Jump to content
Marsinoino

Audi A4 B5 kombi czy nada się na holownik do DMC 1300 kg cepki

Recommended Posts

Marsinoino

Witam,

Tak jak w temacie czy Audi A4 B5 np. 2000 rok 1.9 tdi 115 km nada się do ciągnięcia cepki DMC 1300 kg.

Cepka już jest, aktualnie szukam holownika i zastanawia mnie czy to auto da radę, a ma być tez tanie w utrzymaniu na codzień, a wiadomo ze 1.9 tdi są bardzo ekonomiczne. Pytanie czy ktoś targał takim autkiem cepki o takiej wadze, czy raczej celować w auta klasę wyżej ?post-13875-1424205833,75_thumb.jpgpost-13875-1424205897,41_thumb.jpgpost-13875-1424205927,12_thumb.jpgpost-13875-1424205958_thumb.jpg

Każda opinia cenna.

Dzięki Marcin

szary11

Po mercu będziesz czuł duży dyskomfort braku przestronności, ale jechać pojedziesz, a silnik się nie zmęczy. 

Pyrek

Konkretnie Audiką z tym silnikiem nie ciągnąłem przyczepy ale zajeżdżałem inne auta z silnikiem 1,9tdi (o mocach 90,110,) i dawały sobie spoko rady z przyczepą około 1300kg. Jak stwierdzisz że trochę za słaby jest ten silnik to proponuję chipa i będzie śmigał jak talala

pepe6

Jechałem suprbem 1.9 TDI ,105 km z przyczepką o DMC 1300 kg, masa własna przyczepy 1050 kg. W aucie cztery dorosłe osoby i było OK. I chyba taką sobie kupie, jako następny cholownik w rodzinie, bo trochę obawiam się tych nowszych silników z CR. Uważam, że twój wybór jest spoko.

Pozdrawiam, życzę owocnych poszukiwań holownika.

Marsinoino

Niestety Merc odszedł z tego świata na żyletki, w zeszłym roku, czas kupić coś ekonomicznego bo Merc do nich nie należał, zastanawia mnie trochę waga i gabaryt audi do tej cepki bo byłem ja odebrać golfem 3 1,9 tdi 90km i ten miał co robić żeby to do domu zatargach, taśtało po całej drodze chociaż jak przydusilem to jakoś sie jechało ale czułem na haku masę ! Dlatego martwi mnie to trochę i daje do myślenia bo Audi b5 nie jest duże większe od golfa 3 ???

pepe6

Może golfik miał co robić, ale dla czego taśtalo po całej drodze, to nie rozumie.

Marsinoino

Dlatego ze masa mała i każdą nierówność na drodze było czuć przez hak na kierownicy niedużego golfa !!!

Cezarr

Zależy Ci na tym silniku czy na Audi?

Marsinoino

I na tym i na tym !

Ostatecznie nie wiem co kupie narazie sie rozglądam a to jest póki co optymalna wersja !!!

kit

Narobiłem troche km zestawem A4 1,9TDI + KNAUS ok 5m 1,2t i jesli chodzi o silnik to wszystko było ok, naprawde dawał rade Nie jest tak juz kolorowo jeśli chodzi o gabaryty i stosunki mas Audi było nie za małe lecz poprostu za lekkie My jeżdziliśmy wtedy w dwójke (łacznie 120kg) i bez bagażu bo było wszystko w przyczepie poukładane i ewidentnie auto było za lekkie i przyczepa rządziła Tym zestawem miałem dwa wężykowania :czacha:  ale kwestia prowadzenia i trakcja pomogły wyjść z opresji i to duży plus dla Audi Te "przygody" miałem na własne życzenie bo przeginałem z predkością i tym zestawem nie mogłem pzekraczać 85km/h Podsumowyjąc; jesli jeździsz większą załogą lub dociążysz auto to nie bedzie problemu i oczywiście przepisowe 80 Spalanie na trasie z budką przy spokojniej jeździe wychodziło 8L, przy górkach lub wyprzedzaniach 9-10L Osobiście bardzo miło wspominam to auto i kupił bym bez wahania jeszcze raz :ok: Jak byś miał jakieś pytania to wal śmiało bo miałem A4 7lat i prawie 300tyśkm nią zrobiłem ;)

Marsinoino

Dzięki kit za odpowiedz, właśnie tego się obawiam, z drugiej strony będzie ekonomicznie na codzień !!! Ech ciężki kompromis !!!

Ile ma Audi w dowodzie rejestracyjnym Dmc przyczepy z hamulcem ???

Kurus

A4 z tego co oglądałem 1600 bo też się rozglądam ale dopiero w przyszłym roku coś będę działał w tym temacie :) 

auto DMC 2110 kg a przyczepa 1600 kg obojętne czy quattro czy normalny

Marsinoino

Dzięki

Kurus

ale quattro niestety a4 bardzo niszowy towar :(

Marsinoino

Cieżko dostać w rozsądnym stanie tez właśnie czaję za takim.