Skocz do zawartości

7 czy 13 pin


andross

Rekomendowane odpowiedzi

a ja w 2 autach miałem haki z allegro po ok 250zł, z udźwigiem ok 1800kg i ani razu nie miałem z nimi najmniejszych problemów - trzeba patrzeć od kogo i co się kupuje.

 

do najnowszego holownika hak był zakupiony tutaj  http://www.steelcar.com.pl/ - ze względu na fajną ofertę haków całkowicie ocynkowanych a auto dość nowe i miało wyjść ładnie.

 

rynek wygląda tak, że firmy zajmujące się montażem haków montują te najtańsze haki co na allegro i cudów bym się nie spodziewał. Co innego ASO i koszty promocyjnie 1400-2500 - tam przynajmniej będzie wisiał przykładowo Thule.

 

W nowszych autach nie bawiłbym się w moduł uniwersalny i jego lutowanie. Jeżeli da się zakupić dedykowany oryginalny moduł, który wpina się tylko w instalacje w bagażniku to żal byłoby tego nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w 2 autach miałem haki z allegro po ok 250zł, z udźwigiem ok 1800kg i ani razu nie miałem z nimi najmniejszych problemów - trzeba patrzeć od kogo i co się kupuje.

 

do najnowszego holownika hak był zakupiony tutaj http://www.steelcar.com.pl/ - ze względu na fajną ofertę haków całkowicie ocynkowanych a auto dość nowe i miało wyjść ładnie.

 

rynek wygląda tak, że firmy zajmujące się montażem haków montują te najtańsze haki co na allegro i cudów bym się nie spodziewał. Co innego ASO i koszty promocyjnie 1400-2500 - tam przynajmniej będzie wisiał przykładowo Thule.

 

W nowszych autach nie bawiłbym się w moduł uniwersalny i jego lutowanie. Jeżeli da się zakupić dedykowany oryginalny moduł, który wpina się tylko w instalacje w bagażniku to żal byłoby tego nie zrobić.

Ja sam oddałem do cynkowania tak korodował. Wtedy byłem początkujący. Za drugim razem wynegocjowałem thule i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na alle... hak firmowy do żony samochodu. Producentem jest firma Oris i dodatkowo hak sygnowany jest logo Forda. Hak był z demontażu, ale zupełnie nie zniszczony. Kula miała ledwie przytartą farbę. Koszt nie pamiętam, ale ze 350 zł. W komplecie była wiązka i moduł. Miało pasować.

Sam to zamontowałem mechanicznie i wszystko pasowało idealnie. Ale wiązka miała inne wtyczki niż C-max mojej żony. Musiałem jechać do elektryka (jeden u mnie na wsi powiedział cenę zaporową, ale na szczęście znalazłem innego). Za podpięcie wiązki musiałem jeszcze dopłacić 100 zł.

Czyli hak mnie wyszedł chyba 450 zł plus jedno popołudnie na montaż plus drugie na wyjazd do elektryka. Ale mam bardzo dobry hak, łatwo wypinany, z kluczykiem, z uchylnym gniazdem (gdy nie holuję przyczepy to się chowa pod zderzak i wcale nie widać ani mocowania haka ani nawet gniazda). W tym roku zrobiłem prawie 4 tys. km z przyczepą na tym haku i nie było żadnego problemu.

 

Może zatem pomyśl o opcji dobrego haka w dobrej cenie- czyli używka z demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.