Skocz do zawartości

Opłaty (winiety) za przejazd


fiesta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

więcej > niż, mniej < niż ... :)

Obie kat. winiet (2A i 2B) dotyczą pojazdów, których ciężar nie przekracza 3,5t, czyli < bądź = 3,5 t., różnica jest tylko w wysokości nad pierwszą osią, kat. 2A do 1,3 m, kat. 2B więcej niż 1,3 m. Pow. 3,5 czyli >  to już całkiem inna bajka.

A musicie jechać przez Villach do tych Plitvic? Może Praga-Brno-Wiedeń-Graz i objazd SLO Mureck-Lenart-Ptuj i dalej już do granicy Cro w Macelj.

No właśnie, mój kamper ma ze 2,5m nad osią :( a w ub roku płaciłem jak za osobówkę.

Analizuję przejazd tak jak sugerujesz ze Słowenią alternatywnie przez Ptuj.

Droga nie jest zła, patrzałem z 2011r, być może coś robili to będzie tylko lepiej.

W Cro na autostradę wjadę z przyjemnością i chętnie zapłacę za jasne i niewymanewrowane jakimiś centymetrami nad osią stawki.

:puk:

Durne to to jak ten nasz zwymyślunek mędrców...

Brałem pod uwagę start z Gubina i Niemieckimi lux autostradami aż do Austrii.

Czeskie autostrady są liche (różne nawierzchnie, nieregularne) ale dam im szansę bo jeszcze nie jechałem na południe od Pragi.

Ja leń jestem, zapinam tempomat i chcę tak jak najdłużej.

Tak jak tu, widziałaś? autopilota tylko brakuje :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZnLb8O57YJ8

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired, dzięki.

Tak przypatruję i rozważam pod kątem łatwości przemieszczenia się.

Mi nie chodzi o to żeby nie płacić na autostradach bo ja sknerus, nie , nic z tych rzeczy - ja dostaje fobii na punkcie płacenia za... kretyńskie pomysły.

To Słowenia właśnie, 131cm nad przednią osią i stawka x2 .

Jak tu logikę pojąć :niewiem:

Brak logiki, absurdy przekombinowane i to wqurza .

.

W Austrii winiety czy bramki w Cro to sama przyjemność, mimo że z kilometrówki znacznie drożej wychodzi to jest radość płacenia za klarowność stawek.

.

Dobra, wracam do map,

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ired.

"Przyjemność w Cro" miałem na myśli przyjemność płacenia za przejazd a nie tylko atrakcje :)

Wkomponuję ten odcinek w trasę, jest mi bardzo po drodze jeśli wybiorę opcję trasy przez Graz.

Najprawdopodobniej zaryzykuję przejazd Czeskimi autostradami ale decyzji ostatecznej jeszcze nie podjąłem

a pojutrze wyjazd...

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj,

 

@ired, liczba piktogramow na podanej przez Ciebie mapie robi wrazenie. Zblizajac widać, ze dotycza one nie tylko autostrad.

 

 

Z Essena pozdravuje

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ired,

 

zblizylem, zobaczyłem lokalna "silnice". Pobliska "Dalnice D1" raczej przejezdna...

 

No dobrze, ostatnio zwawo jechałem czeskimi autostradami w roku 2013... Pewnie teraz jest inaczej...

 

Nazdar!

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak przypatruję i rozważam pod kątem łatwości przemieszczenia się.

Mi nie chodzi o to żeby nie płacić na autostradach bo ja sknerus, nie , nic z tych rzeczy - ja dostaje fobii na punkcie płacenia za... kretyńskie pomysły.

To Słowenia właśnie, 131cm nad przednią osią i stawka x2 .

Jak tu logikę pojąć :niewiem:

Brak logiki, absurdy przekombinowane i to wqurza .

 

Ładnie powiedziane. Mnie to też "wkurw....denerwuje" Czasem wole 200 - 300 km więcej pokonać niż finansować "patologię"

W dodatku w Słowenii drogi są złej jakości. W Czechach podobnie jak w Polsce możesz wjechać w nieoznakowaną budowę bo do nich zasady bezpieczeństwa dopiero idą i trzeba czekać na zmianę pokolenia  :hmm:. Dla mnie Czechy już wypadaja z planowania tras przejazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas leci a sobie dyndam po mapach...

Pojadę jak sugeruje Ired, szerokim łukiem od Czech :)

Za duże ryzyko błąkania się, a trasę i tak zrobię z noclegiem po środku, więc różnice czasowo kilometrowe będą nieodczuwalne.

Tylko w Słowenii ustawiam się okoniem i omijam ich autostrady za karę, jako protest za przeginanie p...y !

https://www.google.pl/maps/dir/Gubin,+Niemcy/Plitvice,+Chorwacja/@48.7111637,10.7174355,6z/data=!4m19!4m18!1m10!1m1!1s0x4707ce285ed7415b:0x42120465b5e9140!2m2!1d14.695565!2d51.9514863!3m4!1m2!1d14.0901944!2d51.5808353!3s0x47081466a35afb6f:0xdc50de15fdb74757!1m5!1m1!1s0x47615e6cfed90f3d:0x51a8ff8379a5e70!2m2!1d15.582012!2d44.865397!3e0

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. nowych zasad poboru opłat na Węgrzech.

W ulotce jest napisane że trzeba zapłacić (wykupić) winietę zanim sie wjedzie na odcinek płatny.

Jadąc od Bratysławy przekraczając granicę chce jechać starą drogą na Rajkę i bezpłatnie przez Węgry wjazd mam na autostradę zaraz za granicą i zjazd jest 1,4km za granicą i teraz pytanie czy muszę zjechać przed granicą o wiele wcześniej (nie ma zjadu przed granicą) czy jest jakiś przepis unijny że do pierwszego zjazdu mogę jechać?? nie chce ani turlać się 9,8km po Słowacji choc i tak to nie takie straszne.

proszę o konkrety i linki do przepisów czy to jest akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufolz

Zerknij do naszego Archiwum, znajdz [Chorwacja 2001 r.]

na mapie pokazany jest powrot przez Wegry droga 86 do Bratyslawy.

Tam jest taki zjazd z autostrady na droge lokalna.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Jestem zalogowany na ogolnodostepnym komputerze, brak dostepu do Googlemap.

Wieczorem po powrocie do domu wszystko pokaze co i jak.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.