Skocz do zawartości

proszę o pomoc w zakupie pierwszego kampera


ANIMKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, planujemy zakup pierwszego kampera do 30.000pln proszę o wskazówki na co zwracać uwagę :skromny:, kamper ma mieć natrysk,  minimum trzy spania i dobrze by było gdyby był 6 osobowy :jump:

 

może i da się to wszystko pogodzić... ale na bagaże tych 6 osób to kup od razu przyczepę towarówkę bo camper będzie ważył dobre 4 tony z hakiem..

 

ale jest nadzieja bo minimum trzy spania a nie cztery no i natrysk a nie wytrysk :)

 

trzeba robić prawko C i się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampera kupić jest jeszcze trudniej niż przyczepę. Nie wiem czy masz jakieś doświadczenie w tym temacie, więc uprzedzam o trudnościach.

Cały kłopot tkwi w tym, że jak ktoś się zna, to babola nie kupi, jak ktoś się nie zna, babola nie zauważy/zignoruje/zaakceptuje.

Ja znam się na tych zabawkach i podczas zakupu moja uwaga skupiła się pod kątem, co z takiej bazy da się zrobić, to co do naprawienia czy potrafię i jakim kosztem.

I tu była niespodzianka. Weryfikacje wszystkich baboli i czynności w celu doprowadzenia go do przyzwoitości przeszły pomyślnie. A co najważniejsze, był suchy. Pod maską interesowało mnie najmniej bo tam wszystko da się naprawić. Skoncentruj się na samej budzie bo łatwiej jest naprawić rozrusznik czy wtryskiwacze niż zgniłą ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum.Sam we wrześniu byłem w Niemczech po kampera i nie jest to łatwy temat.Najlepiej jak kamper będzie miał świeży TUV (prawdziwy),to będzie nadzieja ,że technicznie jest ok.Ale zabierz ubranie robocze i dokładnie obejrzyj od spodu,szczególnie elementy konstrukcyjne.Często fordy gniją od spodu.Ja pojechałem po Nissana z 98 roku, był dosyć fajny i klima i mocny silnik ale ramę miał pękniętą :(.W następnym (właśnie Ford)też rama przegnita  przy tylnym mocowaniu resorów,zalepiona jakimś lepikiem.Ducato z 92 roku którego w końcu kupiłem miał TUV z czerwca,i rzeczywiście po dokładnym sprawdzeniu ,takim jakie można zrobić na placu ,okazał się sprawnym autem.Potwierdziłem to po przyjeździe do Polski u znajomego na stacji diagnostycznej.

Musisz przede wszystkim -otworzyć i wąchać czy nie czuć wilgoci,zgnilizny.W środku czy nie ma gdzieś śladów zacieków .Tego się nie pozbędziesz a świadczy o nieszczelności.Omacać ściany z zewnątrz,silnie ugniatając ,dokładnie cały kamper w koło,czy ściany są całe,blacha gdzieś nie odeszła,Sprawdzić wszystkie sprzęty czy działają:woda zlew,umywalka,,kuchnia ,lodówka(gaz 12/220),ogrzewanie,bojler podgrzewania wody.(sam silnik i mechanika auta to w przypadku starszych aut niewielki koszt więc się tym nie przejmuj) Najważniejsza i najdroższa jest buda kampera no i jak na wstępie napisałem konstrukcja nośna auta.

Życzę udanego zakupu Pozdrawiam

A jeszcze,nie nastawiaj się na zakup tego jednego upatrzonego ze zdjęcia bo zawsze wyglądają dużo lepiej niż w realu. Weź jak najwięcej ofert (najlepiej z jakiegoś okręgu 100 km) i nie spiesz się.

Edytowane przez Naristo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, będe uważał i macał budę, na mechanice znam się coś nie coś więc to najmniejszy problem. A prawko i C do E i C też jest. :)

Znalazłem to co chcę :brawo: BURSTNER A 535-2 ACTIVE, ma wszystko czego potrzebuję.

Jeśli ktos z forumowiczów wie jak rozpoznać który z nich ma podwójną podłogę, może ktoś może mi coś o tym kamperze powiedzieć.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.