Skocz do zawartości

Audi A4 B5 kombi czy nada się na holownik do DMC 1300 kg cepki


Marsinoino

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

100 tys napewno ma w pamięci, ale docelowo miało być tylko 100 tys w pamięci a nie 300 tys w pamięci, chociaż byłem na kanale i jak na 15 letnie auto to to wszystko wyglada aż za pięknie żeby było prawdziwe, poza tym auto jest tak sztywne i swietnie sie prowadzi.

 

Mam pytanie odnośnie haka: bo chce Westfalię urzywaną z Allegro zamówić koszt około 400-500 zł, większość jest opisywana do kombi czy to będzie taki sam jak do sedana ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągałem budkę 5.35m 1300kg Passatem b5 kombi 1,9 tdi 110 zrobionym na 150 i nie powiem silnik dawał rady ale skrzynia za długa żeby wrzucić piąty bieg to trzeba było mieć ok 90km/h a to już sporo za dużo dla takiego zestawu z holownikiem który pusty waży 1400kg, po doładowaniu samochodu 5 osób i pełny bagażnik i ok 60kg na haku zaczyna nie przyjemnie bujać i bardzo łatwo o wężykowanie spalanie w trasie ok 10l ON. Radzę od razu zainwestować w AKS, nie trzeba tak dociążać samochodu i jazda dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie haka: bo chce Westfalię urzywaną z Allegro zamówić koszt około 400-500 zł, większość jest opisywana do kombi czy to będzie taki sam jak do sedana ???

Nie kombinuj ze starymi, używanymi gównami niewiadomego pochodzenia. Za 250-300 pln w InterCars'ie kupisz nowego Steinhof'a.

IMHO:

Auto można kupić używane ale z hakiem bym nie próbował takich numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupowałem dwa 'używane haki'  i do  W124 całkiem nowy oris z demontażu z nieużywaną kulą i do vołoviny też używka orginał nominał  i jestem zadowolony często haki w kombikach są standartem i na zachodzie nawet nie wyjmowanym z bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-13875-1425330909,75_thumb.jpgpost-13875-1425330918,47_thumb.jpg

 

Hak westfalia kupiony teraz trzeba jechać gdzieś zamontować, tak patrzę na te wtyczki czy to znaczy ze nie będzie ingerencji typu ciecie przewodów tylko da sie to poprostu powpinać ???

post-13875-1425331205,96_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz do bagażnika w aucie, jak znajdziesz przewody zakończone takimi wtyczkami, to wpinasz i po sprawie. Ale raczej wątpię, jak zakładałem haki w swoich autach, to wlutowałem się w istniejącą instalację i działa bez problemu. Montaż haka jest banalnie prosty. Największy problem tkwi, w zdemontowana zderzaka, aby go nieporysować. W ramie są oryginalne otwory montażowe, które zaklejone są taśmą. Za montarz haka usłyszałem cenę 150 zł, więc tyle na jednym haku udało mi się zaoszczędzić, nie licząc satysfakcji - bezcenne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz poszukać instrukcji montażowej haka na internecie - powinno się znaleźć.

 

będziesz tam miał fotki i dokładne info gdzie szukać wtyczek, gdzie przełożyć kable i np który bezpiecznik w skrzynce wsadzić aby działało.

 

ja tak miałem z hakiem do forda  - montaż samemu w 3 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Montował ktoś używany hak westfali, bo chyba coś poszło nie tak mechanikowi !!! Żeby przekręcić zapadkę i opuścić gniazdo z prądem trzeba lekko podgiąć czarną dolną część zderzaka !!! Powiem tak najlepiej jak by podcioł tam kawałek, ale nie po to kupowałem oryginalny hak żeby go ciąć !!!

Ma ktoś pomysł co poszło nie tak ???

Mogło coś pójść nie tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.