Skocz do zawartości

Zabezpieczenie zaczepu


maciek1973

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czyś napisał(a):

Zobacz w katalogu al-ko. 

Ta blokada ma kilka wersji do różnych zaczepów (każda ma dostosowane akcesoria montażowe pod dany zaczep), i nawet na alll...go sąd dostępne wersje pod AKS 2004/3004, tylko uważaj, bo czasem są w niższych cenach (stówka taniej) dostępne same blokady z zamkiem bez zestawu akcesoriów montażowych.

Na s. 2 tutaj masz tabelkę z numerami katalogowymi pod poszczególne zaczepy:

959 (alko-tech.com)

Do AK (zwykły zaczep) ma końcówke numeru 890, a wychodziłoby że do AKS 2004/3004 końcówka numeru katalogowego to 892.

Do zaczepu 3004 każdy AKS Safety będzie pasował, bo AKS 3004 ma wbudowane zaczepy pod tą blokadę więc żadne akcesoria montażowe nie są już nam potrzebne. 

@Lunarii safety ball możesz kupić dowolnego producenta. To jest jedno i to samo 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też jeszcze patrzyłem, te elementy mocujące wydaje mi się że będą niezbędne do np. 1300-ki. 

Wersja "pudełkowa" blokady ma zresztą na pudle oznaczenie że pasuje do wszystkich zaczepów, czyli te klamoty montażowe musza być zestawem "uniwersalnym". Jak w 3004 są wbudowane zaczepy, to ok, sam zaczep z zamkiem plus softball, i jest 100-ka taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam dwóch typów zabezpieczeń AlKo - blokady "srebrnej" - na wyjazdy. Jest lekka. Pozostała mi po Chateau. I blokady czarnej, pancernej, parę kilosów! - do ochrony stacjonarnej, po sezonie. Kulkę, dziwnym trafem, udało mi się kiedyś nabyć litą, solidną, a nie o strukturze żeberkowej, sprzedawanej obecnie. Chcę jeszcze dorobić upgrade - odpowiednio ukształtowany płaskownik z centralnym, podłużnym wycięciem, podkładany pod ten gruby sworzeń od "czarnego" zaczepu, w celu zablokowania wtyczki 13pin i kabla. Ma to uniemożliwić podłączenie elektryki przyczepy (światła) gdyby owi dżentelmeni chcieli wziąć sobie przyczepę “na łańcuch" ;-) 

Screenshot_20230415_213147_com.android.chrome_edit_23120435187095.jpg

Screenshot_20230415_213048_com.android.chrome_edit_23101171956369.jpg

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.04.2023 o 14:59, jacek00 napisał(a):

Do zaczepu 3004 każdy AKS Safety będzie pasował, bo AKS 3004 ma wbudowane zaczepy pod tą blokadę więc żadne akcesoria montażowe nie są już nam potrzebne. 

@Lunarii safety ball możesz kupić dowolnego producenta. To jest jedno i to samo 

Jacek, czyli jak mam obecnie blokadę na mój AKS 1300, mogę ją bez problemu użyć do AKS 3004, z tym że nie muszę zdejmować tych blaszek ze starego dyszla tak? AKS 3004 ma już w sobie te wcięcia dla blokady?

Na pudełku mam zaznaczone 1310944, dla AKS 3004 powinno być 1310892...

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jacek, czyli jak mam obecnie blokadę na mój AKS 1300, mogę ją bez problemu użyć do AKS 3004, z tym że nie muszę zdejmować tych blaszek ze starego dyszla tak? AKS 3004 ma już w sobie te wcięcia dla blokady?
Na pudełku mam zaznaczone 1310944, dla AKS 3004 powinno być 1310892...


Tak, prawdopodobnie będzie pasować. W AKS 3004 są już te uchwyty zamontowane fabrycznie, i dlatego pasuje każda blokada ta srebrna.

Ja do siebie kupowałem zestaw do AKS 160, czyli takiego czegoś:
https://allegro.pl/oferta/zaczep-kulowy-al-ko-ak160-1600kg-161s-rura-fi-50-9236452397
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie zostawiam sobie tą blokadę. Wiem że nie zapewnia ona pewnie jakiegoś dużego bezpieczeństwa ale zawsze coś.

Sprawdzę jeszcze sobie inne zabezpieczenia do ewentualnego dokupienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie zostawiam sobie tą blokadę. Wiem że nie zapewnia ona pewnie jakiegoś dużego bezpieczeństwa ale zawsze coś.

Sprawdzę jeszcze sobie inne zabezpieczenia do ewentualnego dokupienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja pod domem stosuje to:

0c92ab76459c9bb53355b3d3b335.jpg

A w trasy to srebrne zabezpieczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Commander napisał(a):

Ja pod domem nawet przyczepę mam otwartą ?

Jak mają wejść to i tak wejdą a przynajmniej zamka i drzwi  nie uszkodzą . Więc zdroworozsądkowe podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2021 o 16:35, jacek00 napisał(a):

Jacku robstop jest do nowszego typu zaczepu do tego nie pasuje. Było już o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 17:45, Commander napisał(a):

Co z tego że zaczep ma zabezpieczenia,  jak śruby UN na dyszlu aż się proszą o odkrecenie.  Ile by trwała szybka podmiana... 2 minuty?

Masz rację, ale akurat ja w swojej nakrętki punktowo zaspawałem:D, aby zdobyć 2 min. i 30 sek. czasu :hmm:, tyle potrzebuje, aby sięgnąć po .... mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 17:45, Commander napisał(a):

Co z tego że zaczep ma zabezpieczenia,  jak śruby UN na dyszlu aż się proszą o odkrecenie.  Ile by trwała szybka podmiana... 2 minuty?

Nie jestem w 100% pewny, ale te blokady zasłaniają dostęp do śrub zaczepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.