Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie - Hobby / 2007


Krzysiek5

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe od czego ma tak zasniedziale okucia meblowe ?

Bartosz, a widziałeś spód antenty TV ? czyżby klimat w  DK  tak destruktywnie działał na budę ?

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bartosz, a widziałeś spód antenty TV ? czyżby klimat w  DK  tak destruktywnie działał na budę ?

 

hehehehe ;-)

 

ja mam sciagana z DK i ma 14 lat nie bylo sladów zewnetrznych uzytkowania, kuchnia byla ledwie używana ;-)

wiec to raczej nie klimat a użytkownik niechluj.... ;-)

 

cepka jak zlapie wilgoc to na wieki wiekow amen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek5  > ...Czy ktoś z Was widzi coś niepokojącego w tej przyczepie:

 

Sprawdż=porównaj fakturę (wzór) materiału ścian 1, 2 i 3  czy sa jednakowe ?

attachicon.gifH560.png

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Cena zawyżona...

attachicon.gifCena H560.png

 

Błagam ...

podobnie jak z samochodami ... w PL muszą być 30/40% tańsze niż za granicą bo zaraz wszyscy mówią że za drogo, a później wszyscy się dziwią że budki u nas zgniłe/rozbite.

 

poniżej Hobby z rocznika 2007 w DE ... najtaniej 10tys €, kurs EUR 4,25-4,35 ... a w PL budka za 34.500PLN za droga ...

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=MH&makeModelVariant1.makeId=10800&makeModelVariant1.modelDescription=560&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&minConstructionYear=&maxConstructionYear=&minPrice=&maxPrice=&minMileage=&maxMileage=&minPowerAsArray=&maxPowerAsArray=&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=PS&ambitCountry=&zipcode=&vehicleLength=&licensedWeight=&bunks=&axles=&climatisation=&emissionClass=&emissionsSticker=&daysAfterCreation=&vatable=&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&numberOfPreviousOwners=&adLimitation=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, towar tyle warty ile klient za niego będzie chciał dać, 34.500 za przyczepę z 2007 roku, z jednej strony sporo, bo 'juz za niewiele powyzej 80 tysięcy' mozna miec nową, ale, nowa to nie to ;) (chyba ze tylko mi po wejściu do srodka nowej cepki jest plastikowo i jakoś tak dziwnie?), z drugiej strony, obserwuje strony komisów w DK, B, NL i D i nic z tego roku za mniej niż 9-10 tyś EUR się nie pojawia, czyli o jakies 10 tysięcy drożej na złotówki licząc. Pojawiają się te roczniki w okolicach cenowych 30 tysięcy, ALE, z innym układem w srodku :(  (tak, znam ogłoszenie kolegi z forum, i bardzo chętnie bym ją kupił, ale układ mi kompletnie nie pasuje, zona nie pozwoli i nie chce łóżek piętrowych, co począć, taka karma :)

 

Czekam na duże zdjęcia narożników, zobaczymy jak to wygląda, moze złudzenie optycznie, a moze faktycznie zamoknięte, nie będę jeszcze wyroku wydawał

 

Jesli chodzi o antenę, to wystarczy ze była opuszczona do samego dołu a przyczepa przestała gdzieś w okolicy drzew przez jesień/zimę. Przerabiałem to w swojej poprzedniej przyczepie. cały dach uwalany w zielono/szarych pyłkach. Szczotka, pasta, kubek ciepła woda, i jak nowe. I tak co sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z pewnego źródła, że przyczepy z DK pochodzą niestety z ubezpieczalni. Tak więc jakiś feler każda mieć musi. Coś co jest pełnowartościowe nie będzie kosztowało po sprowadzeniu do PL mniej niż taki sam egzemplarz na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z pewnego źródła, że przyczepy z DK pochodzą niestety z ubezpieczalni. Tak więc jakiś feler każda mieć musi. Coś co jest pełnowartościowe nie będzie kosztowało po sprowadzeniu do PL mniej niż taki sam egzemplarz na zachodzie.

 

To proponuje abyś przejechał się do DK i zobaczył jak się tam sprzedaje większość przyczep - to wtedy głupot nie będziesz pisał ... :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje abyś przejechał się do DK i zobaczył jak się tam sprzedaje większość przyczep - to wtedy głupot nie będziesz pisał ... :miga:

 

A możesz w wolnej chwili rozwinąć ten temat ?, bo zastanawiałem sie nad wybraniem nawet przez chwilę do DK, ale, potem podobnie jak z samochodami, te tanie już są w polsce ;)

a na te drogie... to nas nie stać :) - bo jak mam wydac 50 tysięcy na 8 letnia przyczepe, to kupie za 80 nową w sklepie 20 kilometrów od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie, pominę oczywiście temat zakupu z ubezpieczalni :

 

- Tam przyczepy sprzedaje się już po fakcie zakupu następnej sztuki/kampera - nie ma ciśnienia na sprzedaż ...

 

Przede wszystkim  - rok temu bylem odebrać ze znajomym  przyczepę, która wcześniej była zaliczkowana po oglądnięciu zdjęć w ogłoszeniu na duńskim forum - zastaliśmy ją na wlocie do Hostelbro na stacji paliw - a przy okazji obejrzeliśmy po drodze 3 inne z ogłoszeń - przedział cenowy 40-50 tys koron i w sumie kopiliśmy inna niż ta zaliczkowana - bo okazała sie gorzej wyposażona i bardziej zużyta od innej wypatrzonej po drodze.

