Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, jacek00 napisał:

Akurat ten test to jeden wielki pic na wodę. Jaką wielosezonową oponę testowali? Noname? Bo np testy MichelinCrosslimate pokazują, że nie odbiega ona praktycznie od osiągów Michelina Primacy. Tak naprawdę każdy test można zrobić w ten sposób aby z góry udowodnić założoną tezę. Gdyby nie mieli nic do ukrycia to by chociaż nazwę tej wielosezonowej podali.

 

Miało być nie naukowo :D  to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, Cezarr napisał:

zaczynam się zastanawiać czy opony zimowe nadają się na zimę a letnie na lato :look::look::look:
czy tylko i wyłącznie należy kupować wielosezonowe :hmm:

Tomek, nie ma co przesadzać :) 

 

ale jak dla mnie, tylko i wyłącznie mije zdanie. Jakbym mieszkał w górach albo na przedgórzu gdzie co chwilenjest śnieg i ostre górki to kupiłbym zimówki, ale jak mieszkam i 99,9% jeżdże po płaskim czarnym asfalcie to dla mnie bez sensu. Zwłaszcze że jak widać na pojedyncze wypady w góry na śnieg z budą całoroczne dają rade to nie mam co więcej myśleć i kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Miało być nie naukowo :D  to jest. 

I właśnie o to chodzi żeby nie było naukowo :)   Mnie ten test utwierdził w przekonaniu, że wszystko co robię - robię poprawnie.I wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Tomek, nie ma co przesadzać :) 

Wiem u mnie to by szło całą zimę jeździć na letnich bo śnieg to jest raczek okazyjnie. Tak więc te całoroczne sa chyba

najlepszym rozwiązaniem. Na razie mam jakie mam, być może za kilka lat jak będę wymieniał kupię do pozostałych aut

właśnie wielosezonowe. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bez żartów... też nad tym myślę...

A czy ktoś już jeździł na Michelin CrossClimate albo Nokian WeatherProof?

I czy ktoś wie czym się różnią opony letnie z homologacją zimową od opony całorocznej?

Bo myślę że takowe będę chciał kupić do Audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio nie wiem czy będzie pomocne ale napisze dlaczego wybrałem vredki a nie micheliny, choć nad nimi też długo się zastanawiałem. Po pierwsze, na oko bieżnik w criss climate jest taki bardziej letni. Po drugie nie znałem nikogo kto używał miśków, a o vredkach bardzo dobrze mówił drugi Jacek i dudek też wspominał że miał na caddy podajże i był zadowolony. Po trzecie cena, w moim rozmiarze vredki 500 a miśki 650, jakby nie było 600zł różnicy. Gdybym wiedział że będą dobre to bym wziął, ale patrz powód pierwszy, miałem obawy jak zachowają się w zimie. Wziąłem vredki i jestem bardzo zadowolony. Także analizuj i dobrych wyborów :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekzoo napisał:

Misio nie wiem czy będzie pomocne ale napisze dlaczego wybrałem vredki a nie micheliny, choć nad nimi też długo się zastanawiałem. Po pierwsze, na oko bieżnik w criss climate jest taki bardziej letni. Po drugie nie znałem nikogo kto używał miśków, a o vredkach bardzo dobrze mówił drugi Jacek i dudek też wspominał że miał na caddy podajże i był zadowolony. Po trzecie cena, w moim rozmiarze vredki 500 a miśki 650, jakby nie było 600zł różnicy. Gdybym wiedział że będą dobre to bym wziął, ale patrz powód pierwszy, miałem obawy jak zachowają się w zimie. Wziąłem vredki i jestem bardzo zadowolony. Także analizuj i dobrych wyborów :ok: 

Tak dobrze się spisały, że musiałeś zawrócić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał:

I czy ktoś wie czym się różnią opony letnie z homologacją zimową od opony całorocznej?

Ja wiem: niczym. To jest zabieg marketingowy michelina. Nie ma nic takiego jak "opony letnie z homologacją zimową". To są zwykłe opony wielosezonowe, z tym że mają naprawdę dobre parametry w stosunku do wielosezonowek konkurencji. (przynajmniej te deklarowane przez producentów, niestety rzetelnych testów opon nie uświadczyłem ani jednego). Mają też nietypowy chwyt marketingowy, na który prawie każdy się daje nabrać. Mają też dobre opinie użytkowników, które można poczytać na oponeo.

Szczerze powiedziawszy trochę wątpię w znaczące różnice pomiędyz poszczególnymi markami. Wiele marek opon opuszcza tę samą fabrykę i bardzo prawdopodobne, że są z tej samej lini produkcyjnej, z tej samej gumy, tylko znaki towarowe się różnią. Bo część ludzi jest w stanie zapłacić sporo więcej za nazwę firmy.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - pisząc do Audi, maiłem na myśli że do auta ciut cięższego które jeździ też w trasy...

Jacku jak może pamiętasz Vredki mam w Osiołku ;) ale starszy model...

A to że Michałki są "bardziej letnie", to dla mnie jest takim ich atutem... więc pewnie w nie jakoś na wiosnę uderzę...a ich marketing - no cóż, oni zawsze napiszą że ich najlepsze ;)

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PLopaPL napisał:

Tak dobrze się spisały, że musiałeś zawrócić :P

No tak ale to była taka górka że nawet nowa x5, podejrzewam 4x4 pływała na boki jak podjeżdżała i to solo. A ja niedość że z budą to jeszcze napęd na ośke

2 minuty temu, Misio napisał:

Tomku - pisząc do Audi, maiłem na myśli że do auta ciut cięższego które jeździ też w trasy...

Jacku jak może pamiętasz Vredki mam w Osiołku ;) ale starszy model...

A to że Michałki są "bardziej letnie", to dla mnie jest takim ich atutem... więc pewnie w nie jakoś na wiosnę uderzę...a ich marketing - no cóż, oni zawsze napiszą że ich najlepsze ;)

Nie pamiętam :) kup miśki i powiesz jak dadzą radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że żartowałeś ale - też wolałem to doprecyzować... ;)

W Scenicu z przyczepą jeździłem na GY 4sezon i też bardzo mnie zaskoczyły - pozytywnie...szczególnie w okresach przejściowych (np gdy w grudniu było 18stopni a asfalt miał 24) lub w kwietniu spadł nam śnieg...

Osiołek też jest zadowolony z przedniej osi na wielosezonie...nawet gdy trochę widzi piasku czy śniegu...

I jak na razie te Michałki są wielkim faworytem u mnie...

Szkoda że nie ma takich z rantem na felgę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.