Skocz do zawartości

Bałtyk 2015 kto,gdzie i kiedy plany czas zacząć


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 249
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Polecam Jarosławiec baza harcerska kwota symboliczna a jeszcze zupki mozna pochlipac jezdzę juz od paru sezonow i sobie chwalę  nie  jest to Hilton ale dla młodych przygoda NIESPOTYKANA .Stary las sosnowy o przepięknym zapachu i do morza tylko zabi skok

 

 

Wybieraliśmy się tam w zeszłym roku, niestety nie dojechaliśmy w ogóle nad morze. W tym roku ponownie chcemy zaatakować bazę na początku sierpnia. A jak coś nie wypali to Białogóra Relax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał synowi Gdańsk, pokazać....

 

Hel, są tam oficjalnie 2 kempingi, jeden z nich naszego kolegi Helskiewakacje

Stamtąd tramwajem wodnym (promem) gdzie dusza zapragnie=atrakcja.

W samym Helu jest wiele męskich atrakcji i cudowna plaża, ta na końcu świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zwiedzanie Gdańska to lepiej na miejscu się zatrzymać aniżeli gdzieś na Helu.

Płynęliśmy z Helu katamaranem ale do Gdyni. Bezpośrednio do Gdańska drogą morską nie było połączenia może już jest?

Czasu od przyplyniecia do powrotu nie było zbyt dużo. Wypływalismy coś koło 11 a ostatni powrotny był koło 17. Mnóstwo czasu straciliśmy w kolejce czekając na wejście do akwarium, Po zwiedzaniu akwarium zostało nam z pół godziny wolnego i trzeba było ładować się już spowrotem na łajbę, dlatego uważam że nie warto lokować się na Helu w celu zwiedzania Gdańska, zobaczyć Gdańsk a potem ewentualnie przenieść się na Hel gdzie duzi i mali chłopcy znajdą atrakcje dla siebie ;)

Dodam jeszcze że bilety na łajbę lepiej kupić dzień wcześniej. Mieliśmy płynąć z Jastarni ale po przybyciu do portu pół godz.przed czasem rejsu okazało się ze statek juz jest wypchany po burty a przed kasą kolejka z pół km :D Jeszcze kilka osób zdołało kupić bilety i ogłoszono ze koniec miejsc. Kolejka się rozeszła momentalnie. Popatrzylismy na rozkład i się okazało ze zdążymy pociągiem na styk złapać katamaran właśnie z Helu, kupiliśmy wiec bilety w Jastarni i biegiem na peron. W Helu też biegiem do portu i tak nam się udało zalapac na łajbę, sporo osób w Helu juz nie wsiadło na pokład. Powrotne też kupiliśmy odrazu ale już do Jastarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hel jest mega oblegany i bardzo zatłoczony, wiele lat spędziłem w Chałupach, po półwyspie poruszanie się rowerem lub PKP

i tak jak pisze Gusia jakiekolwiek atrakcje wykupić wcześniej i bladym świtem w kolejkę :)

PKP do Gdańska też można ruszyć

 jeszcze kemping między Gdańskiem a Sopotem

http://www.owsrelax.pl/start.html


a na Sopot jak Kajtek uderzysz do drżyjcie narody :)

ja bywałem jak jeszcze Mandaryna była teraz to się pozmieniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hel został też skreślony na mojej kulinarnej mapie świata :D

Nie wiem może zezowate szczęście mamy ale ilekroć chcieliśmy zjeść tam to zawsze było paskudztwo. Najgorsza była sałatka z krewetkami, one były surowe, nawet nie odmrozone do końca, wymieszane z sałatą i pomidorami, zero przypraw, jakiejś oliwy, soku z cytryny fujj. Kelnerka przekonywała że u nich tak się to podaje.Spaghetti z pieca to był makaron wymieszany chyba z jakimiś pulpetami ze słoika. To była jakaś włoska niby knajpa na ul. Morskiej po prawej stronie idąc w kierunku portu, odradzam jedzenie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak spróbuje na Hel w tym roku. Czytałem rożne opinie ale jak człowiek sam nie spróbuje to się nie przekona. Mam nadzieje że będzie fajnie. Jakby ktos chciał się przyłączyć to jesteśmy tam od 20.07 razem z kolegą Maka więc będzie ciekawie :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wkizet-Twoje zalozenia spelnia Wagabunda w Rowach.Placisz tam tylko od osoby +prad.Camping b.czysty,spokojny,bezpieczny,do plazy spacerkiem 5 min,wokol sklepy,bary,cala ta "zafajdana,jarmarczno-kiczowo-odpustowa"infrastruktura,ale nadaje ona temu wszystkiemu taki specyficzny,miejscowo-urlopowy klimat.Wagabunde polecam z czystym sumieniem,bardzo mila obsluga,ale dobrze jest znac jez.niemiecki,bo w sezonie 75%to niemieccy emeryci z wnukami./mam na mysli element integracji/Ale jest OK


Ja sam,osobiscie mam zamiar w tym roku odwiedzic Wicie,bo Rowy juz mnie nudza/jezdzilem tam juz 30+ lat temu/i wszystko byloby OK,gdyby nie ten odpustowy klimat-sklepy,stragany,bary,restauracje i znow sklepy ...itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się troszkę do tematu i polecę również w Rowach Camping u Krystyny. Fajna obsługa i naprawdę niedrogo. Wieczorami cisza nikt obcy się nie pałęta bo właściciel dba o porządek. Byłem tam w 2013 roku i na pewno jeszcze odwiedzę. 

jak ktoś jeszcze ma ochotę to w rowach jest również plaża nudystów, więc dodatkowa atrakcja

Edytowane przez norka9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wkizet-Twoje zalozenia spelnia Wagabunda w Rowach.Placisz tam tylko od osoby +prad.Camping b.czysty,spokojny,bezpieczny,do plazy spacerkiem 5 min,wokol sklepy,bary,cala ta "zafajdana,jarmarczno-kiczowo-odpustowa"infrastruktura,ale nadaje ona temu wszystkiemu taki specyficzny,miejscowo-urlopowy klimat.Wagabunde polecam z czystym sumieniem,bardzo mila obsluga,ale dobrze jest znac jez.niemiecki,bo w sezonie 75%to niemieccy emeryci z wnukami./mam na mysli element integracji/Ale jest OK

 

Czy Ty czytasz to na co odpowiadasz?

 

Coś w stylu cennika na przydomowych kempingach w Rowach

 

Przydomowe kempingi w Rowach to Wagabunda i U Krystyny. Ktoś pyta gdzie będzie miał cennik skonstruowany jak na Wagabundzie, a Ty mu odpowiadasz "Na Wagabundzie"  :]   :yes:

 

 

 Czy czytasz przed wysłaniem to na co odpisujesz? Więc teraz kilka podstawowych zasad:

 

1. Jeśli odpowiadasz na pytanie które było zadane kilka postów wcześniej, dobrym zwyczajem jest zacytować je, a nie pisać "Do Wkizet" 

2. Postaraj się przed wysłaniem wprowadzić ład w swoje wiadomości. Rozumiem to że na obczyźnie nie masz ogonków, ale chociaż pamiętaj powstawiać spacje po kropce i po przecinku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam,osobiscie mam zamiar w tym roku odwiedzic Wicie

A dokładniej to jakie miejsce w Wiciach?

 

A agroturystyczne oferty tanio dla dwóch osób? Wystarczy przyłącze do prądu i znośna toaleta z prysznicem.

Ponawiam w ten sposób zapytanie, skoro miejsc typowo kempingowych brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.