Jump to content
fiesta

Opłaty (winiety) za przejazd

Recommended Posts

fiesta

Witam,

W tym roku zmieniłem swój zestaw co spowodowało przekroczenie magicznej liczby 3,5 t w związku z tym mam pytanie gdyż wybieram się do Grecji i nie wiem czy taki zestaw musi ponosić jakieś większe opłaty ? z tego co zdarzyłem wyczytać to po drodze do Grecji na Węgrzech są droższe winiety a jak z pozostałymi krajami ? zamierzam jechać głównymi drogami ale nie chce płacić kary  za niewiedze.

Cezarr

No właśnie  z tymi Węgrami  to są jakieś jaja bo nikt nie potrafi powiedzieć na 100% czy płaci się tylko za samo auto

czy za cały zestaw.

koszak

jechałem w tym roku na Majówkę na Węgry i na 100% płaci się tylko za samochód - czyli normalna winietka jak dla zwykłej osobówki

koszak

Dzwoniłem na infolinię opłat drogowych na Węgrzech

bsosieccy

No właśnie  z tymi Węgrami  to są jakieś jaja bo nikt nie potrafi powiedzieć na 100% czy płaci się tylko za samo auto

czy za cały zestaw.

Ja na Węgrzech płaciłem tylko za auto ale to było 2 lata temu

koszak

Ja w tym roku zrobiłem awanturę w PZMot w Warszawie, że wprowadzają ludzi w błąd, bo też mi nie chcieli sprzedać winiety twierdząc, że zestawem przekraczam 3,5t i szybko się też dowiedzieli i potwierdzili mi, że wystarczy mi zwykła wienieta

Edited by koszak (see edit history)

bsosieccy

W PZMot kazali mi w zeszłym roku wykupić opłatę elektroniczną czyli tak jak u nas vioatoll a to jest bzdura. 

Bo na Węgrzech nie ma naklejek tylko na stacjach benzynowych kupujesz tzw viatoll i musisz potwierdzenie zakupu ze sobą wozić. A PZM kazał Ci wykupić opłatę za pośrednictwem internetu bo inaczej nie można

BOGDANKRAKOW

wedlug mnie rowniez wystarczy winieta

Cezarr

Bo na Węgrzech nie ma naklejek tylko na stacjach benzynowych kupujesz tzw viatoll i musisz potwierdzenie zakupu ze sobą wozić. A PZM kazał Ci wykupić opłatę za pośrednictwem internetu bo inaczej nie można

No dokładnie wykupując winietkę mówiłem że mam zestaw powyżej 3,5t to pani w okienku powiedziała że liczy się auto

a nie cały zestaw, ale i tak jest to nie do końca wyjaśnione są tematy na forum w tej sprawie.

koszak

nieeee, PZMot sprzedaje winiety w formie potwierdzenia zakupu, a oni sami robią to przez internet (być może na stronach węgierskich)

Cezarr

D1 samochód do DMC 3.5t z przyczepą czy solo :hmm:

koszak

Dokładnie tak, po mojej awanturze w PZMocie zmienili zapis na swojej stronie

po prostu przyczepa nie ma znaczenia