 

Praktycznie każda przyczepa stała albo na stacji paliw albo na parkingu pod domem ogolenie dostępne, właściciele po wykonaniu telefonu pojawiali sie po chwili albo umawiali się na po pracy. przyczepy u nich nie sa traktowane jak dobro wyższe - są sprzedawane tak jak zostały odstawione - z manelami i gratami w srodku, nie sa zainteresowani wspólnym oglądaniem i tłumaczeniem co i jak - czekają cierpliwie na zewnątrz i maja w d.pie mądrości kupujących ...

 

Generalnie są brudasami - jak się cukier rozsypał w szafce to pozostaje rozsypany, jak się coś wylało na pokrowce, to zakrywają to narzutami itd.

Uszkodzenia jak są, to z reguły zewnętrzne i nikt ich nie maskuje bo się najnormalniej w świecie na tym nie znają i im się nie opłaca komuś płacić bo tego typu tematy to u nich duże koszta - Jasiu złota raczka to tam nie istnieje, chyba ze są w pobliżu Polacy albo Turcy...

 

Z przyczepą oddaja ci wszystko co do niej jest - a nie zostało zagubione lub rozkradzione - negocjacje cenowe raczej nie istnieją chyba, że to przyczepa parkowana na parkingu - w naszym przypadku dostaliśmy rabat 3k koron - bo chcieliśmy ja odebrać za tydzień bo nie mieliśmy kompletu kasy - wiec gość zjechał z ceny bo musiałby zapłacić za kolejny kwartał myto 5k i przyjął 500euro, które mieliśmy na opląty na drogę.

 

Mieliśmy problem tez z wyjazdem bo Dunczyk, nie chciał nam dać tablic (bo za ich zwrot dostają kasę) a nie wierzył ze mu odeślemy :miga:  - wiec spaliśmy w jego budzie do rana - pomógł nam wszystkie formalności załatwić i chętnie z nami jeździł i tłumaczył nam "gestykularnie" - gdy nasz angielski nie pokrywał się z ich angielskim i odwrotnie - ogólnie był uprzejmy i pomocny, na odchodne dal nam jeszcze komplet krzeseł i stół bo do nowego kampra byly za duże, dostaliśmy także graty z jego wcześniejszej przyczepy (rolltank, akumulator, szczerbioną szybę czołowa, parawany plażowe, hamak  i karimaty) generalnie pozbył sie wszystkiego co było mu zbędne w garażu.

 

Przyczepy w DK są droższe jak u nas - ale w większości maja prawie nieużywane toalety i kuchnie - chyba ze to przyczepa, w której wcześniej np śpią Polacy pod budowami - bo takie tez widzieliśmy

- nasza konkretna zakupiona sztuka wyniosła z transportem ponad 4tys drożnej jak w kraju ale były do niej dwa przedsionki, przetwornica, masę naczyń i akcesoriów kuchennych, komplety karimat, podłogę do przedsionka i wiele wiele więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek5  > ...obserwuje strony komisów w DK, B, NL i D

                         i nic z tego roku za mniej niż 9-10 tyś EUR się nie pojawia...

 

Polecamy      zerknij/zaglądaj na pewno trafisz na przyczepę której szukasz

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje abyś przejechał się do DK i zobaczył jak się tam sprzedaje większość przyczep - to wtedy głupot nie będziesz pisał ... :miga:

Głupoty powiadasz..... :hmm: Dlaczego twierdzisz że to co napisałem to głupoty? Byłem w Danii nie raz i nie dwa. Widziałem i wiem jaką tam ludzie mają mentalność.

 

 

 

 

"...negocjacje cenowe raczej nie istnieją chyba, że to przyczepa parkowana na parkingu - w naszym przypadku dostaliśmy rabat 3k koron - bo chcieliśmy ja odebrać za tydzień bo nie mieliśmy kompletu kasy - wiec gość zjechał z ceny bo musiałby zapłacić za kolejny kwartał myto 5k i przyjął 500euro, które mieliśmy na opląty na drogę...

 

Przyczepy w DK są droższe jak u nas - ale w większości maja prawie nieużywane toalety i kuchnie - chyba ze to przyczepa, w której wcześniej np śpią Polacy pod budowami - bo takie tez widzieliśmy

- nasza konkretna zakupiona sztuka wyniosła z transportem ponad 4tys drożnej jak w kraju ale były do niej dwa przedsionki, przetwornica, masę naczyń i akcesoriów kuchennych, komplety karimat, podłogę do przedsionka i wiele wiele więcej ..."

 

 

 

To co opisałeś to szczera prawda, ale kupowaliście przyczepę dla siebie a nie na handel, tak?!?! Handlarze nie są filantropami i niczego nie robią charytatywnie. Muszą zarobić i nie biorą przyczep od prywatnych sprzedawców bo nie dość że by na tym nie zarobili, to raczej byli by stratni.

Wiem to, bo jeden z forumowiczów kupił niedawno budkę z DK, a sprzedawca sam wyjaśnił co, jak i dlaczego. Dwóch kolejnych handlarzy potwierdziło to, więc chyba coś jest na rzeczy.

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty powiadasz..... :hmm: Dlaczego twierdzisz że to co napisałem to głupoty? Byłem w Danii nie raz i nie dwa. Widziałem i wiem jaką tam ludzie mają mentalność.

 

Pisałem w optymistycznym przekazie ;-) bez urazy ...

 

Teraz to w Skandynawii mentalność się zmieni, bede w Kopenhadze w polowie stycznia to zobacze cos sie tam zmienilo przez rok ... raczej nie nastawiam sie optymistycznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.