Skocz do zawartości

AGREGAT prądotwórczy - dzielę się wrażeniami+GAZ z BP/redukt


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

Maro, To może lepiej zamiast agregatu kup sobie solarka. Zalety to absolutna cisza, nie trzeba żadnego paliwa, wady to mała ilość prądu, ale do laptopa i oświetlenia wystarcza. Oczywiście musisz mieć wszystko na 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

system solarny - droższy od agregatu
Dlaczego droższy. Ja kupiłem solarka u tego gościa i jestem bardzo zadowolony http://allegro.pl/item528721442_bateria_sloneczna_40w_stary_zapas_stara_cena.html , trzeba jeszcze dokupić regulator za około 100 zł no i oczywiście aku. Ja mam jakiś stary akumulator który był w przyczepie i mimo wszystko prądu mi wystarcza, a jeżdzę na dzikie pola bez prądu z reguły na 3 tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabulon, to faktycznie nie drogi ten solar , ale doliczyć regulator i przeróbkę instalacji koszt się podniesie , pewnie nie przekroczy ceny dobrego agregatu , a później jaka oszczędność prąd za darmo i cicho .

Na swojej przyczepce też ma solar i dopiero w tym sezonie będe testował jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyklejone na stałe do dachu. Słyszałem co prawda, że lepiej jak jest odstęp, zeby było chłodzenie. Nie wiem gdzie ty trzymasz swoją przyczepkę, ale myślę,że ryzyko kradzieży jest raczej nie wielkie. A co do przeróbek instalacji o których pisze Wir to chyba raczej wiele ich nie będzie bo każda przyczepa ma instalację 12 V, więc wystarczy tylko wpiąć się z akumulatorem w odpowiednie miejsce. Ja elektrykiem nie jestem, ale całą tą instalację wykonałem w 2 godziny. Wywierciłem dziurę w dachu przyczepy, przeciągnąłem kabelek, podłączyłem z jednej strony solara a z drugiej regulator. Regulator ma 3 podłączenie odpowiednio oznaczone. Jedno do solara, drugie do aku, a trzecie do odbiorników, więc nie ma żednej filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, jest jeszcze inne rozwiązanie. Kupujesz najtańszy agregat z 2 letnią gwarancją)za ok 300 zł

bok2.jpg

i do niego osobno stabilizator napięcia (używane 50 - 100). Niestety taki agregat pracuje głośno a ciągła jego praca może doprowadzić otoczenie do :)

 

Jeśli więc zapuszczasz się w głuszę i chcesz mieć spokój polecam rozwiązanie z solarami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem bojler gazowy, ale cena mnie przerosła. Wszystko kwestia kasy. Agregat jest dobry, ale pamiętaj, że te tańsze są głośne i sąsiedzi na kempingu cię zamordują, bo każdy chce odpocząć w ciszy a nie wysłuchiwać warkotu i wąchać spalin z twojego agregatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, Też kombinowałem , aby mieć ciepła wodę , nie było problemu gdy podłączyłem się do 230V w poprzedniej przyczepce do zbiornika na wodę wkładałem grzałkę 500W , która była odłączona do termoregulatora do 40 stopni Celsjusza. Gdy jednak na dziko bez 230V pozostało podgrzewać wodę na kuchence gazowej.

Po zamianie przyczepki mam bojler gazowy z Ogrzewania Primus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej posiadam bojler gazowy , robię pstryk na guziczku i za 5 min mam gorącą Wodę w kranie. :(

 

Też chciałem bojler gazowy, ale cena mnie przerosła.

 

Wszystko zależy co chcemy.

Ja świadomie kupiłem przyczepkę Angielską zgniłą (nie całkiem) , choć miałem na oku przywiezioną z Holandii jak igła (cacko)

Angielskie mają ful wypas (grill ,piekarnik ,ciepła woda, wszystko na 12 V ,oryginalne ładowanie aku,lodówka z auta, i wiele innych bajerów) , ale wadą jest słaba konstrukcja ( wiem bo remontowałem) .

Zachodnie są mocne i wytrzymałe , ale stare roczniki poza standardem nic nie posiadają i trzeba samemu sobie dorabiać.

 

Może to co napisze jest głupie :) , ale czy nie warto kupić Angola jako trupa i rozebrać na części nawet dla siebie nie na handel.

Bojler gazowy ,ogrzewanie z termostatem, gazowy piekarnik ,lodówka daje nam pole do popisu ,a jeszcze zostaje reszta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.