Skocz do zawartości

Nowy zakup - Kamper na bazie T4


stef

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

cicik - ani jednego postu nie odebrałem w taki sposób. Spoko !! :)

Sprawdzałem autko...akurat mam obok siebie trasę szybkiego ruchu... rozpędziłem do 120km/h. Czy było by więcej - nie wiem. Do 90 rozpędzało się nawet nawet, oczywiście jak na załadowanego busa bez turba. Potem 100 i dalej już się męczyło. Od 100 do 120 to już nie było przyjemnie. Huk wiatru sprawiał wrażenie że mi zaraz alkowę oderwie.

Wracałem już z prędkością 80-90 km/h i to było przyjemne. Ale zastanawiam się jak to będzie gdy załaduję szafki łyżkami, widelcami, garnkami itd. W przyczepce tego nie słuchać.

Tak więc 80-90 to fajna prędkość. Zresztą z cepka jeżę 70-80 km/h. Czasami podczas wyprzedzania poniesie i rozpędzę do 90 ale z reguły sie pilnuję. Tak więc 80-90 w kamperku to i tak szybciej niż w zestawie.

Ale najważniejsze jest to co powiedział mi moja Aga... Teraz czuję się bezpiecznie. Po wystrzelonej oponie kilka lat temu jeszcze w Niewiadówce ma delikatna traumę. Teraz jak pojechaliśmy się przejechać rodzinnie, poczuła się wyluzowana. Nawet powiedziała, że chętnie sama za kierownicę usiądzie... zobaczymy :)

 

PS Kołpaki pójdą na pierwszy ogień. W Auchan najtańsze kupię byle by tę czerwień zlikwidować !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tak więc 80-90 w kamperku to i tak szybciej niż w zestawie.

Ale najważniejsze jest to co powiedział mi moja Aga...

...

że chętnie sama za kierownicę usiądzie...

 

 

Na autostradach raczej będziesz zmuszony gnać 86/h bo tak jeżdżą konwoje ciężarówek na tempomatach.

Zawalidrogą nie chciałbyś być, szybciejszym od tirów też męczące.

.

Brawo Aga.

Na zachętę, troszkę spięta ale od samego startu frajda:

 

post-2083-0-96992300-1425246919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pisałem, ze na tą chwilę jedyną przewagę jaką widze w kamperach nad cepkami to prędkości przelotowe na autobanach...

szlag mnie trafiał jak jechałem przez Niemcy ok 90km/h a kampery mijały mnie - mysle ze - 110 120 km/h.

o ile na "podmiejskich drogach" zapewne nie ma takiej różnicy w rozwijanych przedsceniach o tyle na autostradach zapewne juz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w T4 (jak w większości busów podobno) można zmienić tryb najwyższego biegu bez rozbierania skrzni, nie wiem jak zestopniowany jest camper (tzn z czego był zrobiony), ale wersje towarowe mają niższe przełożenia niż osobowe (caravell, multivan)

 

przyznam, że przed zakupem przyczepki rozpoznawałem temat CAMPER-VAN dla 2+2 z podnoszonym dachem ... i ten projekt gdzieś mi jeszcze siedzi w głowie

ciekawi mnie spaalanie z taką alkową :)

 

także gratulacje i śledzę temat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pisałem, ze na tą chwilę jedyną przewagę jaką widze w kamperach nad cepkami to prędkości przelotowe na autobanach...

szlag mnie trafiał jak jechałem przez Niemcy ok 90km/h a kampery mijały mnie - mysle ze - 110 120 km/h.

o ile na "podmiejskich drogach" zapewne nie ma takiej różnicy w rozwijanych przedsceniach o tyle na autostradach zapewne juz tak.

 no właśnie o tym pisałem - w T4 silnik 100 koni spokojnie wystarcza na przelot 140 km/h w wersji westfalia bez alkowy , niecałe 80 koni pozwala na przelot ok110 i to już jest max co da sie znieść, alkowa obniży te prędkośći o 30 km/h minimum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w T4 (jak w większości busów podobno) można zmienić tryb najwyższego biegu bez rozbierania skrzni, nie wiem jak zestopniowany jest camper (tzn z czego był zrobiony), ale wersje towarowe mają niższe przełożenia niż osobowe (caravell, multivan)

 

przyznam, że przed zakupem przyczepki rozpoznawałem temat CAMPER-VAN dla 2+2 z podnoszonym dachem ... i ten projekt gdzieś mi jeszcze siedzi w głowie

ciekawi mnie spaalanie z taką alkową :)

 

spalanie będzie około 10l/100 przy prędkościach ok 80 km\h powyżej nie da się jechać komfortowo i ekonomicznie (15-17l/100) 

 

wersje towarowe mają "wolną" piątkę , osobowe "szybką" - kamper jaki miałem miał przerobioną z wolnej na szybką i górki wykrywał szybciej niż było ją widać :] , wróciłem do wolnej i dało się tym jeździć  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie się chłopu chociaż raz dobrze przejachac

...

Ok, ok... już się robi :D

 

Dziś jej pokaże fotkę !! Dzięki to ją super zmotywuje !! :yay:

Stef, to teraz coś dla Ciebie, jedź moim:

https://www.youtube.com/watch?v=ZnLb8O57YJ8

 

 

 

a tutaj odrobina szaleństwa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=mGE_9O63n_8

 

 

Oczywiście żarcik.

Wszystko w aucie i silniku zrobiłem sam dlatego się chwalę bo czuje się dumny (ustawić rozrząd w J5 nie jest proste), zestroiłem go chyba lepiej od fortepianu. 

Spalanie spadło do 9,5/autostrada/tempomat/100/h/alkowa, więc Tobie też się uda. Najpierw zrób to co najważniejsze by niespodzianek nie było.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny filmik. No prędkość zacna jak na autko z alkową.

Gościu od którego kupowałem sprzęt mówił, że jeździli około 80-90km/h ale jak na autostradzie się zapomnieli to i do 120 się zagalopowali. Oczywiście jak piszecie do 90 wyrabiali się w spalaniu 10l/100km, ale powyżej już tak dobrzenie było.

Co do mocy silnika - jak pisałem, przejadę się gdzieś dalej załadowanym sprzętem to się zobaczy. Na razie po waszych postach to strach gdzieś jechać, bo mi zaraz sami ten silnik wymienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.