Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu miałeś przedmuchać, niech się cieszy że tylko tyle :) Obyś na fotce miał 'towarzystwo' (chociaż kawałek innego samochodu, na tym samym, rwnoległym czy przeciwnym pasie itp, czy złapany w kadrze choćby kawałeczek pojazdu przed lub po) to nie wyślą, fotka jest wtedy do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał(a):

W końcu miałeś przedmuchać, niech się cieszy że tylko tyle :) Obyś na fotce miał 'towarzystwo' (chociaż kawałek innego samochodu, na tym samym, rwnoległym czy przeciwnym pasie itp, czy złapany w kadrze choćby kawałeczek pojazdu przed lub po) to nie wyślą, fotka jest wtedy do bani.

To szybcy i wściekli jak pogonią dwoma pasami obok siebie to znaczy ,że fotę pomijają ? 

Pytam bo w nocnych godzinach tak latają  małolaty , grubo latają w zabudowanym obok siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w kadrze będzie inny pojazd, nawet poruszający się w stronę przeciwną, to w zasadzie zdjęcie powinno iść w kosz, bo jest łatwe do podważenia - w polu "widzenia" znajdował się duży stacjonarny lub poruszający się obiekt, który mógł dać odbicie wiązki co zafałszowało pomiar (efekt Dopplera), albo nie wiadomo, który z pojazdów na zdjęciu przekroczył prędkość.

Mandatu z fotoradaru można uniknąć. Wystarczy sprawdzić róg zdjęcia - Motoryzacja w INTERIA.PL

To samo miejsce. Ze 3x się zagapiłem, i pojechałem jak to cielę jak cała reszta, ławą, 2-3 samochody obok siebie, dobre 15km/h+, focie były na pewno zrobione, i nie dostałem "powiastki", spodziewałem się że z tego nic im nie wyjdzie, bo było "za gęsto" i nic nie było. Ale np. kiedy w kadrze byłem sam jak palec, to i owszem, na tym samym co zawsze środkowym pasie, pocztówka jak ta lala. Widziałem że była fotka, i tym razem nie było "obstawy", spodziewałem się że przyjdzie, i faktycznie po paru dniach przyszła.

Fakt, małolaty w bejcach i ałdikach gdzie się po nocy ścigają, to się ścigają, ale przed tym samym radarem tylko trochę zwalniają i się zrównują :hmm:. Zupełnie tego nie skojarzyłem, mimo że przecież nieraz widziałem wracajac po nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czyś napisał(a):

W końcu miałeś przedmuchać, niech się cieszy że tylko tyle :) Obyś na fotce miał 'towarzystwo' (chociaż kawałek innego samochodu, na tym samym, rwnoległym czy przeciwnym pasie itp, czy złapany w kadrze choćby kawałeczek pojazdu przed lub po) to nie wyślą, fotka jest wtedy do bani.

No tu niestety jeden pas - żadnej konkurencji...:( Ale jest szansa, że w Anglii szwagra nie będą ścigać, choć - jak znam, życie - zameldowany jest tu... No ale zameldowanie jak wiadomo nie oznacza zamieszkania:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

imho super wiadomość, ciekawe tylko jak ogarną bezterminowe.. i chodzi mi nie o uprawnienia, ale o plastikowy dokument, ja taki posiadam i nie zamierzam go wymieniać na coś, co ma ograniczony termin przydatności..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 13:24, Commander napisał(a):

Ciekawe ile ten Fiat jedzie z tą przyczepą...40?

Moze jechać szybciej od niejednego zestawu z małym i słabym silnikiem benzynowym...

Fiacik nawet nie zauważy że ciągnie taką przyczepkę...

Znam też takie dwie pary... Co razem jeżdżą po Europie młodszym troszkę zestawem...

Każdy ma swój "pokój" podczas biwakowania, a do prowadzenia jest 2 kierowców...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Maras napisał(a):

Ot takie rondo a w nim mniejsze ronda ! 

 

Ja jestem zbyt tępy na to, ale może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego to ma być lepsze od zwykłego ronda?

Ja wiem, że na to rondo wpada 6 przecznic, ale mimo wszystko - jedno duże rondo nie załatwiłoby sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maras napisał(a):

Ot takie rondo a w nim mniejsze ronda

Jechałem przez to parę razy. tzw "Magic Rondabout". Było kilka w UK, ale część została zlikwidowana.

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

Ja jestem zbyt tępy na to, ale może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego to ma być lepsze od zwykłego ronda?

Ja wiem, że na to rondo wpada 6 przecznic, ale mimo wszystko - jedno duże rondo nie załatwiłoby sprawy?

Ma większą przepustowość, nie musisz objeżdżać prawie całego ronda, jeśli chcesz jechać w pierwszy, czy drugi zjazd po prawej stronie. Na normalnym rondzie musiałbyś opitolić prawie całe rondo. To rondo umożliwia taki manewr, więc statystycznie każdy pojazd na rondzie spędza mniej czasu = większa przepustowość. W swidnonie zostawili to rondo, więc pewnie się sprawdza, u UK lubią optymalizować potok aut i przebudowywać skrzyżowania i węzły od razu jak jest konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiecie na co uważać. Po kilku godzinach jesteście/jestem, zmęczeni/zmęczony i nasza zmniejszona uwaga, przekłada się na zmniejszoną ostrożność. Najgorsze jest to, ze w kilku autach, ciężko jest oponę naprawić , bo niektóre są nienaprawialne, tylko wymiana na nową. Urlop spartaczony przez umyślne działanie bandytów. UWAŻAĆ proszę.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.