Skocz do zawartości

passat 4motion automat jako holownik


sodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Od samego początku tyle mi palił, mówie tu o 100% mieście w korkach. Jak na trase wypadam to spalanie spada na 13l lpg. Nie sądze żeby coś nie tak było z instalacją bo na benzynie po mieście wychodziło jakieś 15 do 16 litrów a trasa ok 10 - 11

 

Bodzio, w sharanie masz 4x4 automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widać ten typ tak ma. Wcześniej jeździłem MB W140 motor 4.2 V8 i spalanie gazu miałem identyczne. Tłumacze to sobie stałym napędem na 4 koła i automatem. Kolega ma takiego samego passata, z tym, że w manyalu i spalanie po mieście wychodzi mu 14 - 16 a nie tak jak u mnie 18 - 20.

Koledzy z forum VW z takimi silnikami notują bardzo podobne spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT, ale nie moge sie powstrzymac czytajac jakie "kwoty" spalaja Wasze auta. Dla mnie to istny szok :look:  :look: . Mam Paszteta z tego samego roku tyle ze w dieslu, ciagnac przyczepe o MW 1300 kg zadowola sie 8,2 ltr / 100km. I nawet za zbytnio nie zamula, myslalem ze bedzie znacznie gorzej.

A juz zupelnie niezrozumiale dla mnie jest dlaczego Kolego Sodowy wybrales takie auto na taryfe? Zdradz w jakiej korporacji jezdziles skoro oplacalo Ci sie nim jezdzic? :) Mam znajomego cierpa ktory cwiczyl Lanosa 1,6 z gazem, w zeszlym roku musial zmienic na nowe auto (wymog korporacji) i teraz ma octavie tdi. I oczywiscie placze jak to zle i niedobrze, ale to chyba specyfika tej branzy ( bez urazy :):ee:  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, nie wiem o co Ci chodzi, przecież spalanie 8 ropy to jest to samo co 16 gazu, a nie ma klekota pod maską których ja osobiście nie lubie ( pomijając stare diesle z lat 80tych i 90tych) Co do wyboru auta to jakbyś miał okazje kupić samochód w b dobrym stanie za grosze to też byś pewnie się skusił. Jeżeli chodzi o korporacje w jakich jeździłem to ele, sawa, merc. więc zawsze po najwyższych możliwych stawkach na mieście. Kiedyś inaczej wyglądała praca na taxi, jak lubiłeś wygode to kupowałeś auto takie jakie Ci pasowało, teraz żeczywiście i lanos z gazem to za drogo przy tych kosztach jakie złotówa ponosi i przy tej ilości czasu jaką traci siedząc i czekając na klienta. Urażać nie mam się o co, bo znam to środowisko od podszewki i wiem co za ludzie jeżdzą na dryndach. Może z 10 - 15 % jest sztywnych chłopaków, reszta niestety szkoda słów. Za cene spalania mam prawie 200km duży moment obrotowy, napęd 4x4 i automat, to niestety kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, patrzac na ceny gazu wyjdzie mniej wiecej to samo. Nigdy nie mialem auta z gazem, moze dlatego sceptycznie podchodze do tego tematu.

Ale nigdy tez nie mialem auta o mocy 200km, pewnie jakbym sie przejechal Twoim to zmienilbym nastawienie do swojego klekota :)

Natomiast co do cen taksowek i przewozow, to rzeczywiscie w Wawie teraz wesolo nie jest. Ale z drugiej strony taksowkarzy i lipnych przewozow nie ubywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat warszawskich taksówek i nie tylko warszawskich, to można by prace magisterską napisać a i tak połowy byś nie wyjaśnił, ale nie o tym temat. Cały czas czekam na chętnych do wypowiedzi na temat holowania passatem 4motion automat. Im więcej opinii tym lepiej dla mnie i dla żywotności auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze auto z takim potencjałem jakie ma Sodowy nie pojedzie na przysłowiowych oparach... na dodatek jak znam życie to kusi żeby depnąć chociaż raz dziennie. Kolega ma B6 2.0 CR 140 km manual - 4x4 kombi i nigdy nie zszedł średnio poniżej 9 litrów ropy . Zwykle jest to 9,5-10 / 100, a jeździ tym autem nader spokojnie. Więc???

