Skocz do zawartości

Swiezakowy zakup kampera


Alienator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zgromadzonych:)

Sprawa wyglada nastepujaco.Nie mam zielonego pojecia o przyczepach ani kamperach a mam mozliwosc kupic okazyjnie kampera.Stoji chyba ze 3 lata nie uzywany i dziadek chce sie pozbyc.Na pierwszy rzut oka wyglada dobrze pod spodem(troszke rdzy jest ale wszystko sie trzyma solidnie)w srodku czysto,brak jakis nieprzyjemnych zapachow i chyba co najwazniejsze jest sucho wszedzie.Oto kilka fotek co o tym myslicie i na co powinienem zwrocic uwage.Zrobilem juz nawet jazde probna i jak najbardziej pozytywnie jestem zaskoczony jazda.Z gory dzieki za pomoc:)

 

post-17715-1412200405,1_thumb.jpg

post-17715-1412200432,7_thumb.jpg

post-17715-1412200453,39_thumb.jpg

post-17715-1412200499,19_thumb.jpg

post-17715-1412200519,41_thumb.jpg

post-17715-1412200533,62_thumb.jpg

post-17715-1412200548,83_thumb.jpg

post-17715-1412200587,52_thumb.jpg

post-17715-1412200606,68_thumb.jpg

post-17715-1412200618,64_thumb.jpg

post-17715-1412200640,93_thumb.jpg

post-17715-1412200660,54_thumb.jpgpost-17715-1412200696,16_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na wiele pytan dałes juz sobie odpowiedz ale wycisz się troszeczkę i jeszcze raz popatrz trzezwym okiem.Teraz sprawdz urządzenia jak na tą chwilę pracują tz lodowka ,kuchenka piec,bojler ,kibelek,krany ,nadmuch i poczytaj wczesniejsze posty no i musisz uwzględnic silnik czyli kabinę kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź nim dodatkowo na wagę, jakiś lekki jest :). I tak jak wyżej napisano już sprawdź działalność urządzeń. No i jak stał trochę to dobrze by było podjechać do jakiegoś gazownika sprawdzić instalacje gazową czy nie przepuszcza gdzieś gazu. I poszukaj w necie informacji na temat tego transita czy nie było z nim jakiś problemów i na co warto zwracać uwagę przy zakupie pojazdu z takim silnikiem.

Potem ochłoń i idź jeszcze raz wszystko sprawdzić, szczególnie warto zwrócić uwagę na alkowę bo z tego co wiem to one lubią po jakimś czasie przeciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest anglik po przekładce czy oryginał prawostronny?

czy dobrze widze ze on nie posiada pasów bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach?

 

jaka to jest okazyjna cena za 94 rocznik?

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 funtów to go kup. Albo jak nie chcesz to przywieź do mnie i dam ci 2,5 tys.

 

Podjedź sobie jeszcze do mechanika od Fordów, bo w silniku 2,5 litra diesel jest dość nieszczęsna pompa paliwa. Kłopoty są z nią właścicie w każdy egzemplarzu tylko pytanie kiedy się zaczną. Naprawa nie jest tania. /ale wszystko da się ogarnąć - zależy od ceny auta i stanu zabudowy kempingowej. Jeśli buda nie jest mokra i zgniła to ok.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takiego tranzola. Jest to model przedliftowy czyli  -93 , potem wychodziły z innym grilem , licznikiem i zmniejszyli moc w silniku 2.5D

Ten jeżeli jest bez turbiny to ma ok.80KM i jest nie do zajechania. Jeżeli ma turbinę to ma też wadliwą pompę LUCAS która nie lubi złego paliwa.

Zobacz most czy nie cieknie , czy nie trzęsie,drży przy przyspieszaniu, Wspomagania pewnie nie ma ale jak się jedzie to lekko się kręci gorzej na postoju ale idzie wytrzymać. Auto dla trzech osób - więcej będzie ciasno. Widać ,że długo stał. Wymień rozrząd i pewnie sworznie. U mnie jeszcze łożyska z przodu były do wymiany bo buczały ale 2 godzinki i można samemu wymienić.

Co do DMC to firma CI się nie popisała. U mnie też było około 2800kg i załadunek rzeczywisty ok. 400kg.

Cena dobra ale.... akcyza i rejestracja i oc 4tys. , rozrząd i serwis z 2tys. jakieś pierdy 1tys. i wychodzi 17tys.

A odsprzedać za 25tys. będzie ciężko. Firma CI to raczej średniak. 20tys.bardziej realne.

Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę.

;)

Edytowane przez mobili (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.