Skocz do zawartości

Hobby 650 prestige 2003


ADALBERT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam 

 

 

     Przyczepę posiadam od 2013 roku. Zakupiona od sprzedawcy z Bydgoszczy z rynku angielskiego. 

Długo poszukiwałem większej przyczepy w dobrym stanie, ta urzekła mnie właśnie idealnym zadbanym wnętrzem. 

Przyczepa przez około 8 miesięcy była użytkowana jako dom na kółkach, dlatego wybór podczas szukania padł na coś większego jak na polskie warunki. 

Pomieszkaliśmy w niej, pózniej mieliśmy ją sprzedać, ale nie ukrywam że urzekło nas biwakowanie na kółkach i tak oto jest z nami już dwa lata. 

Podczas zakupu, miałem dziecko w drodze, obecnie mam już dwóch synów i już myślę o zmianie na cepkę z łóżkami piętrowymi w najbliższym czasie. 

 

Krótko o przyczepie : 

 

- rocznik 2003, pochodząca z Anglii.

 

- układ jak  sami widzicie :)

 

-  lodówka, piec gazowy, nadmuch na całą przyczepę. 

 

-  bojler na ciepłą wodę, sprawny prysznic, umywalka. 

 

- duże łoże, podkowa i mały stolik na przeciw kuchni, który służy jako spanie do dzieci.

 

- w zestawie otrzymałem duży przedsionek i mały (zimowy). Duży rozkladałem raz i już więcej nie będę tego powtarzał, chyba że udam się na wyjazd co najmniej dwutygodniowy.

 

- jest jeszcze fajny zbiornik na wodę czystą i brudną z oryginalnej serii Hobby. Fajnie to wygląda i jest bardzo praktyczne.

 

- jest też fajna wykładzina dywanowa w idealnym stanie. 

 

- mam też na dachu antenę i wyjście antenowe we wnętrzu, ale nie oglądam tv na urlopie, podczas mieszkania ośmiomiesięcznego obyło się na gazetach.

 

Moje mody :

 

Z racji  upałów jakie panują w naszym klimacie zakupiłem Air Conditioner, nie karawaningowe bo kosztuję kupę kasy, tylko marketowe za około1500zł.

Sprężarka jest zamontowana w bakiście, nadmuch nad łóżkiem, może nie wygląda to na oryginał, ale z natury jestem nauczony nie przeinwestowywania się na drogie gadżety.  Działa super i jest mega wydajna ! 

 

Nie mam mobilizacji do rozkładania przedsionka, więc kupiłem całkiem fajną markizę w 2014 u braci  Klaja. Ta akurat była droga, ale w tym temacie nie szedłem na półśrodki.

 

 

To tyle, przyczepa używana dwa/trzy razy do roku. Bardzo ją lubimy, przywiązaliśmy się do niej ,

 

Zaprzęg 

 

- Dodge ram 5.7hemi

 

- Mercedes R500 4matic

 

- Czasem bmw f11 530.

 

 

Już mam pytanie, linia prestige jest wyższa wykończeniowo od de luxe ??

 

Mam opony od nowości, muszę zmienić bo szykuje się wyjazd we wrześniu na peljesac do Chorwacji :)

 

Czekam na Wasze opinie jak uda mi się dodać zdjęcia !:)  

 

IMG_6127.JPGIMG_6126.JPGIMG_6128.JPGIMG_6129.JPGIMG_6132.JPGIMG_6133.JPGIMG_6134.JPGIMG_6137.jpgIMG_6138.jpgIMG_6139.JPGIMG_6140.jpg

IMG_4567.jpgIMG_6141.jpgIMG_3494.JPGIMG_6035.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajny zestaw :)

 

ja podziwiam głównie za wyjazd na Peljesac - ile to już razy słyszałem od forumowiczów, ze do Chorwacji nie jadą z przyczepą bo komu by się chciało holować taki kawał drogi :) a tu proszę taka mała przyczepa, opłaty na drogach i promach też na pewno bardzo małe :) a kolega dalej jedzie  i za to brawo.

 

P.S jakbyś chciał to maleństwo ubezpieczyć w ramach AC to zapraszam do kontaktu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. 

 

Peljesac ze względu na pływanie na desce z latawcem. Już od paru lat udajemy się do małej wioseczki Viganj, która nie trąci komercją i mnóstwem podchmielonych rodaków. Jest fajny surferski wietrzny klimat.

 

Co do kosztów, każdy z nas wie, że Chorwacja to już nie ta dzika piękna kraina jak choćby 10 lat emu, dla mnie osobiście jest zbyt dużo polaków. Nic nie mam do naszej nacji, ale wiecie jak jest, wyjątki generują stereotypy na całą europę. Z doświadczenia wiem, że czym dalej na południe tym lepiej.

 

 

Mam pierwszy problem z cepką :

 

Podczas jazdy na nierównościach spadły naczynia na blat, w konsekwencji tworząc brzydkie wgłębienia. Próbowałem zakleić to żywicą, ale sami widzicie jak wyszło. Może biała szpachla załatwiła by sprawę? Może coś polecacie ??

 

IMG_6136.JPG


Zestaw ma około 13-14 m z pick-upem. Jak podepnę, dam dokładnie znać. Jest długi, muszę szukać duże miejsca na polach. Przydał by się mover. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwuskładnikowe masy klejowe do konglomeratów (materiał na blaty między innymi kuchenne) w różnych kolorach firmy Rehau. Jak ściągną, to są twarde jak kamień, tylko trzeba bardzo dokładnie rozprowadzić je we wklęśnięciach jak są jeszcze elastyczne, bo potem nie obrobisz (szlifowanie i polerowanie) ich bez uszkodzenia laminatu nawierzchniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytałem o to gdzie jedziesz na Peljesac (ze względu na długość przyczepy). Szerokość budy też nie będzie bez znaczenia po drodze, ale jak to mówią do odważnych świat należy. Udanego wypoczynku w tym pięknym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Viganij to Antony Boy ? czy inny kamp.

Ja na deske jeździłem na Peljesac ale albo mieszkalismy na Pernie na kempingu albo w Kuciste w apartamentach.

Na Antony Boy wjedziesz z takim zestawem ? Pytam bo tam dosyć wąski wjazd i pod kątem prostym - nie wiem czy się złożysz - chodzi mi o długość zestawu ... chyba że jedziesz na ten dalszy kemping na zakręcie drogi. Ale sory za OT.

 

Gratuluję piękny zestaw, a trasa na Peljesac wcale nie jeste ekstremalna ... powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Viganj przy cyplu jest charakterystyczna restauracja, obok niej jest taki niepozorny kemping Liberan-surf( wjazd zaślepiony długą parcianą liną).Ogólnie maja dwa miejsca, jednak tam gdzie chcemy jechać to ich drugorzędne pole, nie jest idealne, ale dzięki temu jest tanie i można rozbić się tuż przy wodzie.

Ostatnimi czasy wieje lepiej nad Bałtykiem niż na Peljesacu, wiec kwestia wyjazdu w tym roku pozostaje otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.