Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazowe carver 1800 - opinie uzytkownikow


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

witam,

prosba o pomoc. moje ogrzewanie carver 1800 grzeje tylko na malym plomieniu, przez reduktor z butli. po podlaczeniu butli 2 kg gdzie gazu jest 30 dkg bez reduktora pali na wszystkie dysze. gaz ucieka przez pokretlo zaworu. czy ktoś miał taki problem?

 

za pomoc dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy chcesz wysadzić w powietrze siebie i kogoś w pobliżu? :look:  :pad:

Nigdy nie podłącza się butli gazowej do urządzeń gazowych przyczepy z pominięciem reduktora!!!

Reduktor musi być typu karawaningowego, dopasowany wydajnością i ciśnieniem do urządzeń gazowych Twojej przyczepy.

Najczęściej jest to 30 mbar, ew. w starszych można spotkać wartość 50 mbar (trzeba sprawdzić na tabliczce znamionowej pieca, kuchenki, lodówki itd.). reduktory mają też swój okres ważności. Wszystko jest przecież na forum opisane!

Od prawidłowego, sprawnego reduktora i pełnej butli z gazem powinieneś zacząć. Potem dopiero sprawdzasz co i jak działa.

Jeśli cokolwiek jest źle, a Ty masz nikłe o tym pojęcie - zakręć zawór na butli i poszukaj fachowca.

Jakiekolwiek nieszczelności instalacji gazowej są niedopuszczalne!!! Teraz prawdopodobnie masz ulatnianie gazu z instalacji w wyniku podania wielokrotnie wyższego ciśnienia gazu, niż jest to dopuszczalne!!!

Czym prędzej zakręć zawór na butli i odłącz ją od instalacji.

Jeśli się na tym chociaż trochę nie znasz, zostaw to w spokoju i daj zarobić fachowcom.

IMHO

 

PS

Mam nadzieję, że jesteś jeszcze wśród żywych i przeczytasz mój post ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większą butlę podłączasz przez reduktor nie dostosowany do parametrów odbiornika 30 mbar lub 50 mbar. Dane jakie ciśnienie zredukowane  powinno być dostarczone do ogrzewacza znajdziesz na tabliczce znamionowej. Prawdopodobnie piecyk jest na 50 mbar a Ty dostarczasz 30.

Małą butlę podłączyłeś bez reduktora i ty samym uszkodziłeś uszczelnienia zaworu. :nono:

Ja się nie znam, ale że niejeden pożar :swieca:  wywołany przez domorosłych mechaników-gazowników miałem okazję gasić :miga: , proponuje serwis. 

p.s.

No i guru mnie uprzedził :foch:

Edytowane przez bogdan02 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy wyższym ciśnieniu nie powinien się rozszczelnić zawór, gdyż jest taki sam stosowany do wyższego ciśnienia, ale z innymi dyszami. Zawór do naprawy, lub wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.