Skocz do zawartości

Biod 400td luxe


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, fajna ta przyczepa, Kit, a ile cm dlugosci ma lozko to wieksze? i kibelek porta porti jest ?, bo drzwiczek nie widac chyba - bedziesz przerabial?, tak w ogole to mozna super zrobic i wreszcie jest lekka, w zyciu nie zgnije, nie wystaje kuchenka z szafki ani zlew. Jednym slowem taka jak trzeba jest - a ile ma cm wysokosci w srodku? i czy ona jest takim jajem plastikowym RAZEM z podloga?, czy podloga doczepiona jest jakos?

A jak troche patrzyles, to z czego jest izolacja ta od srodka miedzy sciana a skajem?

 

To sa fachowe pytania, bo tez szukam...

 

Mozna cud zrobic, zazdraszczam, J.

 

Cześć Jacku :]  Na daną chwile nie odpowiem na wszystkie Twoje pytania ale wieczorem po pomiarach uzupełnie odpowiedź :ok: 

 

Na "duże łóżko" robiłem materac na zamówienie ale wymiaru nie pamietam (zwymiaruje wieczorem), małe łóżko tez jest nowe ale dopiero w trakcie tworzenia ...

 

Kibelek jest przenośny i czy będę montował stały to niewiem na daną chwile  :hmm:   priorytetem jest wykonanie brodzika i przystosowanie pomieszczenia do prysznicowania ... stały kibelek zabierze miejsce a na przenośny jest miejsce w które sie go wsuwa gdy nie jest potrzebny i wtedy mamy kształtna "kabine prysznicową" W tym temacie nie umiem sie jeszcze określic :niewiem:

 

Co do jej masy to na totalnie pusto ważyła niecałe 760kg, ale ja juz włozyłem do stałego wyposażenia ok 100kg

 

Konstrukcyjnie jest wpełni laminatowym jajem ale bez dna (boki konczą sie na dole kapinosami) Podłoga jest tradycyjna Wysokość w środku zmierze ale na oko będzie miała ok 185cm

 

Izolacją jest pianka ok 5cm, taka jakaś podobna do tapicerskiej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

28.jpg


Ladnie zrobiona, taka jak Twoja 27.jpg


A prysznic taki..084.JPG


Kip, na calosc idz. Hokus Pokus..003.jpg


004.jpg


011.jpg


calosc..0019.jpg


Podobaja mi sie Ci od Bioda, maja fantazje... I nielatwo kupic, zaczy sie chyba warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo  :D  powyższe fotki super :ok:  ktoś odwalił kawał dobrej roboty :brawo: Stosunkowo trwała konstrukcja wiec mozna inwestować i robić ;)

 

 

A, czyli lozko stale na przodzie zrobiles znakiem tego, tez bym tak robil...

Tak zrobiłem stałe :]  z całościowym materacem sprężynowym, bo w tradycyjnych częściowych piankach zawsze sie szczeliny robią :smirk:  Przez stałe łóżko zyskałem też fajny schowek na kajak :D

 

Zmierzyłem materac dużego łóżka i ma on 190x140cm gr15cm a wysokość wewnętrzna przyczepy to 188cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest temat o radiach i właśnie mi sie przypomniało ... :hmm:

 

Zamontowałem sobie znalezionego w garażu starego JVC-ka i jakieś tak głośniczki (czerwona strzałka) Wszystko jest nad łóżkiem żeby było pod ręką Audiofil by się za głowe chwycił ale nasze oczekiwania ta konfiguracja spełnia ;)

 

 

post-1137-0-52841700-1422470847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tomku , czy nie warto by było przenieść lub założyć drugi mechanizm do ramy na nieco niższy poziom ?

Na drugim zdjęciu widać jak się całość przechyla . Obniżenie mocowania spowoduje , że mechanizm nie będzie się tak przechylał . Teraz całość stoi ale wyobrażam sobie jak to będzie pracować podczas ciągania po trawie .

Stare mocowanie możesz wykorzystać do czegoś innego . Np. maszt czy "cóś" innego .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmm:  coś w tym jest  :ok:  bo jak po jakimś nierównym terenie jeździła na starym kole to aż cały mechanizm wyginało  :oslabiony:  Przyjże sie temu i chyba zrobie jak mówisz  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie daj z boku ramy . Znacznie skracając ramię  natychmiast zauważysz różnicę .

Przy tak lekkiej czepce montaż mocowania z boku ramy nie zrobi ramie nic złego .

Kup nowe mocowanie . Groszowe sprawy . :ok:

http://allegro.pl/uchwyt-zaciskowy-obejma-do-kola-podporowego-arwit-i5007964441.html

post-1836-0-73526000-1424024958_thumb.jpg

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nawet w rękach miałem dziś takie mocowanie :mlot:  musze nabyc i założyć Przesune też kółko troche do przodu ... bez różnicy chyba gdzie wywierce dziury i dam mocowanie? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to teraz jednoznacznie określić . Przyłóż mocowanie na sucho razem z kołem podporowym i dopiero wtedy zobaczysz gdzie będzie najlepiej .

Zwróć uwagę czy obracając dźwignią koła w różnych wysokościach i przy zaciśniętym mocowaniu , nie będziesz uderzał o inne urządzenia ,np. urządzenia najazdowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.