Skocz do zawartości

Swiezakowy zakup kampera


Alienator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale smarta juz mam dlatego tylko przyczepka i mozna smigac;)

ale ciągnąć możesz max 1000kg - tak wychodzi z tabliczki. A smart i laweta to już 1200kg.- 1300kg

No i tam nie ma haka

Auto zostało wyprodukowane w czerwcu 1993 roku i moim zdaniem zabudowa jest oryginalna też z tego roku.

Dlaczego piszesz ,że zabudowa z 2001roku? może w tym roku auto zostało kupione z np. Niemiec i zarejestrowane pierwszy raz w Anglii?

Edytowane przez mobili (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie zachęcam jeżeli nie pozwalają na to masy, ale skoro auto jest w GB to może przed rejestracją w PL uda się załatwić jakieś kwity które poprawią jego możliwości holowania.

A poniżej fota jaką pstryknąłem na "A9" w okolicach Lipska w kierunku Monachium (ta "laweta" jakaś taka maleńka). 

post-10249-0-62309900-1412578900_thumb.jpg

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie kwity?  to można sobie wpisać w dowód więcej kg niż przewidział producent?

Powiedz mi jak to zrobić bo mam w sprinterze 2T na haku co wynika z tabliczki a chciałbym mieć 3.5T albo chociaż 2.8T

        I co kupiłeś tego kampera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobili, chodzi mi o to, że czasem w krajach UE lub EOG jest coś prościej załatwić legalnie, niż w PL.

Np. w DE czy NL - zmiana DMC budki to w ramach możliwości wystarczy tylko odpowiednie zaświadczenie od producenta itd. U Nast też ale tylko w dół, w górę już nie.

Czasami jakieś wpis u Nas jest niemożliwy do dokonania a tam może się okazać, że np diagnosta podczas MOT może coś zmienić/sprawdzić? Może takie podwozie lub ta zabudowa wychodziła w kilu wersjach?

Zawsze warto sprawdzić to przed zarejestrowaniem w PL bo potem już tylko można usiąść i w razie gdyby było to tam możliwe powiedzieć sobie, szkoda, że nie sprawdziłem wcześniej. 

Może nawet ta firma co robiła zabudowę jest w stanie coś wydać? Zmienili przeznaczenie auta (zakładam, że to było auto używane a nie leżak magazynowy kupiony jako podzespół dla montowni) więc i musieli to jakoś homologować. Może jest jakaś furtka :niewiem: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

fota jaką pstryknąłem na "A9"

...

Sorki że lekko OT .

Konfiguracja kamper + laweta+autko... bez sensu, toż to mobilnie to samo co holownik + przyczepa.

Wolałbym się przyczepą i przedsionkiem rozwijać/zwijać niż ze smartem i lawetą mordować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że lekko OT .

Konfiguracja kamper + laweta+autko... bez sensu, toż to mobilnie to samo co holownik + przyczepa.

Wolałbym się przyczepą i przedsionkiem rozwijać/zwijać niż ze smartem i lawetą mordować.

kurcze .. cenna uwaga! nie pomyślałem o tym a tez "marzyłem" o takim rozwiązaniu (które zresztą wielokrotnie widziałem, z tym ze tam smarty były podczepione pod campery wielkości autobusu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.