Skocz do zawartości

Odzyskanie przyczepy po kradzieży


Slow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Możliwe że wątek się już pojawił ale mam dylemat. Ukradziono mi przyczepę HOBBY 495 DE LUXE. Tak się stało że "nowy właściciel" był właścicielem tylko przez 6 dni. Nasza dzielna Policja odzyskała moją przyczepę. Schody się zrobiły jak wczoraj odebrałem przyczepę z parkingu policyjnego. Nie posiada ona już niestety tabliczki znamionowej bitej z przodu budy na dole oraz tej na ramie w okolicy zaczepu. Czy któryś z użytkowników przerabiał już może ten temat co teraz należy zrobić. Czy da się przywrócić oryginalne tabliczki znamionowe ? Czy jedynie będą to zastępcze ? Proszę o odpowiedź. Nie chcę wyważać drzwi już otwartych. Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skoro nie było żadnych tabliczek, to na jakiej podstawie dzielna policja stwierdziła, że to jest właśnie Twoja przyczepka ? Na podstawie tablic rejestracyjnych (w co wątpię, żeby się zachowały)? Oryginalnych tabliczek znamionowych nie dostaniesz. Nowe tabliczki wiążą się z nowym przeglądem i nowym dowodem rejestracyjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slow

Zgłoś się z [ dowodem rejestracyjnym HOBBY 495 DE LUXE + dokument z policji ]

do swojego Wydziału Komunikacji tam gdzie przyczepa była zarejestrowana.

Na pewno otrzymasz info co dalej...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Na ramie od spodu przyczepy masz wybity numer seryjny (powinno to być wybite na poprzeczce przedniej ramy, widoczne po prawej stronie)

post-14545-0-92263700-1411207990_thumb.jpg

Tak to wyglądało u mnie przed remontem. Udaj się do stacji diagnostycznej z papierami z Policji, nie powinno być problemu z wydaniem zamiennej tabliczki.

Sprawdź, czy ten numer nie został spiłowany.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie było żadnych tabliczek, to na jakiej podstawie dzielna policja stwierdziła, że to jest właśnie Twoja przyczepka ? Na podstawie tablic rejestracyjnych (w co wątpię, żeby się zachowały)? Oryginalnych tabliczek znamionowych nie dostaniesz. Nowe tabliczki wiążą się z nowym przeglądem i nowym dowodem rejestracyjnym. 

 

Policja stwierdziła chociażby na podstawie innych cech - właściciel zapewne  wie o czym mówię i napewno zidentyfikował przyczepę nie po numerach...

 

Oryginalne tabliczki znamionowe dostanie - musi tylko  zwrócić się do Hobby o takowe - troszke to kosztuje  ale nie ma z tym problemu...

 

Nowe tabliczki od Hobby nie wiążą sie z przeglądem i nie  ma konieczności wyrabiania nowego dowodu rejestracyjnego gdyż wszystko będzie się zgadzało...

 

Port - zanim  coś spłodzisz, sprawdź czy masz rację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja stwierdziła chociażby na podstawie innych cech - właściciel zapewne  wie o czym mówię i napewno zidentyfikował przyczepę nie po numerach...

 

Oryginalne tabliczki znamionowe dostanie - musi tylko  zwrócić się do Hobby o takowe - troszke to kosztuje  ale nie ma z tym problemu...

 

Nowe tabliczki od Hobby nie wiążą sie z przeglądem i nie  ma konieczności wyrabiania nowego dowodu rejestracyjnego gdyż wszystko będzie się zgadzało...

 

Port - zanim  coś spłodzisz, sprawdź czy masz rację ;)

Pożyjemy, zobaczymy czy masz rację :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pole numerowe VIN nie jest uszkodzone czyli numer ramy jest fabryczny wystarczy załatwić tabliczkę od producenta. Jesli natomiast byla ingerencja w numer (np . próba przebicia numeru) wtedy nabijany jest nowy numer i wyrabiany zamiennik tabliczki. Tak to wyglada, podobnie zresztą jest z autami, przerabiałem temat Meganki gdzie lakiernik w serwisie zerwał tabliczke znamieniowa w postaci naklejki na słupku drzwii, serwis zamówił nowa w fabryce, po trzech tygodniach była - wystarczyło nakleić i koniec sprawy.

Edytowane przez terrino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest numer wybity na ramie.

Jego obecność i czytelność to podstawa do dalszych działań.

Tabliczkę czystą kupisz na alleportalu, cechy sam nabijesz lub daj ślusarzowi pracę za grosik a rachunek wyślij sprawcy lub pośrednikom odzyskującym.

Bez obaw, tabliczka nie musi być oryginalna z fabryki, tylko dane na niej zawarte muszą być zgodne z tymi co na ramie i w DR.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Robak70 sprawdzę to miejsce , bo powiem szczerze nie wiedziałem o tym. Czystą tabliczkę idzie kupić u producenta. Koszt kilkudziesięciu EURO. Jestem w trakcje jej załatwiania , dla  informacji dawno  nie widziałem tak "ubrudzonej " przyczepy działaniami operacyjnymi. Cała jest w środku od tego ich "tonera" . Czekam na dokumenty od Policji. Postaram się to później opisać jak i co trzeba zrobić. W sumie to trochę mi lepiej , ale czeka mnie trochę pracy. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję za informację. Do usłyszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerabiałem dawno temu identyczny problem z Fiatem Pandą.

 

Po odebraniu z parkingu policyjnego:

 

1. Wydział komunikacji wydał czerwone tablice tymczasowe na dojazd do OSKP. Przewiezienie na lawecie nie wchodzi w gre, bo tez tablic nie dadzą badań.

 

2. OSKP przymontował "tabliczkę znamionową zastępczą", zrobił badania tech. i wydał zaświadczenie

 

3. Wydział komunikacji wydał nowe czarne blachy i dowód rejestracyjny. W Karcie Pojazdu na zawsze pozostał ślad, że pojazd był skradziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest numer wybity na ramie.

Jego obecność i czytelność to podstawa do dalszych działań.

Tabliczkę czystą kupisz na alleportalu, cechy sam nabijesz lub daj ślusarzowi pracę za grosik a rachunek wyślij sprawcy lub pośrednikom odzyskującym.

Bez obaw, tabliczka nie musi być oryginalna z fabryki, tylko dane na niej zawarte muszą być zgodne z tymi co na ramie i w DR.

I tu się z tobą nie zgadzam :nono: nie możesz sam nabijać tabliczki, to to samo jak bys nabił sobie nowe numery idzie to pod & :miga: . Nabicie tabliczki następuje w wyniki działania pewnych okoliczności typu zagubienie, zniszczenie itp. Musi być to potwierdzone przez odpowiednie organy to tego upoważnione , rzeczoznawca, OSKP, policja.

 

Z dokumentami do wydziału komunikacji >decyzja na nabicie nowej tabliczki> OSKP. I po sprawie legalnie.

Zatepcze tabliczki znamionowe maja swoje odpowiednie wymiary i załóżenia co ma być na na nich się znajdować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z tobą nie zgadzam :nono: nie możesz sam nabijać tabliczki

...

A kto mi zabroni? Tabliczka to nie tablica rejestracyjna ze ściśle określonymi cechami technicznymi.

Na tabliczce dane mają być zgodne i tyle. A czy ma 6x8cm, czy jest czarne na białym czy nabite czy grawerowane... itp

Nie ma jednolitości = jest dowolność.

.

Jeśli pojazd nie ma żadnych cech, wówczas procedura nadania nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.