Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy-tylko nowa, jaką wybrać?


Parowóz

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup przyczepy dla rodziny 2+2.

Budżet 60-70tys.

Fajnie jak by w przyczepie było łózko podwójne i dwa pojedyńcze.

Uzywana głównie na weekendowe wypady oraz jakieś wakacyjne podróże.

 

Jakie wasze typy jako użytkowników i kiedy i gdzie najlepiej dokonywać zakupu aby cena była najniższa.

 

 

mój typ to pójść do dilera i wybrać to co pasuje , nie rozumiem po co te wszystkie ceregiele 

 

wybierz dwa pojedyncze łóżka, jedno podwójne i co tam potrzebujesz, dopasuj do holownika 

 

i przywitaj się  :hmm:  bo czuję, że za chwilę zobaczymy reklamę jakiegoś punktu sprzedaży kurników  :ee:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Oglądaliśmy  450FU naszego sąsiada na kempingu.

Jest to praktycznie przyczepa dla 2-ch osób + bez prysznica = tylko WC

attachicon.gifKnaus 450 FU.png

 

 

Wg mnie 450 to zbyt mało dla 4 osób. Warto aby Parowóz napisał coś więcej o podróżujących. Jaki wiek itp Jak pisałem to każdy producent w podobnej cenie ma coś do zaoferowania. Wg mnie nie warto ograniczać się tylko do jednego producenta a uderzać do wszystkich i kupić tam gdzie wyjdzie wszystko najkorzystniej. Przy nowej przyczepie naprawdę jest w czym wybierać :-)

 

 

No niestety. Jestem tego samego zdania. Obecnie w mojej przyczepie, kiedy jedziemy pełnym składem czyli 2+1+pies to wieczorne poruszanie się po przyczepie, gdzie rozłożone jest drugie łóżko to niestety męczarnia. Nawet lodówki nie da się otworzyć do końca. Dlatego dla mnie optymalnym wyborem następnej przyczepy będzie rozmiar około 5 metrów + łóżko małżeńskie + piętrowe łóżko, tak aby w środku został jeszcze stolik jak ktoś ma ochotę wieczorem posiedzieć.

 

Natomiast kiedy podróżujemy z żoną tylko razem, czyli we dwójkę to wtedy rozkład mojej przyczepki okazuje się idealny. Czyli mamy wtedy część sypialną i część do przesiadywania i taki układ, wg mnie, dla dwójki osób jest optymalny.

 

 

Dlaczego tak sądzicie :hmm:? Mamy taką przyczepę i śmiało spędzamy w niej czas w składzie 2+1, a zdarzało się, że na weekend dojechali znajomi to 2+2+1. Przecież w przyczepie tylko śpimy, a cały dzień spędza się poza nią. nawet w razie niepogody, jest przedsionek lub chociaż daszek. A jeżeli już rozłoży się podkowę, to i tak jest swobodny dostęp do lodówki, szafek, kuchni, toalety i wszystkich innych urządzeń.

Przy stole, na spokojnie siedzą 4 dorosłe osoby i komfortowo zjedzą posiłek.

Co do prysznica.... :nono:  To, że ktoś na kempingu nie miał w swojej przyczepie, nie musi od razu oznaczać że w tych budkach go nie ma. Zależy chyba od tego, jak ktoś skonfiguruje przyczepę podczas zakupu. W naszej w każdym bądź razie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo , DOMINO7 , :ok: . Wreszcie ktoś udzielił konkretnej odpowiedzi na przykładzie swojej budy.

 

Jak widać w awatarku mam 450 FS i dla naszej trójki jest jak najbardziej ok. Przez producenta jest opisana na trzy osoby i  tyle osób wygodnie śpi i nikt z nas nie odczuwa klaustrofobi :D

ired błysnął fotą 450 FU , zajrzał do sąsiada na kempingu i stwierdził ,że ta buda jest tylko dla dwóch osób :lol:  :lol:  :lol: brak słów . 

I do tego bez prysznica !! zapomniał dopisać ,że prysznic w Knausie to  mogła być opcja , płatna opcja ... i jak się tak bardzo chce to można mieć.

 

A mało kto wie ,że Knaus  -  450 ma długość zabudowy 4,70 metra !!!  

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak sądzicie :hmm:? Mamy taką przyczepę i śmiało spędzamy w niej czas w składzie 2+1, a zdarzało się, że na weekend dojechali znajomi to 2+2+1. 

