Skocz do zawartości

Wymarzona / ulubiona przyczepka


kamileek8

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Posiadacie jakiś wymarzony sprzęt karawaningowy? Ulubioną markę? Każdy dąży do lepszego więc czasem warto pobujać w obłokach.

Ja przyznam szczerze że od czasu kiedy interesuję się karawaningiem, jakoś dziwnie ciągnie mnie do marki KIP. Jak się "dorobię" to pewnie sobie jakiegoś sprawię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdecydowanie taka :slina:    :slina:    :slina: , może kiedyś   :hmm:

 

a miałeś styczność z nią na żywo , bo niestety na zdjęciach wygląda super a w realu bardzo rozczarowuje , sam się zachwycałem i po wizycie w środku przeszło mi  :oslabiony:

Jak w temacie. Posiadacie jakiś wymarzony sprzęt karawaningowy? 

 

zdecydowanie nie, ani samochody ani przyczepy , w zasadzie kupuję to co mi sie aktualnie nawinie pod rękę i spełnia moje oczekiwania , i tak za rok czy cztery pójdzie do ludzi  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mam już ideał.  A raczej coś co najbardziej zbliżone do naszego ideału. Bo nikt takiej budki nie produkuje. Ideał powinien mieć prawie taki sam układ - z jedną zmianą; drzwi wejsciowe za osią obok łazienki. Takie układy są ale łazienka gorsza. Z dużą łazienką brak też szerokości 230 cm. Obecne 250 cm zapewnia wystarczający komfort, jest dużo szaf i półek, kuchnia i jej zaplecze jest olbrzymie ale dla dwójki mogłoby być 230 cm bez większego uszczerbku. W kuchni wystarczyłyby dwa palniki. Trzy to zbytek. Marta nie używa nawet gdy są wnuki z nami. Producent powinien też montować większy zbiornik na czystą wodę - taki około 100 litrów. Zbiornik na szarą wodę o 1/4 większy podpodłogowy też. U siebie już takie zamontowałem.

Uważam też, że p-ki powinny jeżdzić na większych kołach, najmniej 15 cali i gumach o wysokim profilu. U mnie ciężko będzie włożyć większe i nad tym ubolewam. Mój Fendt jest cięższy o około 150 kg od konkurencji o tych samych gabarytach i wyposażeniu. Ale po sezonie nic się nie poluzowało nic nie odkręciło. Do poprzednich Wilka i Detleffsa wchodziłem ze śrubokrętem w ręku po każdej podróży. Jakość wykonania Fendta jest o niebo lepsza.

Przeglądając katalogi widać wyrażnie, że wyboru jednoosiowej z pełną łazienką, piętrowymi łóżkami i małżeńskim łożem prawie nie ma.

Dlatego bardzo się cieszę z tego co mam :yay: :yay: O dużych kółkach i 2,3 m szer. już zapomniałem. Teraz tylko doposażyć.

Pozdrawiam AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego AdamH - faktycznie patrząc po modelu to masz baaardzo fajny układ. Aktualnie bardzo by mi on pasował, ale ideału chyba nie ma, bo tak jak piszesz 250cm szerokości - jakoś się tego boję. Holownik masz konkret, opisz trochę manewrowanie i jazdę po naszych drogach.

 

ciekawi jak masz rozwiązany ten osobny prysznic - dali tam drzwi plastikowe, czy mimo wszystko zasłonka np jak w hobby ?

post-8007-0-46122100-1446671127_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałeś styczność z nią na żywo , bo niestety na zdjęciach wygląda super a w realu bardzo rozczarowuje , sam się zachwycałem i po wizycie w środku przeszło mi  :oslabiony:

 

Tak widziałem w środku i jak dla mnie jest fajna, :]

No i te odsłonięte butle gazowe jakoś nie pasują do całości. 

No ale to tak ma być :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za filmik, układ fajny, ale jak zwykle trzeba trochę pomarudzić. Mam więc kolejne pytania do kolegi AdamH:

 

- czy drzwi w prysznicu są jakoś solidnie zabezpieczone na czas jazdy? i jak są  wykonane, przetrwa to 10 lat użytkowania ?

- czy wygodnie korzysta się z prysznica, który ma drzwi zamykane od środka - czyli czy "większa osoba" da radę tam skorzystać czy się nie zamknie ?

- gdzie umiejscowiono zbiorniki na szarówkę?

- ogrzewanie - czy wydajność wentylatora jest odpowiednia, aby nie ugotować dzieciaków na piętrusach a z przodu marznąć - piec jest w końcu na tyle przyczepy a nie centralnie

- czy była opcja zakupu z dużą kasetą WC, z tego co widzę, to kibelek obrotowy, w nich przeważnie są najmniejsze kasety co u mnie oznacza wypróżnianie co max 2 dni.

 

osobiście jakbym mógł marudzić przy zakupie (co mnie raczej nie czeka), to zamówiłbym zamiast tej umywalki kasetę "starego typu" nie obrotową zamontowaną na końcu przyczepy, co pozwoliłoby przesunąć prysznic o jakies 20cm do tyłu i zyskać miejsca np. na większe szafki kuchenne.

 

Patrząc na rzut tego układu z góry, to powinno dać się upchnąć go do przyczepy szerokości 230cm, z założeniem, że kanapa na środku będzie węższa - może nawet po 1 osobie na stronę, przejścia węższe, brak szafy w nogach łóżka na przodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec  > ...układ fajny, <= taki sobie

              ale jak zwykle trzeba trochę pomarudzić.

 

 za ciasno?       lodówka OK     dostęp do łóżka 1 i 2 wymarzony

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te odsłonięte butle gazowe jakoś nie pasują do całości. 

 

 

Tak widziałem w środku i jak dla mnie jest fajna, :]

No ale to tak ma być :ok:

Odsloniete butle gazowe? - taki jest prikaz w USA. To w razie nieszczelnosci polaczenie butli z instalacja. Gaz ma "isc w powietrze".  Poza tym w USA stosuje sie sam propan, a nie mieszanine propan - butan. Wiem to od sprzedawcy mojej Fleetwood - rodowitego Amerykanina. Zreszta instrukcje urzadzen tez mowia o propanie, a nie P-B. Cisnienie jest 37 mbar, a nie 30 jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.