Skocz do zawartości

Opłaty (winiety) za przejazd


fiesta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na początku września chcę jechać autem z przyczepą do Polski i tu mam dylemat, a raczej brak wiedzy jak to jest z opłatami od Francji do Polski ? Nie mam polskiego viatoll i raczej go nie zainstaluje na 2 tygodnie. Czy ktoś może wie jak w PL i DE są naliczane opłaty za ciężkie zestawy? Głownie zależy mi na tym _JAK_ to zapłacić by nie mieć problemów z mundurowymi... Masa zestawu to będzie ~4800kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy nie zaśmiecę wątku ale temat podobny trochę, więc bez sensu tworzyć nowy.

Potencjalnie chciałbym kupić większą przyczepę i wtedy masa zestawu przekroczy 3,5t i wpadnę w viatolla. Mam w związku z tym 2 pytania:

- Czy mogę wypożyczyć viaboxa nie znając danych przyczepy (w informacjach widziałem tylko info o holowniku). Wydaje mi się, że tak ale proszę o potwierdzenie.

- Czy jak wypożycze viaboxa to mogę od razu dokonać przedpłaty tak aby od razu jechać z czepką czy też musze to zrobić z wyprzedzeniem?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viatoll kosztuje 240zł 120zł to kaucja a 120zł jest na opłaty drogowe, możesz w każdej chwil dokonać wpłaty na konto(minimum to 120zł max to chyba 1000zł)

Urządzenie jest przypisane do auto i nie ma znaczenia jaką przyczepę będziesz holował. Urządzenie jest gotowe do jazdy zaraz po podpisaniu umowy, poniżej 100zł

urządzenie "pika" 2x sygnalizując niski stan konta. Podczas jazdy samym autem urządzenie możesz schować lub wyłączyć aby nie pobierało opłat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Mam pytanie, ponieważ nigdzie nie znalazłem konkretnej lub przybliżonej odpowiedzi. Otóż w tym roku chcę wybrać się z przyczepą gdzie przekraczam DMC 3,5 tony a dokładnie 3551 kg. Prawo jazdy B+E mam. Natomiast chciałem zapytać ile kosztują winiety dla takiego zestawu ? w Polsce viatoll obliczyłem sobie bez problemu. Ale jak to wygląda jakbym jechał przez Słowację, Węgry i Chorwacja ?

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Słoweńcy podurnieli już gorzej jak Polacy !!!

Za kampera czyli >3,5t i powyżej 130cm nad przednią osią 30euro. Jak dla mnie zaledwie 200km i to w jedna stronę.

Wykupić na miesiąc ani centa taniej, więc teraz będę sknera do kwadratu, pojadę alternatywnymi.

Tym bardziej, że fragment mojej trasy, odcinek Villach<>Plitwice (bo taki jest plan) autostradami też za ciekawy nie jest, ani czasowo ani kilometrowo.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dalej nie rozumie..

 

Węgry:

W cenniku jest napisane pojazdy do 3,5 tony oraz przyczepy do pojazdów ciężarowych i autobusów. Nie ma przyczep do 3,5 tony.

 

Słowacja:

Napisane jest "Słowackie winiety są używane zarówno do samochodów osobowych i ciężarowych do 12 ton" to w takim razie winieta, czy muszę mieć MYTO ?

 

Wszystko jakieś niejasne... :(

 

Czy ktoś może napisać - na Słowacje potrzebujesz to i to a na Węgry to i to ? byłbym wdzięczny... 

 

Pozdrawiam Paweł.

Edytowane przez kwl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Słoweńcy podurnieli już gorzej jak Polacy !!!

Za kampera czyli >3,5t i powyżej 130cm nad przednią osią 30euro. Jak dla mnie zaledwie 200km i to w jedna stronę.

Wykupić na miesiąc ani centa taniej, więc teraz będę sknera do kwadratu, pojadę alternatywnymi.

Tym bardziej, że fragment mojej trasy, odcinek Villach<>Plitwice (bo taki jest plan) autostradami też za ciekawy nie jest, ani czasowo ani kilometrowo.

więcej > niż, mniej < niż ... :)

Obie kat. winiet (2A i 2B) dotyczą pojazdów, których ciężar nie przekracza 3,5t, czyli < bądź = 3,5 t., różnica jest tylko w wysokości nad pierwszą osią, kat. 2A do 1,3 m, kat. 2B więcej niż 1,3 m. Pow. 3,5 czyli >  to już całkiem inna bajka.

A musicie jechać przez Villach do tych Plitvic? Może Praga-Brno-Wiedeń-Graz i objazd SLO Mureck-Lenart-Ptuj i dalej już do granicy Cro w Macelj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dalej nie rozumie..

Węgry:

W cenniku jest napisane pojazdy do 3,5 tony oraz przyczepy do pojazdów ciężarowych i autobusów. Nie ma przyczep do 3,5 tony....

Węgry  - liczy się tylko pojazd silnikowy czyli auto, jeśli nie przekracza 3,5t i przewozi max 7 osób może ciągnąć każdego rodzaju przyczepę. Kupujesz e-matricę D1 tylko na auto.

 

Słowacja:

Napisane jest "Słowackie winiety są używane zarówno do samochodów osobowych i ciężarowych do 12 ton" to w takim razie winieta, czy muszę mieć MYTO ?

Słowacja  ponieważ zestaw przekracza 3,5 t to kupujesz 2 winiety, jedną na auto do 3,5t (10 dniowa lub miesięczna - zależy na jak długo jedziesz) i drugą osobno na przyczepę O1, O2 . Obie kleisz na szybę auta.

 

Chorwacja - patrz czy mieścisz się w kat. II b -  płacisz na bramkach, wjeżdżając pobierasz bilecik a płacisz przy zjeździe z autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.