 

sądzimy tak dlatego, że każdy ma inne potrzeby 

 

podróżowałem zestawem 2+2 niewiadówką i było super, miałem też 6 metrów mieszkania na kółkach i też było super , tyle, że super w dwóch skrajnych aspektach 

 

a Parowóz nic nie napisał oprócz tego że chce trzy łóżka i nówkę i pary z pyska więcej nie puścił  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce byc nie grzeczny ale kolega "wpadl jak do obory ani me ani be ani kukuryku " rzucil haslo co chce i czeka nie wiadomo na co.... pomijajac fakt ze nie umie powiedziec "Dzien dobry" to tak jest jak widac zainteresowany ze milczy jak glaz i czeka na gotowy projekt....no patrzac z opisu to jak juz znajdzie wymarzona bude to trzeba mu bedzie jeszcze holownik znalezc :ee: :ee: :ee: :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobił wszystkie inne fora siedząc do oporu przy internecie i z nudów bąknoł coś na naszym.

 

A ja sądze, że "parowóz" puścił balonika, co by userzy sie wysilali swoimi propozycjami, być może nawet kłócąc się, a on siedzi przy kompie i rechocze się przednie z żartu.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce byc nie grzeczny ale kolega "wpadl jak do obory ani me ani be ani kukuryku " rzucil haslo co chce i czeka nie wiadomo na co.... pomijajac fakt ze nie umie powiedziec "Dzien dobry" to tak jest jak widac zainteresowany ze milczy jak glaz i czeka na gotowy projekt....no patrzac z opisu to jak juz znajdzie wymarzona bude to trzeba mu bedzie jeszcze holownik znalezc :ee: :ee: :ee: :ee:

 

Przerobił wszystkie inne fora siedząc do oporu przy internecie i z nudów bąknoł coś na naszym.

 

A ja sądze, że "parowóz" puścił balonika, co by userzy sie wysilali swoimi propozycjami, być może nawet kłócąc się, a on siedzi przy kompie i rechocze się przednie z żartu.

A ja mysle, ze jak przeczyta oststnie komentarze, to juz nic nie napisze.

Po takich zlosliwosciach nie jest to dziwne. 

Nie on pierwszy zaczol pisanie na forum w taki wlasnie sposob.

Podobne bylo przy temacie sprzedazy przyczepy przez forumowego kolege xx .

Wszyscy jestesmy mili i pomocni ale jak zrobi sie lekkie zamieszanie to niektorzy pokazuja jacy sa zlosliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka Wydra dała bardzo dobry "trop" w poszukiwaniu nowej lub prawie nowej przyczepy.

Sama zaznaczyła, że swoją kupili 3-letnią. Jestem pewny, że akurat tania nie była ale na pewno tańsza niż nowa.

 

Zakup używanej rocznej lub dwuletniej czy nawet trzyletniej przyczepy zwłaszcza takiej które były dwa lub trzy razy w sezonie wypożyczone są na ogół o około średnio 20% tańsze od nowych a swoim stanem wyglądają wręcz jak nie używane. Takie przyczepy które średnio kosztują po 17- 20 tys. € można nabyć już od 12 tys. € i to naprawdę bogato wyposażone a nawet perfekcyjnie wyposażone.

Przykładowo tam gdzie ja kupowałem swoją (mam na myśli mojego sprzedawcę) - na takie okazję to jest duża grupa chętnych którzy po sezonie oblegają jego salon sprzedaży.Ponadto to co zauważyłem akurat tutaj największym zainteresowaniem cieszą się przyczepy jeżeli mogę tak powiedzieć (6-8 m długości serii 500 i powyżej ) z DMC 1500 - 1800 kg i prawie każdy kupujący  zakłada klimatyzację , markize, mover.i elektrycznie wysuwany stopień wejściowy oraz co nie którzy klienci również ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szanowny Herr Helmut  > ...można nabyć już od 12 tys. € i to naprawdę bogato wyposażone a nawet perfekcyjnie wyposażone.

 

Kto z nas w PL jest posiadaczem przyczepy za 12 tys. € ?

Proszę o wpisy:

1.

2.

3.

...

Pozdrawiamy z    Hiszpanii,

Ir & Ed

PS

Zerknij   Od czego zacząć ... ?

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szanowny Herr Helmut  > ...można nabyć już od 12 tys. € i to naprawdę bogato wyposażone a nawet perfekcyjnie wyposażone.

 

Kto z nas w PL jest posiadaczem przyczepy za 12 tys. € ?

Proszę o wpisy:

1.

2.

3.

...

Pozdrawiamy z    Hiszpanii,

Ir & Ed

PS

Zerknij   Od czego zacząć ... ?

Ja jestem.

Dałem za nią grubo ponad 12 tys. Euro i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Wolałem wydać kasę na nówkę z salonu i mieć spokój na lata, niż się zadręczać szukaniem używki lub bić z myślami co z nią nie tak.

Ludzie kupują o wiele droższe kampery.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.