Skocz do zawartości

Buduję nowe łóżko, jakim sposobem?


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

WijtEwa jestem ciekaw jak rozwiążesz ogrzewanie parownika na postoju razem z całą instalacją. Czekam na relację i życzę powodzenia.

 

PS

A w jaki sposób będziesz mieć dojście do zaworów odcinających wyjście gazu z butli, które są przy wielozaworze a butla będzie pod autem?

 

Link do strony gdzie zawsze kupuję części do instalacji gazowych samochodowych i jestem zadowolony z obsługi http://www.drypa.pl/

Edytowane przez MARIOczy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WijtEwa jestem ciekaw jak rozwiążesz ogrzewanie parownika na postoju razem z całą instalacją. Czekam na relację i życzę powodzenia.

 

PS

A w jaki sposób będziesz mieć dojście do zaworów odcinających wyjście gazu z butli, które są przy wielozaworze a butla będzie pod autem?

 

Link do strony gdzie zawsze kupuję części do instalacji gazowych samochodowych i jestem zadowolony z obsługi http://www.drypa.pl/

Ależ nie ma potrzeby ogrzewania parownika tak jak w samochodach.

Gaz płynny nie zamarza, tylko w niskiej temperaturze z trudem przechodzi w stan lotny, w parowniku jak będzie + kilka stopni to gaz z powodzeniem nadąży zmieniać postać bowiem zapotrzebowanie jednostkowe jest wielokroć niższe niż w sinikach aut. Tym samym efekt szronienia parownika odchodzi.

Otwieranie zaworem tak jak w autach, cewka 12V

Całość przygotuje mi dobry kolega w lokalnie znanej firmie Eurogaz , jest autorytetem i jeśli stwierdzi że gdzieś coś niesie ryzyko czy nie zadziała to zrezygnuję z pomysłu, ale wiem że koledzy w kamperach montują i tak użytkują, kwestia stosunku bezpieczeństwa do ryzyka musi wynosić 100:0.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm :hmm:  bardzo cenna wskazówka z tym poborem gazu i jednocześnie brakiem szronienia czy zamarzania parownika. Szkoda, że sam nie poszedłem w tym kierunku jak zamierzałem założyć butlę walcową pod przyczepką. Kombinowałem z rurką w wielozaworze ale pojawił sie problem ogrzewania butli albo napełniania propanem. Suma sumarum mam dwie butle 11kg.

Super rozwiązanie z parownikiem. Gratuluję :yes:  i czekam na efekt końcowy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadałoby jeszcze przeliczyć w przypadku przyczepy ile taka butla waży. Wymieniałem kiedyś w samochodzie butlę lpg na większą. Zmieniałem coś z ok 40 na 67 litrów. Nawet ta 40 litrowa ważyła na pusto dobre 25-35kg. W dobie oszczędzania na kg to po zatankowaniu mamy więcej niż przykładowy mover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie odnośnie LPG było takie trochę ... no ten tego ten - żartobliwe.

 

Wojtek to dobrze wyjaśnił. Nie trzaba żadnego parownika, bo zasada przecgowywania gazu w zwykłej butli jest taka sama.

Kilku naszych kolegów, np. kolega Trafko, ma butle samochodowe zamontowane w bakistach i założyli całkiem obszerne wątki z montażu.

Warto poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtewa z tym parownikiem to nie tak-zaszroni na sto procent,gaz przechodzac ze stanu cieklego na gazowy strasznie sie schladza,jak parownik nie bedzie ogrzewany to zamarznie i gumy pojda sie bujac.Zreszta popytaj Kodera z CT ,on Ci to ladnie policzy.Montuj tak jak Ci tam radzilem ,walcowe Stako 28l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.