Skocz do zawartości

TrumaVent - instalacja rur


kilerfosa

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem nie ma wyjścia - rura w tym miejscu musi zostać, głównie ze względu na lato. Trzeba będzie tylko pamiętać żeby latem anemostat otwierać na maks, a na zimę przymykać go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zastanowiłem się nad problemem. To jest trochę bez sensu. Lodówka ma plecy tak zrobione że blach dolega do ściany i tworzy nam to zamkniętą przestrzeń między dwoma kratkami. Między blachę lodówki a ścianę idzie jeszcze uszczelka piankowa która ma wyizolować to połączenie. Dlatego nadmuch powietrza pod lodówkę daje nam tylko ruch powietrza pod lodówką. Trumawent nie pomoże nam latem schłodzić ożebrowania radiatorów lodówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie (podobny patent w bagażniku Cimperka zrobiłem) rury puszczone są wszędzie gdzie to tylko możliwe by zmniejszyć ryzyko wystąpienia wilgoci w środku domku ("od nadmiaru głowa nie boli",a zawsze "lepiej mieć, jak nie mieć").

Jak sam piszesz, masz odizolowany dół lodówki od ciepłej góry w to miejsce masz puszczony nadmóch właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale co tu rozkminiać? Skoro producent dał rurę za lodówką to znaczy że po coś ta rura tam jest. I ma być. W mojej poprzedniej przyczepie tez była. Im więcej tych rur tym lepiej.

Miałem kiedyś taki przypadek z grzałką ultraheat gdzie do montażu dołączone były takie brzydkie blachowkręty. Wiec zastąpiłem je ładnymi śrubkami... Te cholerne ładne śrubki odkręcamy mi się mniej więcej co dwa przejazdy. Wtedy dopiero zrozumiałem że blachowkrety nie były dodane do zestawu przypadkowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vrs napisał:

Panowie ale co tu rozkminiać?

Co autor miał na myśli. Nigdy wcześniej nie miałem rur od wentylacji w szafce kuchennej i nie było z tym problemu.

Nieład instalacyjny w tej szafce mnie powala :). Zawory od gazu, uziom od zlewu i kuchenki, odpływ ze zlewu wraz z syfonem, gniazdko 230V dla lodówk, puszka 230V, puszka 12V,  przewody do bateri zlewowej, nadkole i jeszcze rura od Trumaventa która najpierw musi pójśc do góry (nadkole nie pozwala na wygięcie w inny sposób) po to żeby z powrotem pójść na dół i po podłodze wjechać pod lodówkę. 

 

20190209_153100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał:

Co autor miał na myśli. Nigdy wcześniej nie miałem rur od wentylacji w szafce kuchennej i nie było z tym problemu.

Chodziło mi o to ... że... ;)  skoro fabrycznie tam była ta rura i szła pod lodówką to znaczy że tak ma być. :]

U mnie w poprzedniej przyczepie było tak samo, to jest bardzo ważne w zimę albo w jakieś zimniejsze pory roku bo ta szafka nie staje się zapasową lodówką :).

A za lodówką nie idzie Ci czasem woda? Bo te wodne przewody powinny iść właśnie po rurze od Trumy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał:

Jacku a czemu tak uważasz? 

No wygląda to gniazdo na takie zwykłe ze sklepu budowalnego, a nie takie przyczepowe. U mnie każde, nawet gdzieś pod movera jest od Beckera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

No wygląda to gniazdo na takie zwykłe ze sklepu budowalnego, a nie takie przyczepowe. U mnie każde, nawet gdzieś pod movera jest od Beckera

W tej przyczepie gniazdka "natynkowe" wszystkie są takie i jest to rozwiązanie fabryczne. Wyglądają jak dołożone, ale po tym względem Adria była jakoś bardziej przemyślana. 

Godzinę temu, vrs napisał:

Chodziło mi o to ... że... ;)  skoro fabrycznie tam była ta rura i szła pod lodówką to znaczy że tak ma być. :]

U mnie w poprzedniej przyczepie było tak samo, to jest bardzo ważne w zimę albo w jakieś zimniejsze pory roku bo ta szafka nie staje się zapasową lodówką :).

A za lodówką nie idzie Ci czasem woda? Bo te wodne przewody powinny iść właśnie po rurze od Trumy 

Inne fabryki z których do tej pory miałem przyczepy były zatem w mylnym błędzie nie montując mi przewodów wentylacyjnych pod lodówką. 

Przewody wody idą ułożone dokładnie po rurze , ale nie wchodzą za lodówkę tylko idą wcześniej prosto do zlewu.

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

masz całe centrum sterowania pod ręką , bardzo przemyślana konstrukcja :lol:

Żona tam jeszcze swoje gary i patelnie upchnie. Strach pomyśleć co będzie jak odpływ przy zlewie połączony na cybant zacznie lekko się sączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kit napisał:

Miałem identycznie takie samo gniazdko chyba w 2 lub 3 przyczepach Zresztą jakie ma to znaczenie? chyba tylko żeby popisać o czymś ?

U mnie we wszystkich trzech sprzetach mam identyczne gniazdka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomii napisał:

Żona tam jeszcze swoje gary i patelnie upchnie. Strach pomyśleć co będzie jak odpływ przy zlewie połączony na cybant zacznie lekko się sączyć. 

nasączona wodę konstrukcja trudniej się zapali jak coś w prądzie zaiskrzy i gaz będzie nieszczelny :] jestem pod wrażeniem wysilonej pracy konstruktorów

najlepsze jest to, że wszystko wygląda na fabryczne ?

BTW - ładny syfon - prosty i niezawodny i łatwy w czyszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie takie samo gniazdko chyba w 2 lub 3 przyczepach Zresztą jakie ma to znaczenie? chyba tylko żeby popisać o czymś
Sezon ogórkowy to trzeba o czymś pisać :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.