Skocz do zawartości

PROBLEM z lodówką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od miesiąca mam przyczepę okazało się że chyba nie umiem włączyć lodówki :oslabiony: albo po prostu ona nie działa. Na akumulator nie chodzi na gaz też nie. Przełącznik się nie zapala. Czy ktoś mi może objaśnić jak ją włączyć korzystając z gazu.

11205111_810838635631978_39506666466260810647051_810838468965328_117687182518833

Edytowane przez Spablo1
ORTOGRAFIA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, oczywiscie zawory odkrecone, potem wlacznik czerwony w pozycje jak na zdjeciu i wciskasz to pokretlo i chwile trzymasz. Potem lodowka juz powinna dzialac sama. W lodowce mozesz miec wizjer do palnika aby widziec czy palnik dziala.

Przelacznik nie koniecznie musi miec diode sygnalizacyjna. Oczywiscie ten drugi w pozycje "0".

Pokretlem ustawiasz temperature chlodzenia. Im wyzdza cyfra tym bardziej chlodzi.

Ten z drugiej strony to ustawienia pradowe.

Czy twoja budka ma wlasny akumulator?

 

P.S.

Lodowka na 12V dziala z reguly tylko jak jest podpieta do samochodu i ma odpowiednia instalacje po stronie auta jak i w samej cepce. Z pokladowego raczej ona nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, po ilości tematów które zakładasz widać, że masz sporo problemów z przyczepą. Uzupełnij swój profil, może zaraz za miedzą jest jakiś forumowicz który podjedzie i wszystko Ci objaśni. Zapewniam, że jeśli jakiś jest to nie będzie problemów  :)

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod wątek coby za wiele ich nie zakładać na początku. Mam też taką lodówkę i tu problem jest taki że nie chłodzi, nagrzewa się lecz zimno jest tylko w pewnym momencie rurki i dalej nie przesuwa się, Od czego zacząć sprawdzanie?

post-19393-0-01375700-1434146752_thumb.jpg

post-19393-0-76507800-1434146760_thumb.jpg

post-19393-0-49174100-1434146769_thumb.jpg

post-19393-0-70355400-1434146776_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być zatkana rurka kapilary, miał znajomy podobne objawy. Oddał lodówkę do fachowca, ten przeciął rurkę, przeczyścił, zmontował i działa. Nie bardzo tylko wytłumaczył, czemu tak sie dzieje, ale kolega był tak szczęśliwy z działania lodówki, że nie dopytywał się o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być zatkana rurka kapilary, miał znajomy podobne objawy. Oddał lodówkę do fachowca, ten przeciął rurkę, przeczyścił, zmontował i działa. Nie bardzo tylko wytłumaczył, czemu tak sie dzieje, ale kolega był tak szczęśliwy z działania lodówki, że nie dopytywał się o szczegóły.

o a nie wiesz która to rurka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu lodówkach nie ma kompresora  :nono:

Ja osobiście nie znam się na lodówkach, a sytuacja miała miejsce już parę lat temu i z tym kompresorem coś może być nie tak. Pytałem kolegę o naprawę tej jego lodówki, ale on też dokładnie nie pamięta o co tam chodziło, ale wydawało mu się też ,że coś mechanik mówił o kompresorze albo czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tego typu lodówkach bardzo często ratunkiem jest jej postawienie do góry nogami na kilka godzin i pohuśtanie jej co jakiś czas. U mnie zawsze to pomagało. Lodówki w naszych przyczepach nie posiadają kompresora tak jak domowe.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało moją uruchomić wprawdzie nie do końca ją sprawdziłam ale zaczęła chłodzić choć bardzo pomału. Zaniepokoiło mnie jednak to ze nad lodówką czuć ciepło oraz spaleniznę ale zakładam że to z powodu tego że długo stała. Jedna rzecz mnie zastanawia czy to normalne że nie słychać jak lodówka chodzi bo moja w domu jest głośniejsza od tej w kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie zastanawia czy to normalne że nie słychać jak lodówka chodzi bo moja w domu jest głośniejsza od tej w kempingu.

 

 

Kasiu lodówki w przyczepach nie mają agregatu. To są lodówki absorbcyjne stąd też długi czas wchodzenia do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.