Skocz do zawartości

Poszukiwana przyczepa dla rodziny 2+1+pies - DMC 1080


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym odpuścił ,wygląda na uszkodzoną , z jednej strony tej która ma mniej zdjęć są jakieś ślady , w łazience też coś widać

W przypadku przyczep Angielskich może wystąpić problem przy kozystaniu z WC podczas drogi .Nie zawsze jest gdzie zjechać na parkig aby skożystać z WC . I nieświadomie wyjść z przyczepy na pas ruchu ,prosto pod inne pojazdy ,

Wygląda bardzo zachęcająco ,troszkę   zbyt dużo zdjęć , przygladaj się szczegółom w narożnikach i tam gdzie nie ma zdjęć  .

Dużo problemów jest przy kominkach i wentylacji ,koło okien i drzwi .Napęd też skorodowany ,zaglądnij po podłogę , z zewnątrz i w środku .Zaczep lichy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek masz rację z tymi masami zestawu, jednaj przy tak podanych masach możesz sobie konfigurować zestaw, tzn możesz mieć przyczepę cięższą lub lżejszą jednak masa zestawu nie może przekraczać tej z DR, tak więc zależy wszystko od tego ile napakujesz do auta. Poszukaj wątku na forum, całkiem niedawno kolega rozkminiał temat z innym francuskim autem i wszystko tam jest fajnie wyjaśnione, wystarczy, że auto nie będzie obciążone do swojego DMC i przyczepa może być cięższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek masz rację z tymi masami zestawu, jednaj przy tak podanych masach możesz sobie konfigurować zestaw, tzn możesz mieć przyczepę cięższą lub lżejszą jednak masa zestawu nie może przekraczać tej z DR, tak więc zależy wszystko od tego ile napakujesz do auta. Poszukaj wątku na forum, całkiem niedawno kolega rozkminiał temat z innym francuskim autem i wszystko tam jest fajnie wyjaśnione, wystarczy, że auto nie będzie obciążone do swojego DMC i przyczepa może być cięższa

 

Czyli dobrze rozumowałem. Masz pod ręką gdzieś ten temat z rozkminką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam cały czas ;) Nie wszystko rzecz jasna znajduję, bo całość jest gdzieś poukrywana :) Głównie siedzę w poradniku kupującego i okolicach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam cały czas ;) Nie wszystko rzecz jasna znajduję, bo całość jest gdzieś poukrywana :) Głównie siedzę w poradniku kupującego i okolicach :D

 

Przeczytałem całość i wychodzi na to, że w CItroenie jest niemal identycznie jak w Renault. W moim przypadku można ciągnąć cięższą przyczepkę kosztem mniejszego DMC pojazdu holującego. 

 

Tak czy inaczej przesadzać nie mam zamiaru i nie będę szukać przyczepki o DMC 1300. Natomiast do 1100 myślę że mogę spokojnie szukać i jazda z taką przyczepą będzie bardziej komfortowa niż ciągnięcie pustym autem 1300 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla ciebie taką radę:

1. Jedziesz na drogi wylotowe miasta

2. Znajdujesz Policję inspektorków lub z drogówki

3. Pokazujesz dowodzik i pytasz ich o zdanie co by zrobili jak byś jechał z przyczepą o masie DMC równą 1300 kg.

4. Odpowiedz i wnioski prezentujesz na forum.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całość i wychodzi na to, że w CItroenie jest niemal identycznie jak w Renault. W moim przypadku można ciągnąć cięższą przyczepkę kosztem mniejszego DMC pojazdu holującego. 

Tak czy inaczej przesadzać nie mam zamiaru i nie będę szukać przyczepki o DMC 1300. Natomiast do 1100 myślę że mogę spokojnie szukać i jazda z taką przyczepą będzie bardziej komfortowa niż ciągnięcie pustym autem 1300 kg.

 

Dokładnie tak, jedyne co mogę doradzić to jedź na wagę swoim autem ze wszystkimi płynami w aucie, dodaj wagę swojej ekipy i orientacyjną wagę bagaży, które zwykle zabierasz, no i wtedy wiesz jaką cepkę możesz mieć, oczywiście max to DMC z DR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowy jest przecież DMC całego zestawu, czyli F3 w DR, który wg homolgacji i oficjalnych dokunentów mówi, że maks to 1080.

 

Przecież jak zapnę przyczepę z DMC 1300 to zespół pojazdów będzie mieć łączny DMC 3350 czyli o ponad 200 kg przekroczę DMC z DR z pozycji F3. Źle to rozumiem?

 

Tu oficjalna instrukcja z danymi http://service.citroen.com/ddb/modeles/c4picasso/c4picasso_c4picasso/ed01-10/pl_pl/212_215_c4picasso-pol-ed01-2010.pdf

To teraz wszystko jasne moje 2o hdi ma dmc 2320 i f3 3620,a przyczepa z hamulcem 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sprawy nabierają tempa. Jutro już montuję hak :)

Znalazłem taką przyczepkę, całkiem sensownie wygląda na zdjęciach. Fakt, że to komis, czyli ktoś pewnie ją tam wstawił. 

Czy ktoś może ją oglądał? http://otomoto.pl/show?id=C34884861

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ją oglądał? http://otomoto.pl/show?id=C34884861

 

Sam sobie odpowiem. Sprzedawca nie podał DMC, i założyłem, że jest to 1100, ale się okazało że 1200 więc raczej poza moim zainteresowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.