Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy-tylko nowa, jaką wybrać?


Parowóz

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup przyczepy dla rodziny 2+2.

Budżet 60-70tys.

Fajnie jak by w przyczepie było łózko podwójne i dwa pojedyńcze.

Uzywana głównie na weekendowe wypady oraz jakieś wakacyjne podróże.

 

Jakie wasze typy jako użytkowników i kiedy i gdzie najlepiej dokonywać zakupu aby cena była najniższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za takie pieniądze kupisz nową budkę w wymiarach ok 5 metrów z DMC w przedziale 1300-1700 i z dowolnym układem wnętrza, w zasadzie u każdego producenta.

 

Więc sam musisz określić jakie parametry są dla Ciebie kluczowe. Nikt za ciebie tego nie zrobi.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie Parowóz.

Byłeś już kiedyś na jakimś wypadzie z przyczepą?

Ile razy w roku chcesz spędzać tak czas?

Jeżeli wydanie 60-70 tyś to dla Ciebie żaden problem nie musisz odpowiadać na powyższe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wasze typy jako użytkowników i kiedy i gdzie najlepiej dokonywać zakupu aby cena była najniższa.

 

mój typ Knaus 450 FU. co prawda masz dwa podwójne łóżka, ale nie tracisz tyle z przestrzeni co w układzie z pojedynczymi w modelu Knaus 460 EU.

 

kiedy najlepiej kupować? nie mam doświadczenia z zakupem nowych, ale domyślam się że po sezonie ceny będą niższe, a wybór jeszcze jest.

 

gdzie najlepiej kupować? no spróbuj podpytać u Polskich sprzedawców Knausa, a następnie porównaj z cenami w DE, euro obecnie stoi dość wysoko. Jest podobny temat o nowym Knausie 420QD z pakietem zimowym. fajne wyposażenie, ale układ dla Was za mały

 

dopisz jeszcze jakie masz auto, i jakie są jego możliwości.

Edytowane przez tokyo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup przyczepy dla rodziny 2+2.

Fajnie jak by w przyczepie było łózko podwójne i dwa pojedyńcze.

@tokyo  > ...mój typ Knaus 450 FU. co prawda masz dwa podwójne łóżka, ale... !?

 

Oglądaliśmy  450FU naszego sąsiada na kempingu.

Jest to praktycznie przyczepa dla 2-ch osób + bez prysznica = tylko WC

 

Pozdrawiamy z  Hiszpanii,

Ir & Ed

PS

Koleżanka "wydra" sprzedaje swoją przyczepę, napisz do niej...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 450 to zbyt mało dla 4 osób. Warto aby Parowóz napisał coś więcej o podróżujących. Jaki wiek itp Jak pisałem to każdy producent w podobnej cenie ma coś do zaoferowania. Wg mnie nie warto ograniczać się tylko do jednego producenta a uderzać do wszystkich i kupić tam gdzie wyjdzie wszystko najkorzystniej. Przy nowej przyczepie naprawdę jest w czym wybierać :-)

 

Z producentów to masz do wyboru takich (celowo pomijam Tabberta czy Fendta bo oni są ciężsi i drożsi, a nie wiem na jakie DMC możesz sobie pozwolić) w zasadzie u każdego znajdziesz rozkład, którego poszukujesz:

  • Dethleffs
  • Caravelair
  • Sterckeman
  • Burnster
  • Adria
  • Knaus
  • Weinsberg

Teraz idziesz do nich na strony i oglądasz co mają do zaoferowania. Za ok 15k EU można znaleźć coś naprawdę fajnego. Na mobile.de możesz pooglądać ceny konkretnych nowych modeli i zobaczyć jak kształtują się ceny.


450 FU dla dwóch osób?

 

No niestety. Jestem tego samego zdania. Obecnie w mojej przyczepie, kiedy jedziemy pełnym składem czyli 2+1+pies to wieczorne poruszanie się po przyczepie, gdzie rozłożone jest drugie łóżko to niestety męczarnia. Nawet lodówki nie da się otworzyć do końca. Dlatego dla mnie optymalnym wyborem następnej przyczepy będzie rozmiar około 5 metrów + łóżko małżeńskie + piętrowe łóżko, tak aby w środku został jeszcze stolik jak ktoś ma ochotę wieczorem posiedzieć.

 

Natomiast kiedy podróżujemy z żoną tylko razem, czyli we dwójkę to wtedy rozkład mojej przyczepki okazuje się idealny. Czyli mamy wtedy część sypialną i część do przesiadywania i taki układ, wg mnie, dla dwójki osób jest optymalny.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.