Skocz do zawartości

Marekw prosi o pomoc przy zakupie pierwszej przyczepki


Marekw

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję zapytać na wątku Brać Kujawska! Na pewno właściciel się znajdzie. Ewentualnie Bursztynka może puścić namiar na pw :-)

Budka wygląda ładnie. Zawsze z pewnych, albo przynajmniej "potwierdzonych"  rąk :-)

Jak już wiadomo czyja, to może coś więcej napiszecie kol. o tej budce. Czy ona "z pewnych" czy tylko "potwierdzonych" rąk? :)  

Mam nadzieję że kol. Aron się nie obrazi.

A może ktoś z forum odwiedził by, ze mną, kolegę w przyszłym tygodniu?  Przy okazji może  nowy by się czegoś nauczył od bardziej doświadczonych, a i rad na pewno chętnie posłuchał :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aron jest już kilka lat na tym forum, nie pojawił się nagle "znikąd" . Wielu userów widziała zarówno Arona jak i Jego budkę. Nie pamiętam (ale nie wykluczam), że również miałem okazję zobaczyć. Nie jest to zakup anonimowy. Co więcej - nawet osoby nie będące w Braci - potwierdzili jakość budki (Bursztynka). A skoro tak, to wydaje mi się, że zasadnym jest przynajmniej obejrzeć i ewentualnie kupić :-) Jak dobrze poszukasz, to pewnie jakieś fotki w/w budki znajdziesz ...

Moje zdanie jest takie, że jeżeli forumowicz chce sprzedać budkę na forum, to jest to do warta kupna budka. W innym przypadku - pewnie by jej nie polecał. Ale to moje zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem Markowi na pw budkę kupowałem przytartą dla siebie ,był moment ,że chciałem wymieniać blachę ale wtedy można by powiedzieć ,że coś tu było robione i przyczepka jest powypadkowa , a tak widać wszystko tym bardziej ,ze nie przeszkadza to w użytkowaniu a rozkładając przedsionek uszkodzenie jest niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą budke nie raz nie dwa i choć nigdy jej sie nie przyglądałem i nie oglądałem szczegółowo to pewnie jest warta zainteresowania ...  przychylam się do zdania Grześka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aron jest już kilka lat na tym forum, nie pojawił się nagle "znikąd" . Wielu userów widziała zarówno Arona jak i Jego budkę. Nie pamiętam (ale nie wykluczam), że również miałem okazję zobaczyć. Nie jest to zakup anonimowy. Co więcej - nawet osoby nie będące w Braci - potwierdzili jakość budki (Bursztynka). A skoro tak, to wydaje mi się, że zasadnym jest przynajmniej obejrzeć i ewentualnie kupić :-) Jak dobrze poszukasz, to pewnie jakieś fotki w/w budki znajdziesz ...

Moje zdanie jest takie, że jeżeli forumowicz chce sprzedać budkę na forum, to jest to do warta kupna budka. W innym przypadku - pewnie by jej nie polecał. Ale to moje zdanie :-)

Podzielam Twoje zdanie, lecz informacja o sprzedaży budki była na tablicy, a nie w ogłoszeniach na forum (chyba, że nie zauważyłem to sorry!).

http://tablica.pl/of...D5-ID444j3.html

Namiary faktycznie dostałem od Bursztynki, która także szuka budki.  Aron dosłał mi dodatkowe zdjęcia (zarysowanego narożnika i drugiej strony) o które prosiłem.

Wstępnie jestem umówiony na oględziny na przyszły tydzień. To moja pierwsza budka, więc nie dziw się, że jestem ostrożny (doświadczenie zerowe, a na forum przestróg mnustwo) i chętnie wsparłbym się kimś bardziej doświadczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarcia, wgniotki itp to nic strasznego do momentu jeśli poszycie nie jest przerwane lub nie ucierpiało na szczelności np przy najbliższych listwach Lepsze napewno są wgniotki niż wymiany poszyć itp Moim zdaniem Aron dobrze zrobił że nie zdecydował się na naprawy Ja sam kiedys przetarłem budke i tez nie naprawiałem tego ... ucierpiała tylko troche estetyka a nie szczelność Jak to się mówi "ładna miska źryć nie daje" wiec najwazniejsze by była szczelna sucha itd Natomiast kwestia akceptacji lub nie, małych minusów to już indywidualna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarcia, wgniotki itp to nic strasznego do momentu jeśli poszycie nie jest przerwane lub nie ucierpiało na szczelności np przy najbliższych listwach Lepsze napewno są wgniotki niż wymiany poszyć itp Moim zdaniem Aron dobrze zrobił że nie zdecydował się na naprawy Ja sam kiedys przetarłem budke i tez nie naprawiałem tego ... ucierpiała tylko troche estetyka a nie szczelność Jak to się mówi "ładna miska źryć nie daje" wiec najwazniejsze by była szczelna sucha itd Natomiast kwestia akceptacji lub nie, małych minusów to już indywidualna sprawa ;)