 

Po drugie moje auto pali solo średnio 9,5-10 litrów gazu przy jeżdzie 50/50 trasa/miasto. Na ostatnim wakacyjnym wyjeździe na dystansie 2600 km wyliczone spalanie wyszło 11,94 l lpg/100. W naszej ojczyźnie 8,2 ropy to ok. 45 zł, a 12 gazu to 32 zł.

 

Po trzecie Maciuś ile kilometrów zrobiłeś swoją przyczepą na podstawie których wyliczyłeś tą średnią (z tego co pamiętam to świeży zakup), jak bardzo była załadowana i czy przebijałeś się np. przez góry, grzałeś 100 -we autostradą itd?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobilem oczu na spalanie z przyczepa, ale na spalanie w miescie. Z reszta nadal jest to troche szokujace dla mnie,  ale z drugiej strony te konie trzeba nakarmic.  Nie przejechalem duzo z przyczepa, nie ukrywam tego.  Czesc tego odcinka pokonalem na dosc znacznych wzniesieniach, ale stanowczo zbyt wczesnie na hurra optymizm czy statystyki. Masz racje,  to nie pora na chwalenie sie. Zobaczymy za 2 tygodnie po pierwszej wyprawie ( zaplanowalem trase ok 1200km, powinna dac obraz zuzycia paliwa)

 

Co do Twojego kolegi w passacie b6 , jego spalanie musi chyba wynikac z napedu 4x4. Moj kolega jezdzi skoda octavia z tym samym silnikiem i takie zuzycie moze osiagnac albo jezdzac tylko w korku, albo tylko po odcieciach.  Gdy sprawdzam czy moje auto nie odchodzi spalaniem od normy to korzystam z autocentrum -  jest ono dla mnie bardziej wiarygodne niz dane fabryczne. Choc wiadomo, bajkopisarzy ktorzy wpisuja rzeczy z kosmosu nie brakuje  - choc licze ze wiekszosc wpisuje tam rzeczywiste wartosci.

http://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/passat/b6/silnik-diesla-2.0-tdi-cr-dpf-140km-2005-2010/

 

P.S. Nie zasmiecajmy moze Sodowemu tematu (choc sam zaczalem, mea culpa), rozpiszmy sie w temacie poswieconym spalaniu.  

Edytowane przez Maciek_No (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat 

Posiadam  Passata 2,8 4motion tiptronica w wersji kombi od 5 lat i spalania notuję bardzo podobne do kolegi "sodowy" 

-trasa spokojna do 110km/h spalanie LPG  okolice 11l

-trasa w miarę szybka z prędkościami 120-140 spalanie spalanie do 13l

-miasto zależy od stylu jazdy,korków,długości odcinków ale spalanie 18-21 LPG

Co do spalania ciągnąc przyczepkę o masie własnej 920kg(pewnie około 1000kg bo jest kilka rzeczy dołożonych przez Holendra)  to spalanie wychodzi w okolicach 17l LPG ale te wyniki mogą się zmienić bo do tej pory tylko raz byłem w trasie w bieszczadach i musze to dokładniej sprawdzić jeszcze.Myslę że wszystko zależy od terenu w jakim się poruszamy..

Dodam że auto ma 1750kg masy własnej z DR plus duża Butla LPG która sama waży 32kg plus gaz 55kg i woofer 20kg :skromny: więc robi się ponad 1850kg a to przy załadowanym bagażniku i 4 osobach daje nam ponad 2200kg.Do tego dochodzi stały napęd 4x4 plus automat i ciężka noga no i mamy spalanie jakie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc też się zgadza bo PB weźmie mniej niż gazu no i nie ma strat na automacie.

Jak swoim ganiałem przez kilka miesięcy na PB to przy lekkim obchodzeniu się z gazem trasa/miasto 40/60 to spalanie wychodziło 11- 12l PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.