Skocz do zawartości

Tv 22"do kamperka z tunerem sat ?


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, peja76 napisał:

Ja mam TV i antenę Mistral 12v antena w szafie:)  powiem że nawet to wszystko śmiga.

 

czyli znaczy że dobry chińczyk nie jest zły  :-]

osobiście w życiu nie dał bym za TV do kampera tyle ile sobie winszują za dedykowane :no:

tym bardziej że pomijając zimowe wyjazdy to praktycznie od wiosny do jesieni TV nie odpalamy. W obecnym kamperze nawet anteny nie montowałem , TV służy jedynie do platform streamingowych .

Osobiście rozważam zakup mini projektora żeby czasem zrobić dzieciakom kino czy puścić jakąś prezentacje zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy z tymi antenami, moje anteny tv i tv sat leżą nie używane od 2 lat

jako tv  mam jakiegoś balupunkta chyba 23' (czy jak to się pisze) i do tego google chromecasta ........ zaleta jest taka że tv zasilany jest z 12V a "smart" googlowy z usb "C" . Wiadomo potrzeba net-u do tego wszystkiego ale teraz net jest wszędzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, macieku napisał:

 ale teraz net jest wszędzie :-)

Mój drogi:) nie wszędzie, my mamy Canal plus przez neta ale w tej aplikacji nie ma tvn, Polsatu w sumie mamy ale z anteny w szafie:D Net w sezonie nad Bałtykiem szczególnie wieczorem słabo śmiga, wtedy wyciągam moją antenę i mam wszystkie programy. My jesteśmy bardzo związani w naszym TV:bzik: temu tyle tego mamy, ale chyba wolicie takiego sąsiada na polu jak jakiegoś disco pisko lub pijących na umór i blubrających:hej:

@Suzu4x4 co do projektora to też jest ta opcja rozważana, my chcemy na zewnątrz żeby oglądać;) ale czy pójdzie to:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, peja76 napisał:

 Net w sezonie nad Bałtykiem szczególnie wieczorem słabo śmiga, wtedy wyciągam moją antenę i mam wszystkie programy. My jesteśmy bardzo związani w naszym TV:bzik: temu tyle tego mamy, ale chyba wolicie takiego sąsiada na polu jak jakiegoś disco pisko lub pijących na umór i blubrających:hej:

@Suzu4x4 co do projektora to też jest ta opcja rozważana, my chcemy na zewnątrz żeby oglądać;) ale czy pójdzie to:niewiem:

A to wtedy Elona Muska na dach stawiam i śmiga jak ta lala  :-) .... a co to jest "blubrających" ? :-) Projektor jest niby fajny ale przez dwa lata używałem chyba dwa razy i leży gdzieś w szafie po pierwsze musi być ciemno i potrzeba prześcieradła na przyczepie żeby obraz był dobry. Ja tam jestem fanem ogniska , a jak nie można palić z jakiegoś względu to ewakuuję się.

10 godzin temu, Misio napisał:

a ja nie mam ani anteny ani telewizora ;)

to farciarz jesteś i zapotrzebowanie na prundt masz mniejsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, macieku napisał:

A to wtedy Elona Muska na dach stawiam i śmiga jak ta lala  :-) .... a co to jest "blubrających" ? :-) Projektor jest niby fajny ale przez dwa lata używałem chyba dwa razy i leży gdzieś w szafie po pierwsze musi być ciemno i potrzeba prześcieradła na przyczepie żeby obraz był dobry. Ja tam jestem fanem ogniska , a jak nie można palić z jakiegoś względu to ewakuuję się.

to farciarz jesteś i zapotrzebowanie na prundt masz mniejsze 

Ja nie jestem fanem Elona :) i może dla tego nie mam takich bajerów :hmm:

Blubrających - siedzących do póznego wieczora, ach wieczora nocy i zachowujących się bardzo głośno i rozmawiających o :pupa: Maryli, jeden z drugim jest tak napruty że o Bożym świecie nie wie ale najmądrzejszy na świecie, gdzieś ma to że inni mają małe dzieci lub po prostu lubią ciszę i spokój. Żeby nie było że zabronił bym tego typu zachowań ale nie o 1h w nocy tym bardziej jak na niektórych polach kempingowych są miejsca gdzie mogą sobie taką imprezę zrobić,  nie on musi u siebie, ach brak słów.

