Skocz do zawartości
kilerfosa

TrumaVent - instalacja rur

Rekomendowane odpowiedzi

kilerfosa

Witam !

W mojej angielce postanowiłem zamontować dmuchawę truma.

w całej przyczepie jest zrobiona fabryczna "przygotówka" pod instalacje trumvent.

W łazience , w przedniej częsci z dużym łóżkiem oraz z tylnej częsci z łóżkiem piętrowym są gotowe otwory pod okrągłe wylotki z trumy.

Zamontowałem juz dmuchawę , sterownik oraz orurowanie do łazienki oraz do przedniej częsci przyczepy. Wszystko śmiga bardzo ładnie.

Moje prace modernizacyjne stanęły jednak gdy chciałem wytransportować ciepłe powietrze na tył przyczepy - w okolice łóżka piętrowego. Tam również wszystko fabrycznie jest przygotowane pod rury z trumy. ... Jednak jest jeden problem :

po jednej stronie ogranicza mnie łazienka i niemożliwośc przejścia przez nią rurą z ogrzewania a z drugiej srony drzwi wyjściowe do przyczepy. Jak jest to rozwiązane w Waszych przyczepach ? jak doprowadzić ciepło na tył przyczepy ?

Z góry dziekuję za ew podpowiedzi.

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BIENIEK2712

Ja mam w hobby ogrzewanie poprowadzone przez łazienke i jest też otwór nadmuchu w łazience ,ale to oryginalnie było zamontowane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GregorY

Tak w Hobby brodzik ma taki profil ze rura z nadmuchem przejdzie.chyba ze pod podłogą sle to trzeba osobno izolować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kilerfosa

niestety przez łazienkę odpada - na całej powierzchni jest brodzik  i rurą nie da rady przejść dalej. ..Ciekaw jestem jak to było fabrycznie rozwiązane w moim modelu przyczepy. Chyba nie pozostanie nic innego jak zejsc pod podłogę w miejscu drzwi wyjsciowych.

Edytowane przez kilerfosa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kmtaxi

Ja także montowałem w mojej cepce rozprowadzenie nadmuchu i miałem podobny problem. Z Fendta, którego mam na części wymontowałem rurę z ociepleniem i osłoną zewnętrzną, która była przeprowadzona pod wejściem do przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

. Jak jest to rozwiązane w Waszych przyczepach ? jak doprowadzić ciepło na tył przyczepy ?

we wszystkich co je widziałem zawsze było przez łazienkę prowadzone w środku bez wychodzenie pod podłogę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GregorY

Jak pisze kmtaxi - w niektórych angielkach rury szły pod podłogą ale były dodatkowo izolowane be z utraty ciepła.

Popytaj na forum - pewnie są jakieś zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

A moze tak jak u mnie w Hobby. Rura do lazienki (ostatni wylot) idzie wzdluz sciany ale za kaseta WC. Moze u ciebie tez da sie jakos tak.

Foty wstaw tej lazienki, prosciej bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kilerfosa

W łazience nie ma szans przeprowadzenia rury. Brodzik w zasadzie sięga od sciany do sciany.

Faktycznie w mojej przyczepie tyle ze w innej ( bogatszej wersji) rura musiała iść pod podłogą. Innej opcji nie widzę. Szukałem na forum jakis fotek jak to jest zrobione i w których miejscach ale niczego nie znalazłem...

post-15899-0-92882500-1445542277_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vrs

U mnie pewnie jak i u większości rura idzie po ścianie za brodzikiem i pod kasetą.

Dzięki temu podgrzewa kasetę. Jak nie da się tego u Ciebie zrobić to chyba nie ma wyjścia i musi iść pod podłogą.

Są specjalne kolanka / przejścia przez podłogę do rury ogrzewania. Pomyśl też o izolacji tej rury pod podłogą inaczej będziesz miał duże straty ciepła na tym kawałku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

brak perspektywy reszty cepki ale może ona ma nie iść przez łazienkę a dookoła drugą stroną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vrs

Więcej zdjęć by się przydało to prawda albo jakiś rysunek gdzie co jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kilerfosa

słabo mi wyszedł ten rysunek ... nie smiać sie :)

post-15899-0-08622600-1445615363_thumb.png

a- wejście

b- spanie

c- spanie piętrowe

d -szafa na której zamontowany jest grzejnik i truma vent

e- łazienka z brodzikiem na całej powierzchni z wc - kaseta z zewnątrz

W tej chwili rury rozprowadziłem do łazienki oraz na przód przyczepy - pojechałem tez w strone lodówki ale tam też bedzie chyba przeszkoda bo za lodówką tez rurą (chyba nie przejdę)

Rurami planuję dojechać w okolice łóżka piętrowego "C" . Tam fabrycznie są otwory zaślepione zaślepkami.

Edytowane przez kilerfosa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

Rury mozna poprowadzić pod podłoga łazienki ... niektóre przyczepy maja takie rozwiązanie fabryczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kilerfosa

Jak wykonać izolację rury która pojdzie pod przyczepą ?

Przeglądałem na allegro produkty trumy ale izolowanej rury niestety nie znalazłem.

Czy otwory w podłodze mogę wykonać otwornicą do drewna ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi