Skocz do zawartości

Prośba o opinię


seba222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o opinię na temat tej przyczepy:

 

http://olx.pl/oferta/r2004-mc1100-6-os-adria-altea461db-przyczepa-kempingowa-CID5-IDbXPBZ.html

 

Przyczepa ma być dla szwagra, który podróżuje w konfiguracji "2" lub "2+1". Generalnie taka mu odpowiada :)

 

Z góry dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poszukiwania przyczepy dla szwagra trwają dalej. Ostatnio byliśmy oglądać jedną, ale ... szkoda słów. Czy ktoś widział te dwie przyczepy lub może czy coś się Wam może w nich nie podoba? 

 

http://olx.pl/oferta/kempingowa-burstner-fun-sportiv-390-tn-cena-do-negocjscji-CID5-ID7xyiD.html#27e316de66

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-440-CID5-IDcT31D.html#3f3fb40be0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o opinię na temat tej przyczepy:

 

http://olx.pl/oferta/r2004-mc1100-6-os-adria-altea461db-przyczepa-kempingowa-CID5-IDbXPBZ.html

 

Przyczepa ma być dla szwagra, który podróżuje w konfiguracji "2" lub "2+1". Generalnie taka mu odpowiada :)

 

Z góry dzięki za uwagi.

Witam,

ogólnie nie sprawdzają się łóżka składane z elementów materaca. wysuwają się i wygniatają. Przy tej kwocie pomyślałbym o przyczepie z oddzielną sypialnią i pojedynczym dużym materacem,

novy3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burstner  Mam identycznego tyle, że z 2000r  TK. on ma rozkładane piętrowe łóżko.

Jeżdżę nim od nowości i nie sprawił mi jeszcze żadnego problemu, szczelny , sprzęty bez zarzutu.

Nie wiem jak liczone jest te 390  bo jak mierzyłem wykładzinę na podłogę to wyszło mi ponad 4 

Podłogę w przedsionku mam 4,5 m

Bakista nad wyraz pakowna w porównaniu z innymi przyczepami.

Przyczepa jednak raczej na trzy osoby dorosłe, Tylne łóżko na pewno nie na dwoje dorosłych, No chyba, że

na jedną noc, albo dla młodych, zakochanych. To taki troszkę dziwny przypadek. Na jednego to trochę nawet za dużo.

Na dwoje troszkę za mało.

No i nie wiem, po co ktoś projektował brodzik z takim stopniem od ściany bocznej.

Ten właśnie stopień nieco utrudnia wygodniejsze siedzenie na tronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burstner  Mam identycznego tyle, że z 2000r  TK. on ma rozkładane piętrowe łóżko.

Jeżdżę nim od nowości i nie sprawił mi jeszcze żadnego problemu, szczelny , sprzęty bez zarzutu.

Nie wiem jak liczone jest te 390  bo jak mierzyłem wykładzinę na podłogę to wyszło mi ponad 4 

Podłogę w przedsionku mam 4,5 m

Bakista nad wyraz pakowna w porównaniu z innymi przyczepami.

Przyczepa jednak raczej na trzy osoby dorosłe, Tylne łóżko na pewno nie na dwoje dorosłych, No chyba, że

na jedną noc, albo dla młodych, zakochanych. To taki troszkę dziwny przypadek. Na jednego to trochę nawet za dużo.

Na dwoje troszkę za mało.

No i nie wiem, po co ktoś projektował brodzik z takim stopniem od ściany bocznej.

Ten właśnie stopień nieco utrudnia wygodniejsze siedzenie na tronie.

Dzięki za opinię - tego Burstnera będziemy oglądać w niedzielę jako drugiego, no chyba, że wcześniej "zanabędziemy" to hobby. W odwodzie jest jeszcze LMC, ale najmniej przez szwagra "pożądany". Cenna uwaga co do tych łózek, w większości będą jeździć pewnie sami, ale chcą mieć po prostu rezerwę "na wszelki wypadek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burstner Mam identycznego tyle, że z 2000r TK. on ma rozkładane piętrowe łóżko.

Jeżdżę nim od nowości i nie sprawił mi jeszcze żadnego problemu, szczelny , sprzęty bez zarzutu.

Nie wiem jak liczone jest te 390 bo jak mierzyłem wykładzinę na podłogę to wyszło mi ponad 4

Podłogę w przedsionku mam 4,5 m

Bakista nad wyraz pakowna w porównaniu z innymi przyczepami.

Przyczepa jednak raczej na trzy osoby dorosłe, Tylne łóżko na pewno nie na dwoje dorosłych, No chyba, że

na jedną noc, albo dla młodych, zakochanych. To taki troszkę dziwny przypadek. Na jednego to trochę nawet za dużo.

Na dwoje troszkę za mało.

No i nie wiem, po co ktoś projektował brodzik z takim stopniem od ściany bocznej.

Ten właśnie stopień nieco utrudnia wygodniejsze siedzenie na tronie.

Ten stopień to zakrywa tam chyba Nadkole? dodatkowo idą tam rurki od ogrzewania nadmuchowego i wyszedł trochę duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stopień to zakrywa tam chyba Nadkole? dodatkowo idą tam rurki od ogrzewania nadmuchowego i wyszedł trochę duży.

Nie na pewno nie. Nadkole jest dużo dalej, na wysokości szafy i ogrzewania.

Zresztą widać doskonale na fotce gdzie koło a gdzie klapa na kasetę.

Owszem maskuje rurę z nadmuchu. ale wielkość jest o wiele wiele za duża do zamaskowania nadmuchu.

Kiedyś myślałem aby to całkiem wywalić, ale wtedy brodzik by zupełnie nie pasował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na pewno nie. Nadkole jest dużo dalej, na wysokości szafy i ogrzewania.

Zresztą widać doskonale na fotce gdzie koło a gdzie klapa na kasetę.

Owszem maskuje rurę z nadmuchu. ale wielkość jest o wiele wiele za duża do zamaskowania nadmuchu.

Kiedyś myślałem aby to całkiem wywalić, ale wtedy brodzik by zupełnie nie pasował. 

patrząc na fotki z ogłoszenia to umywalka wisi mniej więcej bezpośrednio nad osią. Wstawili tam taki stopień z zapasem nad nadkolem - które też zawsze ma zapas jakby koło głębiej miało wejść w nadbudowę. Zostawili sobie duży luz, żeby to łatwiej było poskładać i to cała filozofia - szkoda bo przecież miejsce w przyczepie zawsze jest bezcenne. Ewentualnie jak robili brodziki to zrobili jeden model z zapasem, do różnych rozmiarów przyczepy i umiejscowienia tej łazienki. Opcje są różne a miejsce się marnuje

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Hobby to po co zdjęli tą markizę skoro jest na wyposażeniu? Jeszcze jakieś listewki na ścianie obok drzwi jakby do wsuwania czegoś. No i silnik do pontonu już by szwagier miał.

 

Mają i markizę i przedsionek. Sprzedają z markizą, a przedsionek zostawiają sobie (ewentualnie sprzeda za dodatkowe pieniążki).

 

I chyba szwagier wziął hobby, bo ogłoszenie nieaktualne. :)

Ogłoszenie się skończyło, wystawił nowe. Jesteśmy umówieni na niedzielę :)

 

A czy ktoś się orientuje, jaką masę własną ma ta przyczepa? W dokumentach ma wpisane 1200/1200 (MW/DMC), czyli znowu jakiś urzędnik nie wiedział co wpisuje :P A może ktoś ze śląska/zagłębia ma pożyczyć wagę najazdową za niewielką gratyfikację w postaci zwierzęcia będącego pod ochroną (Żubr się nazywa) :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają i markizę i przedsionek. Sprzedają z markizą, a przedsionek zostawiają sobie (ewentualnie sprzeda za dodatkowe pieniążki).

 

Ogłoszenie się skończyło, wystawił nowe. Jesteśmy umówieni na niedzielę :)

 

A czy ktoś się orientuje, jaką masę własną ma ta przyczepa? W dokumentach ma wpisane 1200/1200 (MW/DMC), czyli znowu jakiś urzędnik nie wiedział co wpisuje :P A może ktoś ze śląska/zagłębia ma pożyczyć wagę najazdową za niewielką gratyfikację w postaci zwierzęcia będącego pod ochroną (Żubr się nazywa) :))

 

nie słyszałem na spotkaniach aby ktokolwiek nabył taką wagę - nie pamiętam dokładnej ceny ale chyba przekraczała 1000zł. Jak już będziesz na oględzinach to poszukaj skupu złomu, czy też składu węgla i za 10-20zł zważysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem na spotkaniach aby ktokolwiek nabył taką wagę - nie pamiętam dokładnej ceny ale chyba przekraczała 1000zł. Jak już będziesz na oględzinach to poszukaj skupu złomu, czy też składu węgla i za 10-20zł zważysz

Niestety, ale jedziemy w niedzielę, bo tylko taki termin nam odpowiada, więc składy nie będą czynne. Co do wagi, to o ile się nie mylę, to chyba Obelink sprzedaje ją za 480 zł + przesyła (wersja 1 tona) i 720 zł + przesyłka (wersja 1,5 tony). Zastanawiam się nad takim zakupem, bo jest to tańsze, niż mandat za przeciążenie np. w Austrii. Jeszcze jakby ją kupić na spółkę, to koszty podzielą się na dwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jedziemy w niedzielę, bo tylko taki termin nam odpowiada, więc składy nie będą czynne. Co do wagi, to o ile się nie mylę, to chyba Obelink sprzedaje ją za 480 zł + przesyła (wersja 1 tona) i 720 zł + przesyłka (wersja 1,5 tony). Zastanawiam się nad takim zakupem, bo jest to tańsze, niż mandat za przeciążenie np. w Austrii. Jeszcze jakby ją kupić na spółkę, to koszty podzielą się na dwa!

plan jest dobry, tylko u mnie to i 1,5 tony braknie :bzik: . Mam w okolicy oswojone 4 punkty gdzie dobrze ważą i znają już moje zboczenie, tylko na początku patrzyli jak na dziwaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.