Uszczerbki estetyczne w żadnym stopniu mi nie przeszkadzają! Lepiej widzieć co jest, niż po jakimś czasie odkrywać niespodzianki. Z drugiej strony zrobić pierwszą rysę na pięknej, to tragedia!. Widziałem, co są w stanie zamaskować osoby zajmujące się handlem przyczepkami (oczywiście nie wszyscy). Mojej piękniejszej połowie podoba się wnętrze, gdyż jest naprawdę zadbane, więc chyba coś z tego będzie :yay: . Jak dojdzie do zakupu to pochwalę się tym na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekw - doskonale Cię rozumiem. Też kiedyś miałem taki dylemat. A w zasadzie to nawet trzy razy. Przy pierwszej budce, przy drugiej i przy pierwszym kamperze. Czasami doświadczenie potrafi przeszkadzać. W końcu, budka kilku-kilkunastoletnie - zapewne ma jakieś uszczerbki. :-)

Weź dużo zimnej wody. Ale ja jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekw - doskonale Cię rozumiem. Też kiedyś miałem taki dylemat. A w zasadzie to nawet trzy razy. Przy pierwszej budce, przy drugiej i przy pierwszym kamperze. Czasami doświadczenie potrafi przeszkadzać. W końcu, budka kilku-kilkunastoletnie - zapewne ma jakieś uszczerbki. :-)

Weź dużo zimnej wody. Ale ja jestem dobrej myśli.

Grzesiek, dzięki za wsparcie!

Drobne uszczerbki nie są złe, przynajmniej człowiek nie będzie się nudził i będzie co robić. Drobnych prac się nie boję, jestem raczej techniczny i lubię pomajsterkować(byle czegoś nie popsuć :nono: ).

Obawiam się poważniejszych wpadek, a szczególnie zgnilizny. Ale z tego co kol. piszecie, to raczej w tym wypadku nie muszę się tego obawiać.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojechałem, widziałem i wróciłem, niestety z niczym, no może jedno doświadczenie więcej. Potwierdza się fakt, że uczciwy forumowicz nie wystawia na forum budki kiepskiej jakości! Nie pozostaje nic innego, jak szukać dalej, tylko czas ucieka, pogoda coraz lepsza i aż kusi aby ruszyć w teren. W najgorszej sytuacji ten sezon przeżyję na wynajętej budce :oslabiony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem, widziałem i wróciłem, niestety z niczym, no może jedno doświadczenie więcej. Potwierdza się fakt, że uczciwy forumowicz nie wystawia na forum budki kiepskiej jakości! Nie pozostaje nic innego, jak szukać dalej, tylko czas ucieka, pogoda coraz lepsza i aż kusi aby ruszyć w teren. W najgorszej sytuacji ten sezon przeżyję na wynajętej budce :oslabiony: .

:(

mam to samo 

też ciągle brak 

a zobacz tu w ogłoszeniach na forum 

http://forum.karawaning.pl/topic/16431-s-wilk-450-ci-primavera-2000r-dmc-1300kg-cena-20800z%C5%82/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych forumowiczów po dłuższej nieobecności na forum. Nie był to czas stracony, trwały poszukiwania! Jakoś ostatnimi czasy wysypało się trochę więcej ofert, ale ich jakość trochę słaba.

Ostatnio udało mi się trafić na ofertę, która mnie zainteresowała, jest to KIP 460T, link do niej to: 

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kip-delux-460t-piekny-przedsionek-CID5-ID5GUEn.html#f10ebe3fa2

 

Oferowana budka od kilku lat jest w Polsce, więc może ktoś wie o niej coś więcej. Wykonane zdjęcia i prezentacja na youtube nie ukazują wielu szczegółów.

Oglądając niewprawnym okiem (moim) niczego podejrzanego nie zauważyłem, ale może czyjeś bardziej wprawne coś więcej zobaczy?

Jestem umówiony ze sprzedającym na oględziny na czwartek. Proszę o podpowiedź, na co zwracać uwagę w tym typie (słabe punkty), o co wypytać i co dokładniej "obstrykać".

Przyczepka jest w pobliżu Poznania i może ktoś z bardziej doświadczonych kol. zechciał by pomóc w oględzinach i rzucić na nią okiem. Mogę zabrać ze sobą, czwartek po 17  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.