcześniejszy post byl bardziej w formie info bo jakoś koledzy zapominają o drobiazgach a potem ........

 

to tak z tego co się pojawia na warsztacie i raczej dla kolegów w formie przestrogi lepiej poświęcić 10czy 15min niz narobić sobie problemów :ok:

 

-przemek70/

poszło info no pv

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem w knausiakach, dobrze że Jacek wyrzucił do ogólnego ;)

 

mnie też interesuje temat sklejki zniszczonej od spodu, niestety moje narożniki nie wyglądają już jak nowe ;)

na razie zamalowałem ... może wystarczy :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem w knausiakach, dobrze że Jacek wyrzucił do ogólnego ;)

 

mnie też interesuje temat sklejki zniszczonej od spodu, niestety moje narożniki nie wyglądają już jak nowe ;)

na razie zamalowałem ... może wystarczy :niewiem:

 

z naroznikami jest problem w większości cepek bo jak wiadomo podloga jest ze sklejki i jak nazwa wskazuje są to warstwy drewna sklejane ze sobą i tu pojawia się problem jeśli sklejka jest wystawiona na dzialanie wody to się zaczyna rozwarstwiać

 

jedyną sensowną metodą jest usuniecie rozwarstwionych fragmętow i wstawianie nowych i to trzeba zrobić dokładnie wklejając nowy fragmet tak aby nie było mowy o dostaniu sie między warstwy wody, ponowne uszczelnienie i dopiero konserwacja

 

to co zrobiłeś to tylko zamaskowanie problemu bo wilgoć która sie juz tam pojawiła teraz nie ma szans na odparowanie i będzie pomału robić swoje

 

 

warto tez dodać ze ,co kilka sezonow wypada zakonserwować podłogę w cepce taki zabieg znacząco wydłuza trwałość podłogi

 

wiekszość właścicieli przyczep nawet nie pomysli o tym zeby taki zabieg wykonać lub tez nie zdaje sobie sprawy z faktu ze podłoga to tak naprawdę podstawa cepki jej sztywność ma kolosalne znaczenie dla reszty konstrukcji

 

dla przykładu problem z podłogą

post-2830-0-16746000-1316117272_thumb.jpg

 

efekt końcowy problemu na ......

post-2830-0-60843600-1316117435_thumb.jpg

 

myślę więc, ze warto zadbać o podłogę bo brak konserwacji kończy się tak drastycznie

post-2830-0-48351800-1316117711_thumb.jpg

 

dla osób które jeszcze mają wątpliwości fotka z testu czyli jak sie zachowuje sklejka po deszczu która została zakonserwowana

post-2830-0-58251500-1316118263_thumb.jpg

 

wazne jest aby brzeg -rant był tez zakonserwowany

post-2830-0-30554500-1316118643_thumb.jpg

 

no tak ale sie rozpisałem :skromny:

 

Kit myslę ze teraz choć troszkę pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z naroznikami jest problem w większości cepek bo jak wiadomo podloga jest ze sklejki i jak nazwa wskazuje są to warstwy drewna sklejane ze sobą i tu pojawia się problem jeśli sklejka jest wystawiona na dzialanie wody to się zaczyna rozwarstwiać

 

jedyną sensowną metodą jest usuniecie rozwarstwionych fragmętow i wstawianie nowych i to trzeba zrobić dokładnie wklejając nowy fragment tak aby nie było mowy o dostaniu sie między warstwy wody, ponowne uszczelnienie i dopiero konserwacja

 

to co zrobiłeś to tylko zamaskowanie problemu bo wilgoć która sie juz tam pojawiła teraz nie ma szans na odparowanie i będzie pomału robić swoje

 

u mnie jeszcze się nie rozwarstwiało jakoś wyraźnie ... przynajmniej w stosunku do tego co widziałem w innych ;)

listwa.jpg

 

tak to wyglądało ...

a malowałem po półrocznym postoju pod dachem, więc może zdążyło wyschnąć :niewiem:

 

na środku podłoga jest idealna (wewnątrz ramy), najgorzej jest w narożnikach i przy ścianach, ten model hobby nie ma czegoś w stylu kapinosa i woda podcieka niestety na podłogę

zresztą wiesz pewnie jak to wygląda ;)