Też jestem fanem ogniska ale po powrocie z ogniska oraz rano jak jeszcze się nie wycyram :) to jednak lubię obejrzeć to i tamto, każdy ma swoje życie i niech żyje jak mu się podoba, jeden lubi telewizor a drugi internet, następny lubi siedzieć dziko w lesie a inny na dziko w miejskiej dżungli, taki świat fajnie zróżnicowany:)

Znaczy się że projektora nie polecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czyś napisał:

Nie piszcie o streamingu po necie w miejscówkach typowo turystycznych i w sezonie. Stacje bazowe nawet przy LTE nie wyrabiają, więc często net to niby jest, ale lipa

No i inna sprawa to net za granicą. Tam jest zdecydowanie gorzej, a w wielu miejscach internet działa po prostu tragicznie. Oczywiście Starlink trochę rozwiązuje problem, tylko teoretycznie bo kupowanie np. anteny na jeden wyjazd troche mija się z celem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, peja76 napisał:

Ja nie jestem fanem Elona :) i może dla tego nie mam takich bajerów :hmm:

Ja nawet nie znam gościa to ciężko być fanem ............. ale usługa działa i cena jest do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od dobrych 2 lat na wyjazdach jeżeli już oglądamy to tylko on-line czyli stick xiaomi do tv.  Za granicą jeżeli odpalamy TV to tylko na mecze - musi być jakieś euro albo mundial. Transferu na to wystarcza, bo mamy zawsze ze sobą 6 numerów z PL na starych umowach, od 6 do 8GB na każdy. Gorzej jak ktoś by jechał na pół roku - wtedy jednak antena sat automatyczna na dach lub ten cały starlink.

ile kosztuje automatyczna antena do niego ?

Mamy kilka miejscówek - nie dalej jak z poprzedniego weekendu, gdzie na dzikusie w lesie nie było mowy o zasięgu gsm, raz na kiedyś odrobina internetu dolatywała :).

Idealny moment na gry planszowe wieczorem czy inne karty, dzieciaki zadowolone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od dobrych 2 lat na wyjazdach jeżeli już oglądamy to tylko on-line czyli stick xiaomi do tv.  Za granicą jeżeli odpalamy TV to tylko na mecze - musi być jakieś euro albo mundial. Transferu na to wystarcza, bo mamy zawsze ze sobą 6 numerów z PL na starych umowach, od 6 do 8GB na każdy. Gorzej jak ktoś by jechał na pół roku - wtedy jednak antena sat automatyczna na dach lub ten cały starlink.
ile kosztuje automatyczna antena do niego ?
Mamy kilka miejscówek - nie dalej jak z poprzedniego weekendu, gdzie na dzikusie w lesie nie było mowy o zasięgu gsm, raz na kiedyś odrobina internetu dolatywała .
Idealny moment na gry planszowe wieczorem czy inne karty, dzieciaki zadowolone

Każdy Starlink ma automagiczną antenę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, peja76 napisał:

 

@Suzu4x4 co do projektora to też jest ta opcja rozważana, my chcemy na zewnątrz żeby oglądać;) ale czy pójdzie to:niewiem:

jak kupie to dam znać. ja szukam takiego małego z wbudowanymi głośnikami i żeby był smart.

1 godzinę temu, macieku napisał:

 po pierwsze musi być ciemno i potrzeba prześcieradła na przyczepie żeby obraz był dobry.

 to że musi być ciemno  to oczywiste, projektor nie będzie u mnie służył do codziennego użytku tylko jako dodatkowa atrakcja dla dzieciaków a za ok 150 zł można kupić przenośny ekran ze statywem

 

15 minut temu, czyś napisał:

Nie piszcie o streamingu po necie w miejscówkach typowo turystycznych i w sezonie. Stacje bazowe nawet przy LTE nie wyrabiają, więc często net to niby jest, ale lipa

widzisz wszystko zależy jak  i kiedy korzystasz , u nas  jak pisałem od wiosny do jesieni TV praktycznie się nie używa wiec dla nas streaming przez LTE jest OK czy to w Polsce (mam na stałe router LTE w kamperze z internetem bez limitu) czy w UE ( na miejscu kupuje kartę SIM lokalnego operatora) .

Ponadto zewnętrzna antena LTE do routera też robi robotę.

Pomijając poszczególne miejscówki gdzie po prostu nie ma zasięgu to jak dla mnie LTE działa wystarczająco nawet w szczycie sezonu . Oczywiście wiadomo że jak jest jakaś impreza masowa typu zlot czy coś podobnego to mogą być lokalne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.