Skocz do zawartości

Przesiadka na kampera


wydra

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie rozumiecie ... wszytko fajnie ale oprócz tych argumentów powatarznych w wielu wielu tematach, odkryłem* ;) wlasnie jeszcze jeden.

aktualnie na aledrogo jest 320 ogłoszeń sprzedazy kamperów

i 840 ogłoszeń przyczep.

z tym ze w tych kamperach  ponad polowa to takie pow. 50 tyś a żeby kupić coś świeżego (myśle ze dużo ważniejszy parametr niżw przyczepach) to tak za 70 i więcej.

tak wiec wybór ZNACZNIE ograniczony :(

 

*- ameryki nie odkryłem ale sobie to "uzmysłowiłem" naocznie.

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My nie mozemy pozwolic sobie na posiadanie przyczepy i kapera. Fakt w przczepie jest wiwcej miejsca ale po ostatnim urlopie stwierdzilismy, ze nie chcemy byc bardziej mobilni. Nie podoba sie, to jedziemy dalej a nie martwimy, ze czeka nas kilku godznne pakowanie , powolna jazda i znowu rozkladanie.

 

wersja mobilna

 

post-10015-0-37798500-1439918225_thumb.jpg

 

wersja dlugo urlopowa

 

post-10015-0-07640700-1439918683_thumb.jpg

 

a chcemy cos takiego

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/knaus-sun-traveller-700dg-solar-klima-sat-tv-dop-boden-kritzow-wismar-ost/118373319.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem od początku jak było i jest u mnie i dlaczego przekonałem się do kampera, chociaż pewnie zanudzam

 

 

Kurczę, Stef napisałeś dokładnie to samo co ja mógłbym napisać. Nawet przygody z przyczepami miałem podobne! I ta pielgrzymka do Cz-wy to też mój pierwszy wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zestawienie argumentów wydaje mi się mało obiektywne. Mógłbym stworzyć listę , gdzie kamper biłby przyczepę na łeb samymi plusami i tak samo przyczepa kampera.

Jest jeszcze jeden ważny argument który kwituje wszystko tak na przyczepę jak i kampera.

Samopoczucie.

Ato już bardzo subiektywna ocena która pobije wszystkie plusy przeciwne jednym plusem na swoją korzystną pod tym względem ocenę.

.

Temat P czy K jest starszy od tego forum, nigdy nie rozwiązywalny.

Miałem już kilka przyczep, teraz mam kampera i 2 przyczepy w tym jedna pełni rolę małej mobilnej 2 os. tylko sypialni.

Wszystko dostosowałem do potrzeb.

Jednak w kamperze ukochana i ja czujemy się najlepiej, szczególnie jak jesteśmy sami, a odpowiednią przyczepę dopinam tylko jak spodziewam się gości w dziczu, zaczęło się kilka lat temu, bywało i bywa że jest ich sporo...

 

post-2083-0-18665700-1439920562_thumb.jpg

 

Tu od razu deklaruję, że nawet po takiej spot/zlot/masówce oprócz ugniecionej trawy śladu po nas nie ma.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydra, jak ograniczysz w wersji mobilnej ilość rzeczy, to prędkość składania/rozkladania majdanu jest porównywalna z kamperem - sprawdzone empirycznie z kolegami z tego i różnych innych for.

 

Układ kampera Knausa fajny, popatrz sobie jeszcze na takie samo ułożenie, tylko z obracanymi fotelami z przodu i bez ławki plecami do kierunku jazdy. Ale spanie na dużym garażem  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ kampera Knausa fajny, popatrz sobie jeszcze na takie samo ułożenie, tylko z obracanymi fotelami z przodu i bez ławki plecami do kierunku jazdy.

 

To są wersje czteroosobowe.

 

 

Zulässiges Gesamtgewicht  4.000 kg   - czy na pewno ???

a ja na taki się zapatruje

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/miller-mexico-ansbach/212414318.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=30000&negativeFeatures=EXPORT&categories=Alcoves&numberOfBunks=SEVEN_OR_MORE_BUNKS&noec=1

 

lub piętrówka w poprzek z tyłu

czyli dokładnie to

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/dethleffs-globetrotter-6880-esprit-itzstedt/211580940.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=30000&negativeFeatures=EXPORT&categories=Alcoves&numberOfBunks=SEVEN_OR_MORE_BUNKS&noec=1#

z naprawdę oddzielnym prysznicem :)

 

 

Koniecznie przy takich kamperach zanim kupisz sprawdź jaką mają masę własną.

Nie ma siły, to musi ważyć. Co by się nie okazało, że legalnie to tylko bez bagażu będziecie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedlugo strzeli nam pół roku w przyczepie i niestety będziemy wracać do szarej rzeczywistości... Doszliśmy do wniosku, że na taki długi wyjazd przyczepa (plus duży van a nie osobowka) są najlepsze, ale już na urlopy dwutygodniowe czy weekendy zaczyna mieć plusy kamper na vanie. Szczególnie, że bez problemu może zastąpić osobowke w dojazdach do pracy (na miasto auto żony). Jak sprzedamy przyczepe będę szukać wysokiego a krótkiego Ducato w wersji osobowej jako chyba idealnego auta na przeróbkę (szerokość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 18.08.2015 o 19:26, wydra napisał:

My nie mozemy pozwolic sobie na posiadanie przyczepy i kapera. Fakt w przczepie jest wiwcej miejsca ale po ostatnim urlopie stwierdzilismy, ze nie chcemy byc bardziej mobilni. Nie podoba sie, to jedziemy dalej a nie martwimy, ze czeka nas kilku godznne pakowanie , powolna jazda i znowu rozkladanie.

Wiem, wiem - 7 lat minelo - ale nie do konca rozumiem ten tekst :) A szczegolnie "przczepie jest wiwcej miejsca ale po ostatnim urlopie stwierdzilismy, ze nie chcemy byc bardziej mobilni" Nie literowki - ani tez tastature (na takiej samej jakies 200 km na polnoc od Ciebie wlasnie smigam) mam na mysli, bardziej ze zrozumieniem mam problem...

Pozdrawiam serdecznie :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli powinno być "my chcemy" - to tym bardziej nie rozumiem. 

I nie jest to że się 7 lat zamartwiam - ja ten wątek dopiero co odkryłem (mniej lub bardziej przypadkowo). Również widzę że Wydra dalej przyczepą jeździ - co z kolei jeśli o mobilność chodzi - rozumiem ?

Miłej niedzieli życzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście całej wypowiedzi to by pasowało:

W dniu 18.08.2015 o 19:26, wydra napisał:

chcemy byc bardziej mobilni. Nie podoba sie, to jedziemy dalej a nie martwimy, ze czeka nas kilku godznne pakowanie , powolna jazda i znowu rozkladanie

Dla mnie to takie, trącające o magię przekonanie, że do kampera się wsiada i odjeżdża, natomiast posiadacz przyczepy musi przejść gehennę z pakowaniem dobytku żeby ruszyć dalej. A po dojeździe od początku - pas sztormowy, markiza, ścianki, szafki, grille, leżaki, itp., itd.
Tak jak by kamperami asceci jeździli :)

6 godzin temu, portier napisał:

Miłej niedzieli życzę ?

A i nawzajem, nawzajem, lustereczko dla Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mniej więcej to samo i ja na myśli miałem. Co rozpakujesz - musisz spakować. Jak był do prądu podpięty - to odpiąć i on musi - czy w kamperze, albo w przyczepie siedzi. Tą przyczepa tak samo przecież autonomiczna jak kamper - tak samo się prześpię i na drugi dzień pojadę dalej. Albo odepnę i samym autem pojadę, taniej, zwinniej, szybciej... Dlatego trochę nie zrozumiałem tego z Wydry mobilnością. A wpadłem na to forum trochę przypadkowo. Światu (kamperowemu) wydaje się że ewolucja to namiot, przyczepa i na samym czubku kamper. I oni też zdają się w to wierzyć (ich rzecz) - tylko że tym trochę mylne światło na karawaning jako taki rzucają. Tu ich tyle chyba nie ma (wrzuciłem w wyszukiwarce chyba przesiadkę z kampera do przyczepy, czy tak jakoś - i tu wylądowałem) - ale napisz coś takiego na forum gdzie kampery są, to jakbyś komu co ukradł (uwierz mi, wiem o czym mówię). Ale mniejsza z tym, mnie naprawdę szło o to, że ten wpis się jakoś kupy nie trzymał, szkoda że się Wydra sam nie odezwał (albo odezwała, bo to chyba ona jest - a co więcej - chyba stosunkowo niedaleko mnie jest/żyje/mieszka), może powiadomień nie dostaje, albo jej/jego to poprostu nie interesuje.

Miłej niedzieli, a przynajmniej reszty tego, co z niej pozostało ??

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, przede wszystkim po co jakiejś tam wyższości szukać? Każdy sobie pomyka tym, co uważa z dla siebie najlepsze - i tyle. Ale jak mówisz, nie ma co się nad tym rozczulać - mnie to rzeczywiście tylko o sens tego wpisu/myśli szło - bo jakoś niczego się on nie trzymał. Ale nic to w sumie wielkiego, ot - taka sobie pogawędka.

Jeszcze raz pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.