Skocz do zawartości

Pod niebem Chorwacji 2014 r.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 341
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pozdrawiam z Kamp Seget (http://maps.google.com/maps?f=q&q=43.518043,16.224168&z=16)

 

Taki mam właśnie widok z pod markizy. :)

attachicon.gifpicture028.jpg

Ale kamping nam się podoba.

attachicon.gifpicture029.jpg

Dwa zupełnie nowe sanitariaty i co 20min. Taksówka wodna do Trogir.

 

Dzień dobry

 

Jaka jest cena tej taksówki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O key dzięki ma do wyboru albo Istri albo Rivierę Makarsą planuję coś koło Pulu bo chcę wyskoczyć do Triestu,ale mogą plany się zmienić jaki camping polecasz?

Pula sama w sobie nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia (może mam przesyt Rzymskich ruin...), ale już Rovinj, Poreć o TAK. Rewelacyjne miejsca.

Triest także polecam, ciekawe miasto, włoskie, ale widać ślady Austrii.Obok centrum jest biuro IT gdzie dostaniesz za darmo materiały do zwiedzania,włącznie z przewodnikami audio (bez jezyka polskiego, angielski, niemiecki itd.)

Najlepiej parkować koło portu na darmowym parkingu, stamtąd jest niedaleko można rozpocząć zwiedzanie.

Po drodze do Triestu jest bardzo ładna miejscowość Słoweńska Piran. Ciekawa i warta odwiedzenia. Niestety problemy z parkowaniem, trzeba parkować na specjalnie wybudowanych parkingach, czasem wykutych w skale na kilku poziomach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt A na mapie...

Granica chorwacko-włoska – formalnie granica międzypaństwowa pomiędzy Królestwem Włoch a Niezależnym Państwem Chorwackim, istniejąca w latach 1941–1945.

Patrząc na obrazek niżej, granica przebiegała przez punkt A po przekątnęj.

Zadar należał do Królestwa Włoch, na dole po prawej stronie była Niezależna Chorwacja ... więcej

  < Bibinje należały do Chorwacji

Widok ze wzgóra z punktu A na Zadar ...

 

i lotnisko Zadar Zemunik

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu był tu korek na ponad 5km=2h  Macelj - Izlaz iz HR u SLO  <  zapraszamy

attachicon.gifcam.asp.jpeg   <  dziś jest pusto

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

A droga była mocno zalana?? bo jechałem chyba tą samą trasą w okolicach 16...17... była mała powódź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A droga była mocno zalana?? bo jechałem chyba tą samą trasą w okolicach 16...17... była mała powódź...  <   gdzie ?

Tylko pokropiło i znacznie ochłodziło się przed granicą HR/SLO ...

Pomimo grożnych prognoz pogody na powrót ...

pokropiło + tęcza ~ 20-30km przed granicą HR/SLO               temperatura spadła do 16,5°C

attachicon.gifIMG_2716.resized.JPGattachicon.gifIMG_2720.resized.JPG

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Poprawka do postu #252 = link >  Shell

Takich powrotów (laweta) na trasie widzieliśmy kilka...

attachicon.gifIMG_2725.resized.JPG

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie do postu # 297 ...

bunkry z tamtych czasów ... więcej   < czekaj na wczytanie (widok od ul. Tavelića)

Punkt A z tego miejsca zostały wykonane zdjęcia, punkt B  = bunkier

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Zachęcam do obracania i przybliżania/oddalania obrazka kursorem ...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.