Skocz do zawartości

Wymarzona / ulubiona przyczepka


kamileek8

Rekomendowane odpowiedzi

@maarec  > ...układ fajny, <= taki sobie

              ale jak zwykle trzeba trochę pomarudzić.

attachicon.gifFendt Saphir 560 SKM.png

 za ciasno?       lodówka OK     dostęp do łóżka 1 i 2 wymarzony

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

nie rozumiem :), odpowiadasz niby do mnie a zupełnie nie w temacie. Nie marudziłem o dostęp do łóżka czy o lodówkę, tylko o zmieszczenie tego samego układu w przyczepie szerokości 230cm.

jezeli mówimy o marzeniach dla mnie tylko  TABBERT https://www.youtube.com/watch?v=aA3xGLrtHlo

 

dobry pomysł. Jeżęli utrzymują jakość produkcji to będzie dobrze. Moja ma 10 lat, jeszcze nic nie trzeba dokręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d.

Prysznic jest zamykany składanymi drzwiami z poliwęglanu. Trzeba otwierać oburącz bo na łączeniu ma magnes listwowy. U góry jest osobna blokada którą zdemontowałem. Wymontowałem też górny uchwyt na prysznic. Drzwi mogę teraz ułożyć wzdłuż ściany - w oryginale to niemożliwe. Zamknięcie na magnes jest silne, raczej nie wyobrażam sobie aby w czasie jazdy puściło. Wybieranie p-ki zaczynaliśmy zawsze od prostego sprawdzianu - wchodziłem do łazienki pod prysznic. Kto mnie raz widział wie, że tam każdy się umyje :] . Nie korzystamy z sanitariatów. Kaseta kibla, wbrew pozorom, jest duża 19l - nam starcza na 3 dni. Zbiornik na szarą wodę 84l zamontowałem pod podłogą po lewej stronie za osią. W planach jest montaż po prawej stronie - będzie trochę mniejszy 65l. Spust wody obecnie grawitacyjnie w przyszłości pompką elektryczną. Zbiornik czystej wody 70l  pod łóżkiem połączony z oryginalnym. Truma ma dwie dmuchawy. Wystarczy aby pracowała jedna na min i w całej przestrzeni jest taka sama temperatura. Grzanie ustawiam tak, że całe ciepło idzie w kanały rozprowadzające. Nawiewniki z tyłu zwykle są zamknięte. Jeżeli puszczę lewą dmuchawę to w łazience mam saunę.

Zamontowałem też grzanie podłogowe ale jest jeszcze nie podłączone - skończę przed Sylwestrem.

Holownik może ciągnąć nawet 3200 kg.( więcej niż DMC ) bo to ciężarówka i terenówka . Fendt ma 1700kg DMC to ciut więcej niż połowa jego możliwości. Poprzednia budka też miał 250cm i choć szukaliśmy takiej na 230cm to wygoda zwyciężyła. Ten zestaw zdecydowanie lepiej się prowadzi mimo że od poprzedniego krótszy tylko o metr. Do szerokości można się przyzwyczaić i obecnie nie jest to już pirorytet - tiry jeżdzą wszędzie

Ale marrec ma rację. Gdyby to upchnąć do 230 to byłby ideał. No i gdyby miała większe koła.

Pozdrawiam AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

attachicon.gifFendt Saphir 560 SKM.png

 za ciasno?      

 

 

Wg mnie to strasznie wąskie przejście miedzy kuchenką a stolikiem na w samym środku przyczepy. 

 

 

 

 

Jeżeli chodzi o wymarzone budki, to aktualnie mam marzenie, żeby moja wrócił już naprawy..... :oslabiony: 

 

I właściwie to w dużej mierze spełnia moje oczekiwania. :yay:  Tylko zamiast stałego łóżka z tyłu, mogło by być piętrowe a pod nim stolik, na szybkie posiłki w trasie, bez konieczności składania podkowy.... Poza tym, z wyposażenia, bojler gazowo-elektryczny, żeby być niezależnym od prądu  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d.

Prysznic jest zamykany składanymi drzwiami z poliwęglanu. Trzeba otwierać oburącz bo na łączeniu ma magnes listwowy. U góry jest osobna blokada którą zdemontowałem. Wymontowałem też górny uchwyt na prysznic. Drzwi mogę teraz ułożyć wzdłuż ściany - w oryginale to niemożliwe. Zamknięcie na magnes jest silne, raczej nie wyobrażam sobie aby w czasie jazdy puściło. Wybieranie p-ki zaczynaliśmy zawsze od prostego sprawdzianu - wchodziłem do łazienki pod prysznic. Kto mnie raz widział wie, że tam każdy się umyje :] . Nie korzystamy z sanitariatów. Kaseta kibla, wbrew pozorom, jest duża 19l - nam starcza na 3 dni. Zbiornik na szarą wodę 84l zamontowałem pod podłogą po lewej stronie za osią. W planach jest montaż po prawej stronie - będzie trochę mniejszy 65l. Spust wody obecnie grawitacyjnie w przyszłości pompką elektryczną. Zbiornik czystej wody 70l  pod łóżkiem połączony z oryginalnym. Truma ma dwie dmuchawy. Wystarczy aby pracowała jedna na min i w całej przestrzeni jest taka sama temperatura. Grzanie ustawiam tak, że całe ciepło idzie w kanały rozprowadzające. Nawiewniki z tyłu zwykle są zamknięte. Jeżeli puszczę lewą dmuchawę to w łazience mam saunę.

Zamontowałem też grzanie podłogowe ale jest jeszcze nie podłączone - skończę przed Sylwestrem.

Holownik może ciągnąć nawet 3200 kg.( więcej niż DMC ) bo to ciężarówka i terenówka . Fendt ma 1700kg DMC to ciut więcej niż połowa jego możliwości. Poprzednia budka też miał 250cm i choć szukaliśmy takiej na 230cm to wygoda zwyciężyła. Ten zestaw zdecydowanie lepiej się prowadzi mimo że od poprzedniego krótszy tylko o metr. Do szerokości można się przyzwyczaić i obecnie nie jest to już pirorytet - tiry jeżdzą wszędzie

Ale marrec ma rację. Gdyby to upchnąć do 230 to byłby ideał. No i gdyby miała większe koła.

Pozdrawiam AH

 

dzięki za odpowiedź.

też aktualnie mam kasetę 19 litrów i dla mojej rodzinki to za mało na 2 doby...

u mnie fabrycznie są koła 15 cali, wchodzi wysoki profil baloniasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam przetwornicę zasilającą 300W Trumy. Grzanie działa pozwalając na kąpiel nas oboje. Na przyszły sezon zakładam fotoogniwa by być niezależnym od prądu. Takie rozwiązanie uważam za lepsze rozwiązanie niż bojler gazowy. W warunkach extremalnych uprzednio posługiwałem się agregatem. Grzał wodę i ładował aku.

Kajetan - na pewno się zmieścisz między kuchnią a stołem. No bo jeżeli ja się mieszczę.......... :] .

maarec - też mam koła 15 cali ale ja myślałem o większych. Większych nie puszcza nadkole.

Każdy inaczej żyje w p-pce. Dla nas rozwiązania które proponuje ired są nie do przyjęcia.

Pozdrawiam :yes: AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

miałem kilka przyczep i teraz jest chyba ta która pasuje mi najbardziej czyli Hobby 560UL.

Układ ok (pomimo że łazienka z prysznicem to nigdy go nie używałem, korzystam z kempingów z dobrym zapleczem sanit), wykonanie znośne nawet ostatnio zamontowałem małą zmywarkę i nie muszę po śniadanku zasuwać myć garów (to było moje marzenie), reszta jak wszędzie ogrzewanie, klima itp.

 

Pozdrawiam forumowiczów.

mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imario  > ...ja i cała familia jest bardzo zadowolona.

Model Waszej przyczepy jest wzorcowy/genialny, DMC na pewno 1500 !

