Skocz do zawartości

Zakup pierwszego kampera


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy wyborze kampera nie warto się kierować marką samochodu tylko marką zabudowy. Gdybym ja mieszkał tam gdzie Ty poszukał bym jakiegoś używanego  Hymera lub Frankia.

Kupując nówkę musisz jeszcze sporo dołożyć na wyposażenie dodatkowe (np. roleta, panel solarny+instalacja, bagażnik na rowery,antena satelitarna + tv, klima-jeżeli potrzebujesz; inne duperele niezbędne w eksploatacji kampera), w używanych czesto masz już to wszystko, a można poszukać jakiejś markowej zabudowy na trochę starszym samochodzie.

Solidna zabudowa w/g mnie to podstawa. Znalazłem coś w akceptowalnym przez Ciebie budżecie:  Frankia

I tylko 200 km od Ciebie, warto obejrzeć, porozmawiać z właścicielem, choćby po to żeby nabrać doświadczenia. :hmm:

Edytowane przez jacekL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekKL ja mysle ze bede go tez wynajmowac klientom dlatego tez biore pod uwage swiety spokoj zwiazany z przyszlym serwisem.

Przy nowym zanim zacznie sie cos psuc pare km bedzie musial zrobic.

Patrze na zabudowe ale ciagnik tez musi byc solidny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma iść również na wynajem to tylko nowy, klienci wybierają oczami, a wiadomo, że design 2015 jest inny niż 200?

 

W poprzednim poście pytałeś o mastera, mam znajomych którzy bardzo je chwalą na międzynarodówce, (robią po 700 tyś lub więcej i cofają liczniki na 180-200 tyś i sprzedają po 4 latach) auto hula dalej a kupujący się dziwi dlaczego trochę trudno zapala :]. W transporcie cenią mastery wyżej niż fiaty ducato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co byscie mi sugerowali ?

 

kup cokolwiek co ci podejdzie pod rękę  :yes:

 

i tak nie będziesz zadowolony z zakupu bo to tak jak z budową domu - dopiero trzeci albo czwarty nadaje się do zamieszkania  :fuck:

 

z przyczepą zresztą podobnie - dopiero po czasie wiesz co jest potrzebne a co nie i przy zakupie czwartej przyczepu mniej więcej trafisz na to co jest dla ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przesiadłem się z przyczepy do kampera i szukał bym teraz tak:

1. Dla 5 osób koniecznie 8 osobowy - jednak więcej czasu się spędza w kamperze. ja mam 6 osobowy i dla naszej 4 jest w sam raz. Oczywiście im większy tym lepiej się mieszka i podróżuje ale czasami znaleźć miejsce na nocleg nawet na MOPie jest ciężko... mniejszym duuużo łatwiej.

2. Kup auto które będziesz mógł bez problemu serwisować tam gdzie jedziesz. Jeśli wybierasz się na zachód - Niemcy, Francja... szukaj VW lub Fiatów. Jeśli na wschód - Rosja, Ukraina, Łotwa,Litwa Estonia - VW będzie super.

3. Wyposażenie. Lodówka duża... tak ale też poszukaj sprzętu z anteną i TV - jednak to są kolejne koszta, a w przy zakupie używanego można to mieć prawie gratis.

4. Nie wiem dlaczego szukasz dużej łazienki. Z żona i tak się razem nie zmieścicie. Ja bym tylko szukał z porządnym prysznicem - nie z zasłonką, tylko z oddzielna kabiną. To ważne i bardzo wygodne. U mnie niestety zasłonka się przykleja, brodzik mokry i trzeba kombinować by z WC skorzystać "suchą nogą"

Tak czy siak i tak szukaj szczelnego bo to podstawa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg go raczej nie dyskwalifikuje ?

 

jak masz blisko to jedź i go oglądnij.

 

dla mnie uśredniając 28.000km rocznie to wynik wysoki nawet dla osobówki - ja robię ok 20.000km rocznie a mało nie jeżdżę. Sprawdź 5 razy czy ten prywatny właściciel nie prowadzi wypożyczalni. Druga sprawa to jeżeli camper tyle jeździł, to pozostałe elementy jak wyposażenie i zabudowa też będą odpowiednio zużyte. 

 

Dla własnego doświadczenia jedź i zobacz co można kupić za te 17.000E - ale nie napalaj się.  Prawdziwy przebieg tego rzędu nie jest mega przerażający, ale można spodziewać się niedługich napraw turbiny czy też wtryskiwaczy (nie znam jakości tego silnika, teoretyzuje, uśredniam).

 

cena wydaje się być stosunkowo niska. widzę bagażnik na 4 rowery, dużo miejsc sypialnych. Przybrudzoną tapicerkę, bardzo zmatowione blaty kuchenne i stolik. Samochód może być mocno zużyty i miej to na uwadze jadąc oglądać - nie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie uśredniając 28.000km rocznie to wynik wysoki nawet dla osobówki

 

 

 

nie przesadzaj , powyżej 30 kkm to norma, ja w wakacje wykręcam 10-13 kkm i nie wysilam się specjalnie, znajomy kamperem robi ok 40 kkm i to jest już solidny wynik , ale siedzi na emeryturze to może sobie na to pozwolić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo podobnego, http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/euramobil-activa-635-vb-dpf-1-hand-l%C3%BCckenlos-scheckheft-hamm/211497795.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=15&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=30000&ambitCountry=DE&adLimitation=ONLY_DEALER_ADS&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&negativeFeatures=EXPORT&categories=Alcoves&minConstructionYear=2004&noec=1#

 

fajnie że garaż pod piętrówką otwiera się z 2 stron

 

nie dokładnie widzę jak z prysznicem, u nas ściany się powiedzmy zamykają i spokojnie można się wykąpać i woda się na szafki nie leje

nasz silnik 2,3 daje sobie radę,

tak do 100 km/h można jeszcze pogadać z pasażerami w zabudowie, przy 120 km/h już to nie możliwe :)

ten o którym Ty piszesz to zimowa wersja ( podwójna podłoga ) a to na pewno na + jak dla mnie

nasz waży około 2900, DMC 3,5

my 2 +2 ( 6 lat i 14 lat ) spokojnie się mieścimy, choć przyznam że na przyszły rok będziemy poszukiwać większego, to czy się mieści na promie czy nie ( jakaś dopłata ) to do przeżycia w końcu nie jest to codzienna opłata

jedyny mankament to gdzie go na co dzień trzymać,

jeśli masz miejsce to szukał bym większych, jak to się mówi kochanego ciała nigdy dość:)

 

masz duży rozrzut cenowy od 17 do 38 tys w tej cenie coś znajdziesz, ja już się pogodziłem z faktem że w PL  nic dobrego nie znajdę ( zapewne trochę przesadzam ale to tylko troszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.