Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazowe carver 1800 - opinie uzytkownikow


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie u siebie. Przyczepa ponad 6 metrów w środku. Daje radę bez nadmuchu. Jest ciche i nie widać czy działa. To "widać" porównuję do ogrzewania z kominkiem na dachu. Przy niskich temperaturach, zawsze z nich wali para. Mi się to kojarzy z wozem Drzymały :]  Spaliśmy do minus 8 i było OK. Wadą jest to że jak ustawię na minimum, a na dworze jest np. 15 stopni, to po kilku godzinach muszę je całkiem wyłączyć. Robi się za gorąco. Napiszę że nie otwieram wywietrzników dachowych, a jedynie rozszczelniam okna. Mógł by się sam piec wyłączać i załączać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma termoparę. Co do spalania, to nigdy dokładnie tego nie mierzyłem. Pewnie niewiele. Ja zużywam około 1,5-2 butli na sezon. W tym jest grzanie, gotowanie obiadów, pieczenie ciast, lodówka i terma. Łącznie ponad 40-50 dni. Jako że nie lubię zimna, piec zapala często(nawet w lato), a jakiegoś wielkiego zużycia gazu u mnie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zasiegnac Waszych opinii na temat ogrzewania carver 1800 z wydechem pod podloga .Mam zamiar zamontować je w swojej przyczepie.

 

Z góry serdecznie dziekuje i pozdrawiam

 

Gold Stream Team :)

Instrukcję montażu masz w sieci. Musi być nie całkowicie zasłonięty fartuchami przelot pod przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wydech spalin pod podłogę też nie jest taki idealny, bo cała ta para która nie wydobywa się z komina na dachu idzie pod podłogę. Jeżeli przyczepa stoi dość równo i nie ma wiatru to wilgoć pięknie utrzymuje się pod podłogą i działa na nią - na pewno nie na korzyść.

 

miałem taki piec w poprzedniej przyczepie - też grzał jak szalony ustawiony na minimum.

 

jeżeli zdecydujesz się na montaż to proponuję od razu zabezpieczyć podłogę przyczepy całą lub minimum 1mkw przy wylocie spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie, nie zauważyłem nic niepokojącego. Tyle że mam zabezpieczoną podłogę po całości i nawet jak zbiera się tam jakaś wilgoć, to ona nic nie robi. Jak byś kupował używany piecyk, to kup sobie uszczelkę "wizjera". Zdejmij szkiełko i je wyczyść, koniecznie zmontuj to na nową uszczelkę. Będzie Ci się lepiej użytkowało :ok:  W któryś piecach była akcja wymiany rury wydechowej. Aluminiowej na stalową. Nie pamiętam w których. Poszukaj na forum, było o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W któryś piecach była akcja wymiany rury wydechowej. Aluminiowej na stalową. Nie pamiętam w których. Poszukaj na forum, było o tym.

 

Dotyczy to każdego pieca, w którym komin jest w postaci rury wyprowadzającej spaliny nad dach:

http://forum.karawaning.pl/topic/12606-piecyk-grzewczy-w-przyczepie-a-nasze-bezpiecze%C5%84stwo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.