 

Nasz model spełnia wszystkie potrzeby, francuskie łóżko = złe rozwiązanie.

  Jedyna wada przełażenie jednej osoby nad drugą !

U nas   prysznic  jest używany w tranzycie  minimum dwa razy dziennie.

 

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Taki układ/model nas interesuje/zadawala.

 

Edytowane przez szary11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ale marrec ma rację. Gdyby to upchnąć do 230 to byłby ideał. No i gdyby miała większe koła.

Pozdrawiam AH

no i znalazłem, upchnięto to w Adrii Altea 552PK. Przyczepa ma jak dla mnie jeszcze 2 zalety - dużą kasetę, toaleta stała nie obrotowa. Drugi plus to prysznic, wygląda bardzo solidnie, do oglądnięcia tylko w necie, chyba nie ma takiej w PL do zobaczenia na żywo. Nie wiem czy Adria nie była autorem tego układu, widziałem je już ok roku 2005 jak dobrze pamiętam, czy 2008.

 

z minusów ściany 22,9 a dach 28,8mm , podłoga 40mm. MW 1200 dmc 1500, z opcją 1700. Z dużych minusów* umywalka w łazience na zawiasie, chowana nad WC.

 

* dla mnie mogłoby jej wcale nie być :) zbędny gadżet, zęby i ręce da radę umyć w kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja prawie idealna. Jedyny problem to mala lodowka.

Szerokosc 2,5 metra to niesamowity komfort w poruszaniu sie ale na bramkach ciasno :excl:

Nie zmienila bym na inny model przyczepy.

No i potrzebne mocne auto. U nas 1730kg jak jestesmy gotowi do drogi :drive:

 

plan%2B540dm250.gif

Edytowane przez wydra (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokosc 2,5 metra to niesamowity komfort w poruszaniu sie ale na bramkach ciasno :excl:

Komfort :look:  chyba na autostradzie :hmm:  ostatni jechałem ciężarówką po takiej drodze (około 30km) gdzie prawą strona

praktycznie cały czas jechałem poza drogą, bo minięcie się z autem ciężarowym jadącym z naprzeciwka było niemożliwe

jadąc całym zestawem po drodze, w ciężarówce są duże koła a pobocze tak zryte że masakra, zaraz pomyślałem sobie

jak by to było jadąc z przyczepą kempingową  :hmm:  podejrzewam że odechciało by ci się po jednym kilometrze, nie zawsze

można ominąć takie właśnie drogi. Jak dla mnie to 2,5m to niesamowity komfort w przyczepie,masakra w poruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak

 

post-3200-0-57564600-1458667082_thumb.jpg

 

Podoba mi się to że wejście jest bliżej dyszla chociaż początkowo taki układ wydawał się dziwny.

We wcześniejszej przyczepie nie miałem prysznica i faktycznie nie był to problemem jednak jak prysznic jest i dość ciepłej wody to i niezależność zdecydowanie wzrasta i przybywa kierunków do podróżowania.   Oryginalna Therma Trumy 5 l.  wystarczała ledwo

przy kąpieli 2 osób przy oszczędnym polewaniu. Zamontowałem bojler 10 l.  elektryczno gazowy i jest zdecydowanie lepiej.

Na gazie nagrzewa cały zasobnik w około 20 min. Po nagrzaniu woda jest przyjemnie ciepła jeszcze kilka godzin.

 

Moja poprzednia przyczepa miała szerokość 2,12 m teraz 2,5 m różnica jest mocno odczuwalna, manewrowanie zdecydowanie mniej komfortowe ale wynagradza przestrzeń w środku.

Na wiosnę w planie zestaw solarny.

 

Kuzyn kupił w tym roku Adria Altea 552PK układ identycznie taki sam przy 2,3 m szerokości. Też jest super.

 

Ale wracając do tematu, z marzeń to zdecydowanie taka przyczepa 

post-3200-0-96728100-1458667961_thumb.jpg

Edytowane przez maar79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.