 

i zdaje sobie sprawę że to tylko "pudrowanie syfa" ... może na jakiś czas wystarczy, zwłaszcza że teraz budka większość czasu stoi pod dachem

na palcach jednej ręki policzę dni w których była mokra

 

Takie pytanie, czym polecasz malować spód ? bo tu zdania są podzielone, od pokostu, przez impregnaty różnego rodzaju, po "czernidła"

u mnie jak widać w oryginale było coś czarnego, dość grubego, bo jak ścierałem to szczotką drucianą to się sypało/kruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrewa1 Twoje porady są bezcenne, edukują na co zwracać uwagę i w jaki amatorski sposób zabezpieczać nasze" budki". Serdeczne podziękowanie.:gitara: Proszę o dalsze zdjęcia i porady . Pozdrawiam Lucek. Ps. Czy warto od spodu podłogi przyczepy wstrzyknąć trochę pianki aby zmniejszyć uginanie się jej w środkowej części na wysokości kuchenki gazowej, lodówki, i szafy. Podłoga lekko ugina się w miejscach najbardziej eksploatowanych. Pod spodem sklejka jest twarda i nie ugina się. Mam nadzieję, że uginanie się podłogi jest efektem wytarcia się warstwy styropianu . W pozostałych miejscach podłoga jest sztywna i twarda. Lucek

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrewa1 Twoje porady są bezcenne, edukują na co zwracać uwagę i w jaki amatorski sposób zabezpieczać nasze" budki". Serdeczne podziękowanie.:gitara: Proszę o dalsze zdjęcia i porady . Pozdrawiam Lucek. Ps. Czy warto od spodu podłogi przyczepy wstrzyknąć trochę pianki aby zmniejszyć uginanie się jej w środkowej części na wysokości kuchenki gazowej, lodówki, i szafy. Podłoga lekko ugina się w miejscach najbardziej eksploatowanych. Pod spodem sklejka jest twarda i nie ugina się. Mam nadzieję, że uginanie się podłogi jest efektem wytarcia się warstwy styropianu . W pozostałych miejscach podłoga jest sztywna i twarda. Lucek

 

niech Cię ręka nie korci do pianki bo mimo pozornej poprawy tylko pogorszysz sprawę jezeli jusz to bym zaryzykował wycinkę

i ponowny montarz dlaczego podłoga jak i ściany to ta sama komorowa konstrukcja warstwy są klejone ze sobą co zapewnia sztywność choć byś nie wiem jak kombinował to pianka rozpręzając się rozkleja-rwie -podnosi więcej niz jes to zamiezone po utwardzeniu niby jest ok jednak to tylko pozory dodatkowo nie masz wpływu na to jak się pianka rozpręzy

 

stanowczo odradzam

 

kit

jest kilka środków do konserwacji które stosuje -zostaly wypróbowane typu bitex

spełnia swoje zadanie jednak ja stosuję połączenie kilku specyfików dla uzyskania optymalnych właściwości co do metody to natryskowo przy ciśnieniu roboczym 8bar

 

-konrad-b/

 

no faktycznie ale na to jest tez rada w tym przypadku proponuje abyś sprawdził kilka drobiazgów bo to moze być juz początek wiekszego problemu

 

na szybko to oderwij ten klin ozdobny i ponownie go zamontuj robiąc małe oczko tak aby woda nie zaciekała po podłodze ale po oczku

 

znaję fotki abyś wiedział o co biega

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie ale na to jest tez rada w tym przypadku proponuje abyś sprawdził kilka drobiazgów bo to moze być juz początek wiekszego problemu

na szybko to oderwij ten klin ozdobny i ponownie go zamontuj robiąc małe oczko tak aby woda nie zaciekała po podłodze ale po oczku

 

wiem OCB, klin już oderwałem bo po nim woda pięknie spływała na podłogę :(

ściana na razie się trzyma ;)

 

z tyłu mam klin ucięty 1cm za listwą i tam jest lepiej, tylko taki luźny klin może znowu wychodzić z listwy :(

a przewiercić się nie za bardzo da, bo to znowu miejsce gdzie woda może wnikać w szkielet

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie bitexem podłogę konserwujesz ?

 

gdzieś już było to poruszane, ktoś pytał nawet autoryzowany serwis i oni też dają bitex

u mnie na 100% były robione poprawki bitexem, oryginalnie też było coś takiego

ja dałem drewnochron 2x (grzybobójczy), a na to bitex pistoletem po roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.