Skocz do zawartości

Westfalia Columbus 550 D - 1997


Jule

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Columbus byl z klimatyzacja, ale klima nie byla w seryjnym wyposazeniu, tylko jako dodatek. To juz zalezalo od zamowienia, bo klient mial rozne mozliwosci rozwiazan.

U mnie jest Truma Frostair 1700, ktora jest montowana pod lozkiem a u Olgi z tego co wiem jest klima dachowa.

 

ps. juz pisalam Oldze, ze spotkanie z Columbusem jest niebezpieczne :) tz moze skonczyc sie jak u Niej ... od Hobby do Columbusa czyli trzymaj lepiej zonke z daleka i nie dawaj zdjec ogladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam !

 

Żonka już zdjęcia obejrzała. :) Bardzo się podoba, zresztą mnie też. Widzę tylko, że jest mało ofert sprzedaży. Myślę także o jakimś porządnym "ciągniku". Myślę, że pomysł kampera odszedł u mnie na dłuższy czas w niebyt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, Columbusow wyszlo tylko ok 300 sztuk i tak liczymy ze przez te lata polowa wypadla z obiegu, czyli zostalo ich niewiele.

Do tego sa to przyczepy ktore jak cos sie nie wali i nie pali "zostaja w rekach wlascicieli"....

 

"Do mojego Columbusa wpuszczam tylko wode" to jest motto Columbus-owcow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - to i ja się podłączę do tematu columbusów.

Jako nowa jestem zachwycona, nam się bardzo przyczepa podoba, o takie coś nam chodziło. To nasza pierwsza przylepa i przez Jule wpadliśmy na całego no i nie było odwrotu. U nas jest klima dachowa, taka już była, więc nic nie zmienialiśmy. Dla nas najważniejsze było, że przyczepa ma wszystko na czym nam zależało, czyli będzie dla nas niezależnym domem, bez konieczności korzystania z kempingowych luksusów jak prysznic, kibelek itd.

Bardzo ale to bardzo polecam, bo naoglądałam się przyczep i nie mieliśmy dylematu na co się zdecydować :) Jest duża i ciężka, więc też musieliśmy zmienić samochód aby uciągnął i miał masę odpowiednią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Prawie wszystko jest standardowe i produkowane do tej pory, U mnie jest tylko problem z przednim oknem, bo juz takiego nie produkuja ... ale juz w Olgi Columbusie jest standardowe okno,

Myslelismy ze bedzie klopot zeby kupic okno do Olgi przyczepy ktore jest w sypialni, bo jest niewymiarowe (u mnie jest standardowe Heki)... tz klopot byl bo nie wiedzielismy jak to ugryzdz i gdzie szukac. Na oknie nie bylo zadnego znaku rozpoznawczego co to za firma itd ... oczywiscie bez problemu mozna bylo wymienic na Heki - ale przez przypadek w katalogach okno sie znalazlo, nawet juz jest zamontowane :hop1:

 

To chyba sa dwie sprawy ktore sa nie typowe tz u mnie przednie okno, a u Olgi gorne w sypialni ... reszta to wszystko co jest na rynku i co wkladane jest w niemieckie przyczepy.

 

Z kloszami problemu niet, to sa Jokon-y czyli tak popularne jak Hella :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odslona pierwsza :-] czekam na ochy i achy, bo narobilismy sie straszliwie :-]

 

co tam stoi ?

 

img49901yi2.jpg

 

tadam ...

 

img49921jf2.jpg

 

nareszcie troche powietrza mozna lyknac

 

img49941vx6.jpg

 

img49981ix3.jpg

 

no i spowrotem do dziupli ...

 

img50071zx6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, ale i tak wolala bym oryginalnego :)

 

tomekk, prosze sie nie nabijac (ikonka z wywalonym jezorem) to nie garaz tylko byly warsztat a porzadek nie moj :-] tz zeby Columbusa "wjechac" trzeba bylo wszystkie manele na boki w piramidke a i tak sie nie za bardzo zmiescil :-]

 

misiek, no ciagnie sie bardzo, bardzo ... chociaz jeep-em tez nie najgorzej, tylko konfort jazdy nie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.