Skocz do zawartości

Noclegi poza polem kampingowym w Europie


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

na google earth

Szerokość 40°38'33.17"N

Długość 22°57'15.93"E

stoje po wieża przy murze.

 

Dojazd - wpisze nazwy ulic przeczytane w google earth do www.viamichelin.pl

i będziesz miał dokłądną mapę

 

Ja jechałem z Wergi od wschodu wiec zafundowałem sobie pełen emocji przejazd przez miasto. Inna droga łatwiesze ( tylko trochę nerwów na uliach ) to od strony obwodnicy.

Krótko i dużo łatwiej. Gneralnie nie jest strasznie bo nawet na zdjeciu satelitarnym widac ze

autobusy jeżdżą - chociąż jak przyjedziecie to będzieci w szoku że tu jeżdżą autobusy.

 

dzisiaj byłem na spacerze po mieście i ztego parkingu dojscie jest krótkie do wszystkich ważnych zabytków. Co prawda najpier z góry potem powrót pod górę ale zawsze coś.

 

Jakbyście mieli problem z google earth to ulicy jest Eptapyrgiou wjazd 100 metrów od skrzyżowania Anaxagora , wjeżdżając Anaxagora od dołu skręcasz w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na google earth

Szerokość 40°38'33.17"N

Długość 22°57'15.93"E

 

Jakbyście mieli problem z google earth to ulicy jest Eptapyrgiou wjazd 100 metrów od skrzyżowania Anaxagora , wjeżdżając Anaxagora od dołu skręcasz w lewo.

 

Parking jest przy ulicy Eptapyrgiou czy Anaxagora? Google Map pokazuje, że przy Eptapyrgiou blisko skrzyżowania z ul. Dimadi.

 

Podaj proszę, jeśli takimi dysponujesz namiary na ciekawe plaże - na stałym lądzie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jesli chodzi o wschod niema generalnie problemow z noclegiem poza kempingami , my jezdzimy kemperem i agregatem i klima idzie wytrzymac

przy wysokich temperaturach jedna noc nie jest problemem, pozostaje kwestia

bezpieczenstwa-kradzieze.Kraje: ukraina bezpiecznie z wylaczeniem regionu kijowa, rumunia bezpiecznie ,albania bezpiecznie ,wegry bezpiecznie, chorwacja

1 noc bez problemu.Wybierac stacje benzynowe z parkingami dla tirow,ceny kampingow Rumunia w zaleznosci od standartow od 8 do 20 euro dlakamperow

3 kampingi zpodlaczeniem wody i odplywu Litoral Nowodari 1 kamping 3* dosyc przyzwoity mozna rezerwowac, saturn,venus jupiter zacienione standart

2* ceny okolo 15 euro, dzikie kempingi na plazy ogolny syf ,costinesti 10 kempingow wesolo duzo mlodziezy male koszta .

 

[ Dodano: Nie 11 Lip, 2010 17:53 ]

Cdo zachodu : Niemcy stelplätze duzo zerknac w internet jest strona dotyczy

tego tematu ceny od 0 do 16 euro . Lista http://home.arcor.de/telbus/womo-sp/index.html macie prwie cala europe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z policją podczas noclegu np. na stacji benzynowej? Chodzi o przespanie się w celu odzyskania zdolności prowadzenia pojazdu. Przyjeżdżam powiedzmy po 2 w nocy i muszę kimnąć parę godzin.

Czy wtedy się czepiają?

 

Sypiam w samochodzie kilkanaście razy w roku , głównie Austria.

Nie czepiają się ponieważ nie mogą, masz prawo odpocząć po to są parkingi.Austria ma bardzo wygodne miejsca specjalnie dla przyczep.

Naturalnie służy to do noclegu tranzytowego a nie pikniku :ok: Reasumując - jedną noc możesz spać spokojnie.

Pamiętaj obowiązkowo wyłączony sinik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria do chyba jeden z najbezpieczniejszych i dobrze zorganizowany pod względem ratownictwa medycznego czy pomocy policji krajów, które znam i przez który przejeżdżałem. Mają tam tzw. Autogrill który jest monitorowany specjalne miejsca dla kamperów i sam. z :ok:, ogólnie duży przemiał ludzi i dlatego bezpiecznie. Ja planuje tak podróż żeby nocować w Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie wróciłem do Polski. Mogę dodać.

 

Bułgaria jeden kamping w stylu PRL w Plowdiwie - koniecznośc prania.

Prawie miesiąc bez kampingów.

Luzackie parkowanie pod zabytkami ale nawet w Warnie znalzłem reweleacyjne miejsce przy plaży - 100 metrów i 3 km od centrum.

 

Rumunia - nad możem dużo słabiej ale znalazłem miejsce. Mamaje ominąłem z daleka. Postoje w górach bezporblemowe. Postoje pod zabytkami zawsze spoko.

 

Żadnych problemów z Policją mimo że wielokrotnie mijali np, w Warnie kiedy stałem 4 dni przy plaży.

 

W Rumuni fajny kamping w Braszowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja zapodam dwa fajne miejsca,które odwiedzilem przy okzaji tegorocznego urlopu- przy morzu gdzie mozna sie rozstawic przy plazy:

 

1.Francja:droga przy morzu pomiędzy Antibes i Niceą:

2548534cefb2b0d8med.jpg[/url]

 

2.Wlochy:zjazd z autostrady do miasteczka Arenzano.postój przy zejściu na plażę- w kierunku Genui:

40672608234c06bfmed.jpg[/url]

 

tu na fotkach zrobilem przykładowo jak parkują kampery,ale przyczepy też tam widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe informacje :hop1:

 

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 22:41 ]

A czy w Chorwacji z nocowaniem na parkingach też nie ma problemu? Mam tu na myśli całą rodzinkę, która przechodzi z auta do przyczepy i tam lula. Oczywiście sapanie kilkugodzinne w nocy, a nie dobowy piknik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.