Skocz do zawartości

bliska Chorwacja, czerwiec 2015, z małymi dziećmi


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, mialo byc: bylem dwa razy (2003 i 2006) bez przyczepy. Uwielbiam Dalmacje. Zjechalem cala Chorwacje, troche widzialem Bosni i Czarnogory.

Tym razem ustawim sie chyba stacjonarnie na Krk, Baska.

Na Baśce byliśmy 2 lata temu na Cempingu Zablace. Kemping ogromny , trzeba to lubić, mi nie do końca to pasiło. Opłaty w zależności od strefy, ale nie ma sensu wydaje mi się w pierwszej strefie, bo i tak nie stoi się przy samej wodzie. W cenę wliczone były baseny należące do Hotelu Baska, co uważam za plus, bo w razie niepogody jest z dziećmi co robić. Miejscowość urokliwa, rejsy statkiem, stare miasto, deptak itd. Woda nie jest super klarowna, przez to, że zejście do wody jest takie bardziej piaszczyste, sama plaża to delikatny żwirek.

post-7469-0-65765100-1424336314_thumb.jpg

post-7469-0-01918300-1424336406_thumb.jpg

post-7469-0-88026100-1424336483_thumb.jpg

post-7469-0-27081400-1424336591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybieramy się w tym okresie najprawdopodobniej :) Ale na początku raczej pojedziemy do Splitu bo tam nas jeszcze nie było a potem będziemy jechać gdzieś w górę. Krk też brałem pod uwagę więc może się spotkamy. Też jedziemy z dzieciakiem - 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że przed sezonem może nie będzie tak wiele osób. Niestety mając dwójkę maluchów priorytety się zmieniają, osobiście wolałem małe przydomowe campy i skaliste wybrzeże.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi czy faktycznie na poczatku czerwca są szanse na 20C temp wody i 25 C temp powietrza (tyle nam wystarcza :) )

Takie info znalazłem w internecie + korzystałem z tego kalendarza :)

http://www.meteo-info.hr/povijesni-podaci/2013-06-01

 

Będę wdzięczny również za podpowiedzi co do innych kempingów (na północnym wybrzeżu), najchętniej z basenem dla maluchów i/lub łagodnej plaży. 

Edytowane przez Street_Safari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse zawsze są, ale ciężko stwierdzić jak będzie. My zawsze jeździmy w połowie czerwca bo jak wspomniałeś jest mniej ludzi. Woda przeważnie była ciepła, nawet w przedziale 24 - 26 stopni, ale może się zdarzyć tak jak w ubiegłym roku że nie miała miejscami nawet 20.

Z kempingów z basenami mogę Ci polecić Lanterne i Park Umag na Istrii oraz Zaton w Dalmacji. Jeżeli wystarczy Wam mały basen z morską wodą i do tego "piaskowa" plaża zaraz obok kempingu to bardzo fajny jest kemping Kozarica w Pakostane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas właśnie decyzja zapadła. Ruszamy około 28 czerwca i przez termy w Miszkolcu i Jeziora Plitvickie jedziemy na Krk na opisywany powyżej kemping Zablace. Wracamy pewnie około 8 lub 9 lipca w kierunku domu... a może w kierunku Wenecji... jeszcze zobaczymy.

My z dwojgiem dzieci - 6 i 2 lata.

Plany były na drugą połowę lipca ale boimy się, że będzie za gorąco i zbyt tłoczno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się klaruje:  Krk, Baśka, kemp Zablace; 5-19.06 (postaramy się nie jechać w weekendy)

 

 

dzięki za podpowiedzi: powęszyłem na GoogleMaps, widzę, że na kempingu jest zjeżdżalnia (płatna), a w pobliskim hotelu baseny podgrzewane (?) odkryte i kryte (bezpłatne)

kiedyś byłem na KRK kilka nocy (podczas obiazdówki)  ale teraz popatrzyłem szczegółowo - na urokliwe zatoczki i pozostałe plaże ... podoba mi się ta wyspa :)

 

będę wdzięczny za podpowiedzi 

-jak z zaopatrzeniem spożywczym na miejscu (czy kempingowy sklep jest trochę/bardzo droższy od detalu w okolicy, czy w okolicy jest jakiś supermarket),

- czy robicie rezerwację wczesniej

- jak z cenami:  wstępnie widzę że 13 noclegów w strefie komfort / brązowej = 318 E + dzieci w zależności od wieku ( mnie razem 356E)

plus przyczepa ? (tu mam pewne watpliwosci czy zaznaczać w "Suplements" słowo Trailer - czy chodzi o extra przyczepę czy o przyczepę kempingową... obok jest extra auto i extra tent)

- czy przy rezerwacji trzeba podać dane karty (nie chcę tego podawać) - teoretycznie możliwe jest zastosowanie innej formy gwarancji, ale nie wiem jak wykonać, tzn gdzie to znaleźć  ( unless some other form of the booking guarantee is used; In order to make such prepayment please print and fill in the supplied Payment form. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.