Skocz do zawartości

Poszukiwana przyczepa dla rodziny 2+1+pies - DMC 1080


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Na początku wypada się przywitać bo jestem tutaj nowy :)  Powoli wdrażam się w temat karawaningu, staram się czytać wszystkie rady i wskazówki dotyczące zakupu.

 

Ale do rzeczy. Z żoną szukamy przyczepy do podróży kilka razy w roku - wakacje jedne dłuższe + kilkudniowe wypady raz na jakiś czas nad jeziora itp. 

 

  • Rodzina obecnie to 2 dorosłych + 1 dziecko + 1 pies sznaucer. W przyszłości (niedalekiej) pewnie drugi potomek :)
  • Samochód holownik to Citroen C4 Picasso z silnikiem 1.6 HDi - 110KM. 
  • Preferencje dotyczące przyczepy: dwa oddzielne spania, najlepiej 4 miejsca. Idealnie jakby oba miejsca były w dzień siedzeniami. Oczywiście pełne WC najlepiej z prysznicem. Fajnie jakby był bagażnik rowerowy.
  • DMC przyczepy to max 1080 kg.
  • Budżet to maks 20k pln.

 

Obecnie jestem na etapie montowania haka no i od jakiegoś czasu przeglądam ogłoszenia z przyczepami. Znalezienie w miarę sensownej przyczepy, nie małej do 1080 kg niestety nie jest proste. Większość ma jednak DMC 1100 kg, 

 

Dziś znalazłem coś takiego http://allegro.pl/avondale-5os-97-dmc-1000kg-naped-namiot-i5238406071.html.

Na zdjęciach widać parę mankamentów. Co sądzicie?

 

PS. Jeśli czegoś nie dopowiedziałem to chętnie odpowiem na wszystkie pytania ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ta budka była już omawiana w innym wątku. W tej kwocie można się pokusić o szukanije przyczepy bez mankamentów.

 

Zaraz poszukam

 

Wcześniej znalazłem jeszcze dwie podobne do siebie takie:

 

http://otomoto.pl/hobby-euroland-430-ct-kutno-T4576684.html

http://otomoto.pl/beyerland-przyczepa-kempingowa-beyerland-vitesse-T4843282.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć w danych technicznych Citroen C4 Picasso z silnikiem 1.6 HDi - 110KM - pokazuje Dmc auta to 2050kg, Dmc przyczepy z hamulcem 1300kg to daje dużo większe możliwości szukania przyczepy do 20k.Co masz w DR w pozycji przyczepy(chyba Q1 i Q2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowy jest przecież DMC całego zestawu, czyli F3 w DR, który wg homolgacji i oficjalnych dokunentów mówi, że maks to 1080.

 

Przecież jak zapnę przyczepę z DMC 1300 to zespół pojazdów będzie mieć łączny DMC 3350 czyli o ponad 200 kg przekroczę DMC z DR z pozycji F3. Źle to rozumiem?

 

Tu oficjalna instrukcja z danymi http://service.citroen.com/ddb/modeles/c4picasso/c4picasso_c4picasso/ed01-10/pl_pl/212_215_c4picasso-pol-ed01-2010.pdf

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się myślisz ,masz patrzeć na pozycje Q1,czyli dopuszczona masę całkowitą przyczepy z hamulcem. Gdyby było tak jak piszesz to ja nie mógł bym ciągnąć nawet n126

A ja targam przyczepę DMC 1200 tyle mam w dowodzie i przy kontroli się nikt nie dowalił,dowalili się do tego że OC było wypisane na vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Q1 mam 1300 ale Zgodnie z instrukcją rozumiem to tak, że mogę ciągnąć cięższa przyczepę kiedy będę mieć mniejsze faktyczne MC pojazdu. Tylko że w razie kontroli w PL/zagranica nikt nie będzie ważyć zestawu tylko odejma pewnie DMC przyczepy od DMC zespołu F3 i przekroczę maks i co wtedy?

 

Wiem, że nikt nic nie wie. Ale też wiem że nie mogę przekraczać DMC z F3. Więc po co to F3 skoro je przekraczasz? To 1080 też wynika wprost z instrukcji.

 

Zresztą sam zobacz. Ja wyliczyłem 1080. Wyżej ktoś podał 1180. Ty mówisz że kluczowe jest Q1

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Q1 mam 1300 ale z niczego to nie wynika, bo w homologacji nie ma nigdzie takiej wartości nawet - masz link do instrukcji i to się pokrywa z homologacją.

Wiem, że nikt nic nie wie. Ale też wiem że nie mogę przekraczać DMC z F3. Więc po co to F3 skoro je przekraczasz? To 1080 też wynika wprost z instrukcji.

Zresztą sam zobacz. Ja wyliczyłem 1080. Wyżej ktoś podał 1180. Ty mówisz że kluczowe jest Qraczej gliniarz sprawdza dowód a nie homologację, po co by podawali taką wartość w dowodzie raczej nie do picu,ten temat był juz poruszany na forum

Spisz SE w google -jaką przyczepę mogę ciągnąć może wtedy się przekonasz.według tego co piszesz ja mógłbym ciągnąć przyczepę o wadze 495kg z kartonu nie robią jeszcze hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mi po Google skoro mam oficjalnie podane wszystko w instrukcji? Wynika jasno. DMC 1080, a w przypadku mniejszego załadowania auta czyli mniejszego MC w teorii mogę pociągnąć 1300.

 

Nie chce ryzykować po prostu. Kupię przyczepę cięższa, której w konsekwencji nie będę mógł ciągnąć :-(

 

Jakby się jednak okazało że faktycznie mogę więcej, chociaż 1100 to już byłby zdecydowanie lepszy wybór :-D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam q1 DMC 1200 i tego zgodnie z ustawą się trzymamy mogę 1200i tyle ciągne

Dziwi czemu w tak dużym aucie masz takie dmc

Ale rozumiem, że pozycję w F3 w DR też masz uzupełnioną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.