Skocz do zawartości
kilerfosa

TrumaVent - instalacja rur

Rekomendowane odpowiedzi

vrs
Godzinę temu, Tomii napisał:

Inne fabryki z których do tej pory miałem przyczepy były zatem w mylnym błędzie nie montując mi przewodów wentylacyjnych pod lodówką.

Może te fabryki wolały zaoszczędzić ten kawałek rury. W skali roku robi się z tego pewnie ładny grosz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bolek830

Pytanie trochę z innej beczki. Czy do każdego piecyk truma mogę dołożyć rozprowadzenie ciepłego powietrza? Ewentualnie jak ktoś to robił to proszę o wskazówki jak to podłączyć. Z rozprowadzenie rur i podłączeniem zasilania dam sobie radę. Chodzi mi bardziej o zgranie nawiewu z piecykiem. Oczywiście moja przyczepa nie ma rozprowadzenia rur do nadmuchu.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
16 minut temu, bolek830 napisał:

Pytanie trochę z innej beczki. Czy do każdego piecyk truma mogę dołożyć rozprowadzenie ciepłego powietrza? Ewentualnie jak ktoś to robił to proszę o wskazówki jak to podłączyć. Z rozprowadzenie rur i podłączeniem zasilania dam sobie radę. Chodzi mi bardziej o zgranie nawiewu z piecykiem. Oczywiście moja przyczepa nie ma rozprowadzenia rur do nadmuchu.

Samo rozprowadzenie rur to jedynie trochę roboty, wiercenia i kombinowania, aby orurować całą przyczepę. Ale przede wszystkim coś musi Ci to powietrze rozprowadzać. Sam piecyk nie ma takiej funkcji, więc musisz mieć jakieś urządzenie do nadmuchu, np Truma Trumavent Teb-3/TN-3. Samo urządzenie jest na 12V więc bez problemu je gdzieś podłączysz.

Tu masz instrukcję montażu po polsku: https://www.yumpu.com/xx/document/read/27294779/teb-3-tn-3-truma

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bolek830
Samo rozprowadzenie rur to jedynie trochę roboty, wiercenia i kombinowania, aby orurować całą przyczepę. Ale przede wszystkim coś musi Ci to powietrze rozprowadzać. Sam piecyk nie ma takiej funkcji, więc musisz mieć jakieś urządzenie do nadmuchu, np Truma Trumavent Teb-3/TN-3. Samo urządzenie jest na 12V więc bez problemu je gdzieś podłączysz.

Tu masz instrukcję montażu po polsku: https://www.yumpu.com/xx/document/read/27294779/teb-3-tn-3-truma
Dzięki, wygląda na to że nadmuch ten mogę przymocowac z tyłu każdego piecyk Truma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
Dzięki, wygląda na to że nadmuch ten mogę przymocowac z tyłu każdego piecyk Truma?

Ten jest dedykowany niby do 3004/5004. Niby da się zamontować do starszych piecyków, ale nie wiadomo czy nie bez komplikacji :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bolek830
Ten jest dedykowany niby do 3004/5004. Niby da się zamontować do starszych piecyków, ale nie wiadomo czy nie bez komplikacji :-)
Wygląda, że wentylator rozprowadza ciepłe parterze z "skrzynki", która jest zza piecykiem, a nie bezpośrednio z piecyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz
2 godziny temu, jacek00 napisał:

TN..jest na 230V

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
TN..jest na 230V
Tak masz rację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi