Skocz do zawartości

Zakup w J-Trans prośba o pomoc Poznań okolice Wiórek


patt

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem ją i inne na żywo

...

on sprzedaje tylko zarejestrowane przyczepy, nie robi na anglika.

...

 

Facet sam zaproponował pokombinowanie z DMC

...

 

 

 

...

 

Zaliczkę wpłaciłem po oglądaniu

...

 

Tylko co tu zrobić? Auta nie zmienię na lżejsze

...

. Słusznie.

.

Nie dla Twojego świętego spokoju on ją rejestruje, tylko po to by wprowadzić fałszywe dane DMC oraz rocznik. To jest POWSZECHNE i niemal 90% angielek są PRZEKŁAMANE. Ta Twoja z rocznikiem też - już wątpliwości nie mam!!!

Dla niego odmłodzić budkę czy ją odciążyć to żaden problem, wszyscy z tego żyją. 

ALE...!!!

.

Masz wyraźne powody by się z zaliczki wycofać: Przepisy i Prawo.

Nie kombinuj i nie pozwól kombinować bo to się zemści tym bardziej, jak zrobisz to świadomie. 

.

Nikomu nie życzę ale prawo Murphego jest wredne i nieubłagane. Zrób komuś kuku z tą przyczepą i niech ubezpieczyciel weźmie ją na tapetę... 

Myślisz że oni są głupi i nie wiedzą co się z przyczepami robi? 

Chętnie ją ubezpieczą i równie łatwo odmówią odpowiedzialności. 

Krokodyl i mandat to pikuś.

Ocknij się - laik jesteś.

.

Edit: Razem pisaliśmy :)

Ale dodam jeszcze, budka istotnie skoro oglądałeś i jest ładna to ok, ale cena przesadzona jak za '90 + wałek do tego... mało to atrakcyjnie wygląda. 

Ta budka jest dla jeleni którzy dadzą się zauroczyć i klapki na oczach przysłaniają rozsądek - spec wie jak z tego korzystać.

.

Dodaj co nieco w profilu z grubsza, podstawowe info jest przydatne do pomagania.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skład załogi:

1. Ja, żona, córki 9 i 11 lat

2. j/w + syn 15 + córka 16 ale zakładam, że będą wtedy spali w przedsionku

3. Ja, żona, teść, teściowa

 

Właściwie chciałem wydać max 10k zł, te 14k to już max maksów. Wiesz moja pierwsza, marzyłem o tym choć jeszcze nie wiem jak będzie.

Z tej racji:

1. Pewnie nie będzie to przyczepa na 10 lat tylko na 2-3 (kredyt)

2. Po tych 2-3 latach będę co nieco wiedział przy wyborze następnej

 

Zaliczkę wpłaciłem po oglądaniu, jestem ze Złotnik więc jak by co to do Pana K. daleko nie mam ;)

 

Ta druga prezentuje się na żywo gorzej od "mojej"

 

Tylko co tu zrobić? Auta nie zmienię na lżejsze i mniejsze (Hyundaj Trajet 2.0 CRDi) bo mam rodzinę 6 osobową ...

 

Masz rodzinę 6 osobową - a chcesz kupić przyczepę na 5 osób? Spanie w przedsionku nie jest chyba najlepszym pomysłem.

Proponowałbym Ci jednak poszukać czegoś większego - auto masz spore, DMC też więc poszukaj faktycznie czegoś na 6 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrezygnować z tego elddisa mimo wszystko?

Co zatem do 900kg?

Nie znajdziesz przyczepy dla 5-6 osób z DMC 900 chyba że będzie to kolejka angielka z przekrętem.

 

A co masz zrobić? Idź i zrób B96 albo B+E. Żadna waga nie będzie cię wtedy już ograniczać.

 

I pytanie. Ta przyczepa teraz ma DMC 1000 - to jest prawdziwe DMC czy już obniżone? W ogóle jaką ma wagę rzeczywistą ta przyczepa?

 

 

I pamiętaj, że ten sprzedawca nie jest głupi. Kupił przyczepę z DMC 1000 i nagle zrobi się z niej mniejsze DMC i on się pod tym myślisz podpisze? Przecież to dla niego z automatu kryminał. Dlatego wątpię aby umowa była na niego.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brzmi to jak jedno rozsądne wyjście... ale to czas i nie wiem jeszcze ile kosztuje...

 

Może macie rację?

Właściwie decyzja zapadła w tamtym tygodniu by poszukać domku, po tym jak cholernie wymarzliśmy pod namiotem i musieliśmy wcześniej wracać do domu.

Stąd pomysł na budkę jeszcze w te wakacje, by sobie gdzieś wyjechać i odpocząć a nie wracać z zapaleniem węzła chłonnego...

:(


Masz rodzinę 6 osobową - a chcesz kupić przyczepę na 5 osób? Spanie w przedsionku nie jest chyba najlepszym pomysłem.

Proponowałbym Ci jednak poszukać czegoś większego - auto masz spore, DMC też więc poszukaj faktycznie czegoś na 6 osób.

 

Tak, ale zakładam że będzie nasz mniej, bo starsza trójka jeździ na obozy ZHR, syn jeszcze na obóz ministrancki, więc raczej częściej w wakacje ich nie ma niż są. Myślę, że 90% czasu będzie nas 3-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...decyzja zapadła

...po tym jak cholernie wymarzliśmy pod namiotem

...

 

Tosz dla takich ludzi takie oferty są kierowane, czekają i czyhają.

Zakup w desperacji to ogromne ryzyko albo stanu, albo wałka, albo przepłacenia.

.

Bardzo mi się spodobała koncepcja zakupu budki na krótki okres - próbny. 

Zawsze tak wszystkim radzę, ale nie kosztem wszystkich oszczędności.

Nikt tu nikomu nie życzy dotkliwych doświadczeń. 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdaję sobie sprawę...

Raz na maślane oczy kupiliśmy voyagera, któremu wybuchł silnik po 100km...

 

Jadę zobaczyć, jak ją szukują, może coś da się przyczepić...

 

PS. Pozdrawiam Cię WojtEwa byliśmy rok temu w Gubiniu nad Borkiem, super miejsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale to tak trochę jak wynająć mieszkanie na próbę przed kupnem domu...

 

Zrobiłem więcej zdjęć są tu: http://hatak.sky24.pl/demo.php?album=Elddis

porobiłem głównie narożniki, i ścianki.

Jest trochę wybebeszona, bo zamieniają w niej podłogę z wykładziny na panel - ładnie to wyszło.

Dzięki temu tu i ówdzie widziałem podłogę jest si.

 

Co do DMC to na 101% któryś z miłych Panów czyta to forum, bo uzgodniliśmy, że z 1000kg na tabliczce ma być 1000kg na dowodzie i tyle.

Tym samym przekroczę o 10kg 3,5t ale myślę, że za to nikt mi jajec nie utnie.

 

Tak więc jeszcze jedna prośba, do Was byście zwrócili uwagę na to co widać.

Prezentację działania sprzętów mam jutro i jak Bozia pozwoli to wkrótce się widzimy gdzieś na trasie!


Prawie 15 tyś za 92 r  :hmm:  grubo.

 

14k może coś urwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra.

 

zmieniają podłogi na panele, a tapety zrywają i robią kafelki ? kibelek też będzie ceramiczny ?

 

waga tych paneli jest bogata, a Ty kombinujesz o zmianie DMC w dół ? na pusto ją przeciążysz (dolicz wodę w ścianach)

 

TOTALNA pomyłka

 

oficjalnie piszesz na forum o zmianach dmc... - a to jest kryminał, Panów już wystraszyłeś i dobrze dla Ciebie i innych.

 

za 100 gramów w papierach sam sobie urywasz własne jaja. Brak uprawnień do kierowania, brak ubezpieczenia, zakaz dalszej jazdy, laweta, koniec wakacji (pod domem albo np 1500kg od niego) - zacząłem od najmniejszych konsekwencji.

 

Niech ta Bozia - Cie olśni, kopnie w 4 litery i niech Twoja noga więcej tam nie stanie nawet jakbyś miał stracić te 500, czy 2500zł zaliczki !

 

niech odda 500zł, bo robi gość generalkę przyczepy chyba, że się na to umówiliście.

 

P.S

 

kolega jest wymarzonym klientem każdego handlarza samochodów i przyczep, niestety przepraszam za szczerość

 

Edit - przekroczysz jeszcze 3,5 tony więc zapomniałem dodać o Viatoll-u czyli jak go nie kupisz to mandat coś tam ponad 3000zł za każdy płatny odcinek, a jak go kupisz tzn ze świadomie jeździsz zestawem pow 3,5t bez uprawnień.

 

Nie kupuj nic, zmień holownik lub zrób prawo jazdy - dla mnie to był miesiąc, 800zł i chwila nerwów na egzaminie - a umiejętności zdobędziesz.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra.

 

zmieniają podłogi na panele, a tapety zrywają i robią kafelki ? kibelek też będzie ceramiczny ?

 

waga tych paneli jest bogata, a Ty kombinujesz o zmianie DMC w dół ? na pusto ją przeciążysz (dolicz wodę w ścianach)

 

oficjalnie piszesz na forum o zmianach dmc... - a to jest kryminał, Panów już wystraszyłeś i dobrze dla Ciebie i innych.

 

Nie spokojnie.

Wymianę podłogi uzgodniliśmy, to jest może 1m kwadratowy.

Ściany wszystkie są identyczne tzn identyczny wzorek, nic nie jest zmieniane, w jednym miejscu odchodzi. Całą opukałem nigdzie nie jest głucha, nigdzie nie jest miękka.

 

Co do DMC to masz rację plan mam zrobić uprawnienia, a za 10kg DMC myślę nikt mi jaj nie urwie puki co. Ile przyczepka waży? 750kg? moje auto waży 2000kg, 4 osoby na pokładzie 350kg co daje 3100kg.

 

O kryminale nie miałem pojęcia, ale dobrze się stało.

Edytowane przez patt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia u mnie otwierają się w koszmarnie dużym rozmiarze, ale to dobrze.

Zobacz na 4 stronie zdjęcie 3 i 4 (przód listwa nadokienna).

Zobacz ile tam jest napchane przeźroczystego silikonu i wyłażące uszczelki. Widać również piękne pionowe zaklajstrowane i pomalowane pęknięcie. Światła z flesza pięknie się odbijają jakby budka przeszła polerkę.

Macałeś od wewnątrz tuz nad oknami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się troszkę pozmieniało z viatoll-em. kara za jazdę bez to jest 500 zł za każdy dzień jak cię namierzą na bramkach. A jeśli chodzi o te 10 kg dmc więcej to nikt przy kontroli nie będzie pobłażliwy i od razu kara i zakaz dalszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega jest wymarzonym klientem każdego handlarza samochodów i przyczep, niestety przepraszam za szczerość

 

Spokojnie, może jestem idealnym klientem handlarza przyczep bo się trochę na tym nie znam, ale samochody to sobie sam naprawiam i co nieco się znam.

Jeszcze silnika nie wyjmowałem ale mam w planach naukowych :)

Takie hobbi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.